Sayfa 155/819 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255655 ... SonSon
Arama sonucu : 6550 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1. Diyelim ki, adama 1 milyon lot ykbnk kağıdımı kiraladım. Sizin de dediğiniz gibi orta vade yatırımcıyım. Bu adam benim kağıtlarımı kullanarak hisseye aşağı yönlü baskı kuracak, hissenin değerini düşürmeye çalışacak. Belki de gelecek olan diğer potansiyel yatırımcıları da kaçıracak. Hisse orta vadede gelebileceği hakettiği noktaya, bu adam yüzünden uzun vadede gelebilecek. Ben pek bir kazanç göremiyorum bu durumda kendi açımdan...

2. Açığa satış Yada kiralama gibi işleri bilmek görmek katılım sağlamak faydalıdır. Hisse gidişatına mana bulmak İçin bir yoldur. Rsi 90 geçmiş sanırım 110 du. Bir senet sattım 120 ye gitti rsi . Buda aşırı alım dı. Meğer bir kurum açığa satmış, amaç onu sıkıştırmak. Bunları o an göremiyoruz . O yüzden ayracılıklı bilgiler bir gün gelir faydalı olur .

3. An itibari ile piyasa yüzde 1 yukarıda iken biz nerede ise yüzde 5 primliyiz..
    Bankalar içinde en fazla yükselen durumunda şu an..

Pozitif ayrışmadan kastım buydu..

Düşüşlerde daha dirençli çıkışlarda daha istekli olmasını bekliyorum ..

Halkb ve ykbnk şu anda bence çok ucuz lar..
    Ama piyasa buralarda fiyatlıyor..Yapacak bişi yok..
    Aldık attık biraz düşerse yine alırız..
    Füzelerse satar çıkarız ne yapalım...ABV

Halkb yüzde 20 lerle falan mevduat toplamaya başlamış..
    OFAC ın kararı yakın mı diye düşündürttü bu bana..

Yalız ben çoğnu kişinin aksine öyle 20 30 milyar dolar bir ceza beklemiyorum..
    Ya ceza vermeyecekler yada max halkb ın 6 aylık karı ile bile ödenebilecek bir ceza olacak kanaatindeyim...

Umarım yanılmam..

4.  Alıntı Originally Posted by ColeTrickle Yazıyı Oku
    Diyelim ki, adama 1 milyon lot ykbnk kağıdımı kiraladım. Sizin de dediğiniz gibi orta vade yatırımcıyım. Bu adam benim kağıtlarımı kullanarak hisseye aşağı yönlü baskı kuracak, hissenin değerini düşürmeye çalışacak. Belki de gelecek olan diğer potansiyel yatırımcıları da kaçıracak. Hisse orta vadede gelebileceği hakettiği noktaya, bu adam yüzünden uzun vadede gelebilecek. Ben pek bir kazanç göremiyorum bu durumda kendi açımdan...
    Kursun. Eğer hisse gerçekten o fiyatın çok üstünü hak ediyorsa gün gelir sizin elemanı da yutar, o açığını kapatmak isterken normalde çıkacağından da yukarıya çıkar. Belki 1 ay baskı yapar ona karşı da kağıt %5 10 overshoot yapar her türlü size yarar kiranız cebe kalır.

Açıkçıya mal kiralayıp düştükçe siz mal da toplayabilirsiniz adamın elini görüyorsunuz sonuçta bir yerde.

Bence her şekilde mantıklı bir eylem eğer doğru hissede iseniz.

5. Seçim günü garanda 75 milyon para çıkışı vardı, yapıda para girişi oldu. Ucuz senet. Şimdilik farkı fiyatı.

6. Fuleli gidiyor masallah.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,923
    açığa satan varsa üzülmesin tamamlayamam diye ben veririm onlara yüzde bir komisyonla mal.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

8.  Alıntı Originally Posted by Whitewalker Yazıyı Oku
    İşc ve yapı kredi ile banka portföyü yaptık .

Vira bismillah .

Vade 3-6 ay .. garanti menşeli genel müdür yapı kredide fark yaratır diye düşünüyorum

yapı verdim yüzde 5 iyi . Geri çekilme kolluyorum

İşc devam

Sayfa 155/819 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •