Sayfa 153/804 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. KORDS: 4Ç17'de piyasa beklentilerinin üzerinde 44mn TL net kar açıkladı (Piyasa Bekl: 33mn TL; YF Bekl: 41mn TL). Açıklanan net kar rakamı geçen yılın aynı dönemine göre %16 yukarıdadır ve bir önceki çeyrek rakamının %31 üzerindedir. Şirketin satış gelirleri 4Ç17'de yıllık bazda %28 artarak 647mn TL olmuştur (Piyasa Bekl: 653mn TL; YF Bekl: 663mn TL). FAVÖK rakamı ise 4Ç17'de geçen yılın aynı dönemine göre %13 düşüşle 70mn TL olarak gerçekleşirken (Piyasa Bekl: 85mn TL; YF Bekl: 86mn TL) çeyreksel bazda ise %9 gerileme göstermiştir. Yılın son çeyreğinde şirketin FAVÖK marjı geçen yılın aynı dönemine göre 5.0 puan daralma göstererek %11 olmuştur. YF Araştırma Yorum: 4Ç17 finansal sonuçlarının hisse performansı üzerinde olumlu etki yaratmasını bekliyoruz.

Yatırım Finansman

2. (+) Kordsa (KORDS): 4Ç17'de 44 mn TL net kar açıkladı. Şirketin net karı, yıllık bazda %16 artış
    göstermiştir. Ciro tarafında 4Ç17'de gözlenen yıllık %27 büyümeye karşın FAVÖK tarafında %12,5 gerileme gözlenmiş, FAVÖK marjı da 0,7 puan gerileme kaydetmiştir.
    Yorum: Net kara yönelik piyasa beklentileri 25 mn TL ile 41 mn TL arasında yer alırken, şirketin net karı bu
    beklenti aralığını aşmıştır. Ancak, FAVÖK tarafında yıllık bazda zayıf sonuçlar görüyoruz. Son
    1 aylık dönemde ise hisse performansı, piyasa getirisinin %5 altında kalmıştır. Sonuçların
    hisseye etkisinin nötr olabileceğini düşünüyoruz.

Vakıf Yatırım

3.  Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku
    en basit hesapla 160 mn donem basi 50 mn olsa dahi yil sonu 210 mn eederki zaten 10 tl hakeder ... 2018 1.ceyreginn daha iyi olacagini dusunuyorum su sirket alimlari da bir olsaydi hayirlisiyla deymeyin keyfime
    ...........

194 mn sermaye bakalim gecen sene %40,daha onceki 2 yil daha fazla %80 lere varan temettu verimi vardi... bu sene temettu 25 e girmenin hakkini verecek mi?
    vermesede onemli degil satin alimlari gerceklestirsin yeter...

ama genel kurula kadar temettu fiyatlanmasi gorebiliriz....

ytd...
    Son düzenleme : MATESİS+; 21-02-2018 saat: 13:07.

4. yine bir bilanço dönemi zarar ile kapandı benim için. edilen laflara (yönetimin)bakınca şirket uçuyor dersin ama geçen yıldan bu yana %15 kar büyümesi var. kötü mü? değil. ama hep fazla gaz verildiği için beklenti büyük oluyor, sonuçlar çok iyi gelmedikten sonra beklentiyi karşılamıyor. şimdilik hep cek hep cak bir gün bunlar gerçek olacak ben de inanıyorum ama şu ortamda da o günlere şimdiden yatırım yapmak ne kadar mantıklı bilemiyorum. gerçek yatırımcı belki de böyle olmalı ama ben olamıyor olanı da takdir ediyorum.

5. Yaw arkadaşlar bu hisse ucuz falan degildir.. Bu bilançoyla tam ederinden işlem görüyordur, bugünkü fiyat itibari ile.. Millete gaz verip vebal almayın. Yorumları okuyunca sanki dersinki 7.60 aselsan satıyolar...kords.. Bizim bildigimiz kords yaaa!!! Methiyeler düzüp öyle övülcek biyanı yok bee.. Yapmayın bunu.. Bu hisse ucuz falan degildir.. Gidermi? Burası borsa..

6. Sasa sermaye 400 kar 200 fiyat 10.50 bu harabe mi çapanoğlu

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Kişisel görüşüm olduğu için yatırım tavsiyesi değildir.

Şirket hala çok uygun fiyata alım fırsatı veriyor. Benim kendimce düzenli kar eden şirketleri satın alma stratejime uygun.

PD/DD: 1 olması benim için iyi alım seviyeleri.

8. Sabancı kadar süründüren yoktur bizim borsada. Holdingine bakın yeter. Sasa bunların elindeyken 0,30 kadar düşmüştü, el değiştirdi 12 TL oldu. Sahipleri sanki memleket düşmanı.

Sayfa 153/804 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •