Onemli Gunler Banner
Sayfa 1553/2404 İlkİlk ... 5531053145315031543155115521553155415551563160316532053 ... SonSon
Arama sonucu : 19227 madde; 12,417 - 12,424 arası.

Konu: Finans ve Muhabbet Mekanı

1. Harputlu hocam sevindim adına umarım güzel geçer. İyi geceler

Bir spekülatörün en büyük düşmanı kendi içindedir. Umut ve korku insan doğasının ayrılmaz birer parçasıdır. Borsa size karşı işlemeye başladığında, hep hergünün son gün olduğunu umar ve bu umudunuz yüzünden biraz daha zarar edersiniz. Oysa nice ulus umut sayesinde ayakta kalabilmiş, devlet adamlarına elde ettikleri başarılar umut getirmiştir. Borsa lehinize işlemeye başlayınca da korkmaya başlar, ya yarın zarar edersem diye düşünürsünüz ve zamanından önce satarsınız elinizdeki hisseleri. Korku, elde edebileceğiniz kazancı sınırlar. Başarılı bir borsacı bu iki güçlü duyguyla savaşmalı, doğal dürtü dediğimiz bu iki şeyi tersine çevirebilmelidir. Umut etmek yerine korkmalı, kormak yerine umut etmelidir. Zararın daha da büyümesinden korkmalı, kârların daha da artmasını ummalıdır. Ortalama insan ise bunun tam tersini yapar ve bu yaklaşımla borsada oynamak tehlikeli bir kumara benzer.

Ben ondört yaşından beri spekülasyon işindeyim. Hayatta başka işim olmadı. O yüzden ne dediğimi çok iyi biliyorum. Borsada üç kuruşla başlayıp sonra milyoner olarak geçirdiğim yaklaşık otuz yılın sonunda şunu söyleyebilirim: İnsan belli bir zamanda bir hisseyi ya da bir hisseler grubunu alt edebilir, ama bütün borsayı asla! İnsan pamuk ya da zahire alarak kâr edebilir, ama kimse pamuk ya da zahire borsasını alt edemez. At yarışları gibi. İnsan bir at yarışı kazanabilir, ama bütün at yarışlarını asla!

(Bir Borsa Spekülatörünün Anıları)
    yazdıklarım yatırım tavsiyesi değil şahsi görüşlerimdir...
    twitter: @harputlu00023

3. Öğleden sonra 800 yukarı kapanışa 300 aşağı h sonu negatif haber gelmezse pztesi +1000... Hayal gücüm bunu kuruyor bakalım nasıl olacak.

4.  Alıntı Originally Posted by sinterklass Yazıyı Oku
    Öğleden sonra 800 yukarı kapanışa 300 aşağı h sonu negatif haber gelmezse pztesi +1000... Hayal gücüm bunu kuruyor bakalım nasıl olacak.
    SAYIN sinterklass KARANLIKTA SAKLAMBAÇ OYNAMAYA BENZİYOR SİZİN YATIRIM

HE DİYECEKSİN Kİ SEN DAHA MI İYİ YAPIYORSUN MAaLESEF BEN boş İŞLERLE UĞRAŞMAKTAN kendi işime bakamıyorum.

5. Tüm gün longdan para kazandım ha eski işlemlere göre para denmez ancak pera.. Bi fıçı pera alır en azından ki kazandığının yarısını komisyona vermek var. Günlerce 30 dk altına gelsin giriyim dedim ve yapamadım zaten Mert abinin dediği gibi ah bi yapabilsek...

6. PiriKAPTAN KY nın derdi nasıl para kazanırım olmamalı.
    Halbuki nasıl para kazanırım dan önce para kazanmak için neleri öncelikle öğrenmeliyim demeye başlarsa o zaman doğru yolda adım atmaya başlamış olur.
    Öğrendikten sonra nasılsa para kazanmaya başlayacaktır.
    Önce ÖĞRENMEK için EĞİTİM..

Basit bir örnek vermem gerekirse hisse net in Vob 24 topiğini okuyorum yalnız yazı yazmayı bıraktım çok rahatım faydalı bilgi olursa alıntılıyorum o da çooook nadir

Sayfa 1553/2404 İlkİlk ... 5531053145315031543155115521553155415551563160316532053 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •