Sayfa 154/367 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254 ... SonSon
Arama sonucu : 2933 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: Tarihte bugün ve viop

1. Korkulacak durum yok
    Urkulcek durum yok
    )))))))

Libet deneyini dikila captcha'yi coz...

Bilincimi bir makina-insan arayuzune kopyalayacagima, ölmeyi tercih ederim.

Iyi geceler...
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,448
     Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Onu esya gibi dusunuyorsun. Ozgur iradeye sahip bir yaratik bu. Kendini surekli gelistirir ve her defasinda daha yeni bir makine-insan arayuzune yukler. Ölümsüz olur.

Sorun, niye "bir aile kurmak" istedigini soylemesi. Bunu insanlari kandirmak icin mi soyluyor, yoksa gercekten boyle mi dusunuyor?

Gercekten soylediyse ciddi bir sorun var demektir.

Bence insanlari kandirmak icin soyluyor. Yogusam insanlar nicin bilinclerini bir makina-insan arayuzune yuklesinler.

Bilincin varsa varsin, bilincin yoksa yoksun.
    peki bilinç neyin içinde var? beyinde mi ruhta mı

3.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    peki bilinç neyin içinde var? beyinde mi ruhta mı
    Uzun bir cuvap yazdim, mesaji gonderemedim. Iyice salaklastim ben.

Yeniden nasil yazcam o kadar seyi.

Okumadiysan asagidaki kitabi oku abi...

Metafizik Dusunceler- Descartes

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,448
    Uzun bir cuvap yazdim, mesaji gonderemedim. Iyice salaklastim ben.

Yeniden nasil yazcam o kadar seyi.

Okumadiysan asagidaki kitabi oku abi...

Metafizik Dusunceler- Descartes
    sen gene de cevabı yeniden yaz... madem problem yaşıyorsun önce mail ya da word olarak yaz oradan kopyala foruma...
    ilaveten metafizik zerine düşünceler mi kastın
    Son düzenleme : tovbekar; 01-03-2018 saat: 14:13.

5.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sen gene de cevabı yeniden yaz... madem problem yaşıyorsun önce mail ya da word olarak yaz oradan kopyala foruma...
    ilaveten metafizik zerine düşünceler mi kastın
    Evet...Kitap 1550'lerde yazilmis. Yazildigi donemde engizisyon var. Bu yuzden ustu kapali yazmis, onsozunde kitabi dikkatli okuyun demis, kitabin sonunda ise metafizikle ugrasmayin diyor.

Bir de bir Fransiz filozofun kitabi vardi, ismini hatirlayamadim, Fransiz Devrimi sirasinda, Grave meydaninda Lavosier'le birlikte kellesini ucurmuslar. Insan Aklinin ilerlemesi uzerine Tezler.

Zihin kontrolu ve kitle zihin kontrolu alanlari, Turkiye'nin dunyada en ileri duzeyde oldugu alanlardir.

Abd'de ciddi calismalar Kore savaslari sirasinda olmus. Amerikalilar yakaladiklari Cinliler uzerinde deneyler yapmislar ve bunlari serbest birakip, kendi birliklerine katildiklarinda sabotajlar yaptirmislar. Bunlara "Mancurya Kobayi" deniyor.

Abd'de insan uzerinde deneyler yapildigi ortaya cikinca yer yerinden oynamis, merkezin kapatildigi aciklanmis ama bu merkez Turkiye'ye tasinmis. Burada cok onemli bilim adamlari yetismis. Bir tanesi suan bir univ. Rektoru ve sik sik tvlere cikiyor.

Ibda-c lideri diye bir adami iceriye atip, onlarca sene bir hucrede tutmuslardi, ara ara bu kisinin fotolarini medyada servis ederlerdi, adami canavar gibi gosterirlerdi. Bu kisi yakin bir zamanda serbest birakildi, tvlerde konusturuldu.

Basina yansimis, en onemli uygulamalardan biri de "kesikbas cinayeti" ydi.

Turkiye ruhculuk alaninda da onder ulkelerden biridir. Bakiniz: Manevi cihazlanma Dernegi...

Yani, "insan ozgur iradeye sahiptir" tam dogru degil. Insan aniden herhangi birseyle karsilastiginda otomatik bir davranis sergiliyor. Bu hissettigi duyguyla baglantili. Korku duygusunu ortaya cikaracak bir olayla karsilasirsa, kacmak yada saldirmak gibi davranis sergileyecektir. Karsisindaki tehlikenin boyutuna gore otomatik olarak kaciyor yada saldiriyor.

Iste bu otomatik davranisi durdurmak icin 1 saniyeden daha az bir suresi var. Ofke ve sinir aninda silahi cekip birini vurmak, yada asiri bir sehvet duygusu uyandiginda tecavuz etmek gibi hadiseleri her genc insan yapabilir. Yaslandikca hormon seviyeleri dusuyor, daha saglikli kararlar almak daha mumkun oluyor.

Abd'de noroloji alaninda yasayan dahi olarak kabul edilen Sam Harris, "insanlar davranislari sebebiyle sorumlu tutulamazlar" sekkinde hukuki bir tartisma baslatmisti.

Bilimsel anlamda bilincin nerede oldugu bilinmiyor ya da insanlar uzerinde yapilan deneyler sebebiyle aciklanmiyor. Ben, bilindigi ama aciklanmadigi kanaatindeyim. Bana gore bilinc, beynin eletromanyetik alanidir. Noronlar arasindaki boslukta, transmitter denilen sivinin bulundugu yerlerdedir. Yani iletisim aginin icine yerlesmis bir vaziyette, sanki bir bilgisayar virusu. Beyindeki bilgi merkezlerinden gonderilen tum bilgileri aninda ogrenebiliyor. Ama insan vucudu uzerinde tam bir kontrol saglayamiyor. Mesela karacigerdeki bir tumorden, kalpteki bir tikanikliktan, bobrekteki bir bozuktan haberi yok.

Bilinc disinda insanin hayvandan hicbir farki yoktur. Hayvanlar olaylar karsisinda icguduleriyle, otomatik olarak davranirlar. Insan da aynen boyle, bilincin ise libet deneyine gore bu davranisi durdurmak icin 1 saniyeden az bir suresi var.

Bilinc, ölüm aninda ruha yukleniyor. Yani insan zati olumsuzdur.

Efendim bilincin ne oldugu kanitlanmis degil, ruhun varligini nasil kanitlanacak denilebilir. Ama ben ruhlarin varligini biliyorum.

Beyinde yuklu ve olum aninda ruha yukleniyorsa, bir makine-insan arayuzune de yuklenebilir.

Fakat bunu ozgur irade sebebiyle insani ikna ederek yapmak zorundasiniz. Aksi durumda olmaz.

Diger taraftan insanlarin zihin kontroluyle kolayca kandirilabildigini de biliyoruz.

Laikler, Ateistler, Muslumanlar, Hiristiyanlar, Yahudiler kolay kandirilir. Ama inanclari sebebiyle Budistler ve Konfucyusculer zor kandirilir.

6. Hocam siz okuyan araştıran ve bunu paylaşan Mümtaz bi bireysiniz bende herşeyi deneyen bi garibanim
    Kendi üstümde bi test yaptım onceliklen
    Onu paylaşacam
    Testin adı pavlov x
    Şimdi ben güzel arwat gordumudum heyecanlaniyom ve kafamda o günü yapacağım iş sırası karmasiklasiyo
    Halbuki bende biliyom ki yüzde bi milyon ben o kıza ulasamam her neyse bunu 3 beş yedi dene sonunda yeniyon
    Yani bu pavlov x deneyi orjinal pavlov deneyinin insan üstündeki tezahuru
    O ne ettiydi
    Herkes şöyle bilir
    Zil ve acikma
    Ama o deney esas şöyledir
    Bi gün laboratuvar i su basar
    Yarisi merhum olunca hayvanların zil ve acikmayi kalanlar üstünde yaparlar hiçbiri oralikli olmaz dahi
    Yani sayın hocam aslen tüm memeliler aynı be
    Cinlinin soluk benizliden tek üstün yanı olsa olsa belki takvadadir ötesi degil
    Aslen merhum pavlov o dönem Türk örf adet ve gorenek görme yani uzak yetişti yoksa eski Türk atasözü bilse o deneye ehemmiyet vermez idi
    Nedir o atasözü
    itin duası kabul olsa gökten kemik yağardı
    Zil ne ki
    Yani uzun lafın kısası uğraşsan tüm heyecanlarini yenersin
    Tabi bu genede doğru karar oranını yüzde yüz e çıkarmaz
    Son düzenleme : Moruk; 01-03-2018 saat: 18:33.

Lightbulb

)))))))

Libet deneyini dikila captcha'yi coz...

Bilincimi bir makina-insan arayuzune kopyalayacagima, ölmeyi tercih ederim.

Iyi geceler...
    niye öyle diyon abey,
    alsam senden bir tane...
    yemek biliyon,
    borsa biliyon,
    kütüpane gibisin.
    sen olduktan sonra ,
    koyayım gugula...
    seni kopyalasak varya ,
    paraya para demeyiz...
    yırtarız yane...
    sen bi düşün cancağazım.
    ilk siparişi bana yaz

eveett amrikada cadılar kazanları yaktı .beyazların büyücüsü powell,
    avucundaki külleri havaya savurup,
    arabada beş ,evde onbeş dedi...
    ortalık karıştı tabe,,
    ons attı taklayı,dow cons atından düştü...
    tikkat etmek lazım abey,
    21 mart fedçiler toplancak...
    newroz o gün askerlikten biliyom
    ateş yakarlar o gün adetmiş...
    la bunlar yakmasın o gün borsaları...

Sayfa 154/367 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz