Sayfa 155/996 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255655 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu arada Briç turnuvaları da iptal edildi...Corona yüzünden.

Ben de rahatladım doğrusu.

Takım arkadaşlarımı ekiyormuşum gibi bir rahatsızlığım vardı.

Bitti...

İnanın briç turnuvalarının gerçekleştiği kulüp şartları bu virüsün yayılması için en ideal ortamlardı.

Düne kadar yapılan turnuvalarda neler oldu neler bitti, kaç kişi hastalığı kaptı bir müddet sonra bilgi sahibi olacağız.

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Çarşamba günü yakın zamanda taşındığım Küçükçekmecedeki Sağlık Ocağına (Aile Sağlığı Merkezi) boğaz ağrısı,öksürük ve ateş nedeniyle saat 11,30 da aile hekimine muayene olmaya gittim.

Mesai saatinde doktor yoktu, orada bir görevliye sordum, 40 kişilik kotası varmış, onu doldurmuş,olsada bakmazmış, oradaki başka doktorlar da bakmazlarmış, bugün git yarın gel, dendi.

Sonraki gün sabah erkenden yine gittim, bu sefer kotası dolmadan muayenemi oldum, ve doktora da bu kota uygulamasının doğru olup olmadığını kavgasız tartışmasız sordum. Bana kotayı kendisinin belirlediğini ister 20 ister 60 yapabileceğini, kimsenin karışamayacağını söyledi. Ben de birşey demedim, sadece daha önceki adresimdeki aile hekimlerinde hiç böyle birşeye rastlamadığım için şaşırdım.

Şimdi aklıma takıldı, devletin sitesine (MHRS.gov.tr) herhangi bir devlet hastanesinden randevu için girdiğinizde ilk sayfada "Mesai saatleri içerisinde aile hekiminize randevu almadan muayene olabilirsiniz" uyarısı çıkıyor. Aynı uyarı eczacıdan ilacı alınca cebime sağlık bakanlığından sms olarak da geldi.

Ben mesai saatleri içinde sağlık ocağın gidip muayene olamadan döndüm, şimdi bu doktoru ve uygulamayı şikayet etmeli miyim sizce?
    Genç ve asabi birisi yaşlı ve hasta annesini veya çocuğunu mesai saatleri içerisinde sağlık ocağına götürüp "benim kotam doldu,bugün git yarın gel" muamelesiyle karşılaşsa doktorlara şiddet engellenebilir mi?
    Bütün dünyanın corona nedeniyle alarmda olduğu böyle bir dönemde ya bende de virüs olmuş olsaydı, eve dönerken dolmuşta, sonra ekmek alırken markette insanlara bulaştırmış olsaydım ne olacaktı?
    Bana kalırsa doktoru değiştirin. Ama detayı uzman arkadaşlar açıklasın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Çarşamba günü yakın zamanda taşındığım Küçükçekmecedeki Sağlık Ocağına (Aile Sağlığı Merkezi) boğaz ağrısı,öksürük ve ateş nedeniyle saat 11,30 da aile hekimine muayene olmaya gittim.

Mesai saatinde doktor yoktu, orada bir görevliye sordum, 40 kişilik kotası varmış, onu doldurmuş,olsada bakmazmış, oradaki başka doktorlar da bakmazlarmış, bugün git yarın gel, dendi.

Sonraki gün sabah erkenden yine gittim, bu sefer kotası dolmadan muayenemi oldum, ve doktora da bu kota uygulamasının doğru olup olmadığını kavgasız tartışmasız sordum. Bana kotayı kendisinin belirlediğini ister 20 ister 60 yapabileceğini, kimsenin karışamayacağını söyledi. Ben de birşey demedim, sadece daha önceki adresimdeki aile hekimlerinde hiç böyle birşeye rastlamadığım için şaşırdım.

Şimdi aklıma takıldı, devletin sitesine (MHRS.gov.tr) herhangi bir devlet hastanesinden randevu için girdiğinizde ilk sayfada "Mesai saatleri içerisinde aile hekiminize randevu almadan muayene olabilirsiniz" uyarısı çıkıyor. Aynı uyarı eczacıdan ilacı alınca cebime sağlık bakanlığından sms olarak da geldi.

Ben mesai saatleri içinde sağlık ocağın gidip muayene olamadan döndüm, şimdi bu doktoru ve uygulamayı şikayet etmeli miyim sizce?
    Genç ve asabi birisi yaşlı ve hasta annesini veya çocuğunu mesai saatleri içerisinde sağlık ocağına götürüp "benim kotam doldu,bugün git yarın gel" muamelesiyle karşılaşsa doktorlara şiddet engellenebilir mi?
    Bütün dünyanın corona nedeniyle alarmda olduğu böyle bir dönemde ya bende de virüs olmuş olsaydı, eve dönerken dolmuşta, sonra ekmek alırken markette insanlara bulaştırmış olsaydım ne olacaktı?
    Derhal bulunduğunuz il sağlık müdürlüğüne durumu bildirin. Yazı ile tabi.

Doğrusu neyse öğrenirsiniz.

Ama bu kadar keyfi midir aile hekimlerinin mesaisi?

Ben ihtimal vermiyorum. Bu güne kadar böyle bir şey görmedim duymadım.

4.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bu arada Briç turnuvaları da iptal edildi...Corona yüzünden.

Ben de rahatladım doğrusu.

Takım arkadaşlarımı ekiyormuşum gibi bir rahatsızlığım vardı.

Bitti...

İnanın briç turnuvalarının gerçekleştiği kulüp şartları bu virüsün yayılması için en ideal ortamlardı.

Düne kadar yapılan turnuvalarda neler oldu neler bitti, kaç kişi hastalığı kaptı bir müddet sonra bilgi sahibi olacağız.
    Bizde iptal olmadi turnuvalar devam.haftada 1 mi sizde abi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Derhal bulunduğunuz il sağlık müdürlüğüne durumu bildirin. Yazı ile tabi.

Doğrusu neyse öğrenirsiniz.

Ama bu kadar keyfi midir aile hekimlerinin mesaisi?

Ben ihtimal vermiyorum. Bu güne kadar böyle bir şey görmedim duymadım.
    Ben de görmemiştim, iyileşir iyileşmez İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne durumu sorup gerekirse şikayet edeceğim.
    Burada sormamın amacı belki uygulamayı ben yanlış biliyorumdur, fikir alma maksatlıdır.
    Teşekkürler.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Bizde iptal olmadi turnuvalar devam.haftada 1 mi sizde abi.
    Bahar turnuvasıydı. 8 hafta sürecekti.

Onun dışında bizim kulüpte her gün bir turnuva (bazı günler iki) vardır.

Ben de görmemiştim, iyileşir iyileşmez İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne durumu sorup gerekirse şikayet edeceğim.
    Burada sormamın amacı belki uygulamayı ben yanlış biliyorumdur, fikir alma maksatlıdır.
    Teşekkürler.
    bende aynı durumu semt polikliniğinde yaşadım, bomboş hastane saat 16:00 randevu vermediler, neymiş doktor 16:00 dan sonra hasta kabul etmiyormuş muş, çıktım doktora dedim randevu doluymuş, olur mu öyle şey, buyrun dedi muayene de etti, randevuyu da açtı(ilaç için), maalesef bazı yerler çiftliğe dönmüş durumda olabiliyor, ya birileri şikayetçi olacak ya biraz farklı konuşacak ya da aksam haberlerine çıkacak.
    men dakka dukka

8. Bimer cimer ne varsa yazın az doktor postalatmadim bulundukları yerlerden. Ama net yazın su gün gittim şöyle oldu doktorun ismi soy ismi bu. Yazınızda doktorun cevaben yazacağı yazıda kaçamağı olmamalı. Saat verin böyle böyle dedi deyin.
    Teşekkürler.

Sayfa 155/996 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •