Sayfa 152/170 İlkİlk ... 52102142150151152153154162 ... SonSon
Arama sonucu : 1358 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1. iş Yatırım 2023 te Tüpraş ın temettü tahminini hisse başına 72tl öngürmüş. Bu civarda gerçekleşirse Aygazın kasasına 1.8 milyar temettü girişi olur ki buda Aygaz ın hisse başına 8.2tl demek. Bize de en az 5-6tl temettü düşer herhal. Haydi inşallah.

2. Aygaz hep Koç un unutulan kağıdı olmuştur..İnsanı bıktırır satarsınız sonra bir bakarsınız 1 haftada %20-30 prim yapar..Aygaz 2023 temettü 10-12 tl arasıcolabilir..

3. Msci endeksine dahil olması benim açımdan oldukça süpriz oldu. Yüksek temettü ve büyüme hikâyesi olan sadece iştiraklerinin değerinde işlem gören böyle unutulmuş şirketler bu tip endekslere dahil olduklarında hızla keşfediliyorlar. Tahminim bir çok kurumsal tarafından incelenmeye başlanmıştır Aygaz.

4.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    İştiraklerden güçlü nakit akışı yanısıra diğer 2 büyüme hikâyelerine bakacak olursak;

Ağustos ayında faaliyet başlayan Bangladeş'in tam katkısını bu çeyrek görecez. Burda çok yüksek ivmeli bir büyüme olacak gibi duruyor.

Öte yandan Sendeo'da sene başından itibaren müşteri sayısında 9 kat, paket teslimat sayısında ise 7 kat büyüme var. Böyle rekor büyüyen bir iştirakle nerelere ulaşılacak. Gerçekten heyecan verici rakamlar. 1 milyar dolarlık bir şirket rahatlıkla olabilir sendeo. Ürettikleri nakitle hızla şubeleşme devam ediyor ve haliyle zarar açıklanmış.

Aygaz bu çeyrek kendi faaliyetlerinden de ciddi FAVÖK üretmiş. Sendeo hariç tutulduğunda 414 milyon TL bir kâr görünüyor. Sendeo'da katkı vermeye başlayınca ki önümüzdeki çeyrekten itibaren büyük ihtimal başlayacaktır. Çeyreklik kendi faaliyetlerinden 500 milyon TL üstüne doğru kârlar gelebilir. Bu da senelik 2 milyar TL ve üstü kâr demek olabilir.

İştiraklerle beraber yıllıkladığımız zaman inanılmaz rakamlar çıkıyor ortaya. Aracı kurum analistleri uyumaya devam etsin bakalım.
    Gözüme çarptıgı için açıklayayım birçok yerde sendeo şubeleşmesi kötü gidiyor.Sayıyı rekabet eder hale ulaştıramadılar.Aygaz bayileri kar oranı düşük oldugu için bulaşmak istemiyor.
    Ytd syg
    Geç kaldılar kargo işine kapatırlar bu arayı ama.Bir de bu aygaz ı da üpraş ın içine koymaları gerekirdi.Entek hamlesiyle onu da yapsalardı güzel olurdu.Tüpraş ı enerji çatı şirketi haline getirip sendeo yu da aygaz dan çıkarmaları güzel olurdu.
    Ytd syg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

5.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Gözüme çarptıgı için açıklayayım birçok yerde sendeo şubeleşmesi kötü gidiyor.Sayıyı rekabet eder hale ulaştıramadılar.Aygaz bayileri kar oranı düşük oldugu için bulaşmak istemiyor.
    Ytd syg
    Geç kaldılar kargo işine kapatırlar bu arayı ama.Bir de bu aygaz ı da üpraş ın içine koymaları gerekirdi.Entek hamlesiyle onu da yapsalardı güzel olurdu.Tüpraş ı enerji çatı şirketi haline getirip sendeo yu da aygaz dan çıkarmaları güzel olurdu.
    Ytd syg

Bu mesajı atmadan önce faaliyet raporunu okuyup yatırımcı sunumuna baktınız mı?

Baktıysanız neden böyle bir şey yazdınız? Bakmadıysanız neden bakmadan yazdınız?

6.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku

Baktıysanız neden böyle bir şey yazdınız? Bakmadıysanız neden bakmadan yazdınız?
    Neresi yanlış?

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.

7.  Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku

Geçmişte tuttugum bir şirketti bir daha almayacağım ama koç un enerji yapılanması birleşmesi daha faydalı.
    Entek i tanımazken yatırımcı ben aygaz a bu enerjileri birleştirin tüpraş ta diyordum.Az bucuk takip ederim bu meseleleri.
    Portföye göre az miktarda yüpraş da var.
    Eksiğim yanlışım varsa ifade en öğreneyim.Enerji şirketinin yan kolu kargo şirketi olur mu?Akıl alıyor mu bunu?
    Ytd syg

8. Koç'un enerji yapılanması Enerji Yatırımları A.Ş. çatısı altında zaten olmuştur. Tüpraş ham petrol işleyen bir şirket. Aygaz ise adı üzerinde gaz ticareti yapıyor. Alanları birbirinden farklı. Hiçbir şekilde birleşmeye ihtiyaç yok. Ayrı kalmaları daha etkin büyüme demek.

Kargo konusu ise Aygaz'ın bayi yapılanmasıyla ilgili olmakla birlikte önümüzdeki dönemin en geçerli iş kollarından biridir. Sendeo rekor bir hızla büyümektedir. Aynı dili konuşabilmek için önce bir şirketi araştırın sonra gelin konuşalım. Hiçbir şey yapmıyorsanız geçmiş mesajlara biraz bakın.

Sayfa 152/170 İlkİlk ... 52102142150151152153154162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •