Onemli Gunler Banner
Sayfa 156/925 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256656 ... SonSon
Arama sonucu : 7396 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    kafam aselsn ile ilgili karışık değil gubrf için karışık....aselsn beklentim dediğim gibi...sıkıntı gubrf yön tahmini yapamıyorum...yukarı işaret veriyor ama alıcılar isteksiz...8 yıl hissede olup birşey kazanmadan satmak kolay değil o yüzden satıp satmamak konusunda ikilemdeyim...
    Ortak yukarı işaret verse dik durur.bakınız aksen.bu lanet en az endeks değeri kadar düştü.yukarı gitmek istese endeks bir yapsa bu 3-5 yapardı.3.50 leri görürken endeks bir düşerken bun3-5 düşüyordu.malasef girdik bu hisseye beklicez başka yolu yok

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

3. Eski müdüre dört maaş avanta vermişler hepsi adi bunların tarım kredi yol gecen hanı bunlar kimseden korkmuyo yeni müdür de kibir abidesi uç aydır yazıyoruz insan yerine koymuyo gübre de maduruz diyoruz bi cümle yaz beni bile bıktırdılar 2019 Akpartı için zor olacak... biraz insan olsalar yetecek ...müdürlerin koltuk cekyat gibi gelen yatıyo...çok sinirliyim. Affedin

4.  Alıntı Originally Posted by yusuf7666 Yazıyı Oku
    Eski müdüre dört maaş avanta vermişler hepsi adi bunların tarım kredi yol gecen hanı bunlar kimseden korkmuyo yeni müdür de kibir abidesi uç aydır yazıyoruz insan yerine koymuyo gübre de maduruz diyoruz bi cümle yaz beni bile bıktırdılar 2019 Akpartı için zor olacak... biraz insan olsalar yetecek ...müdürlerin koltuk cekyat gibi gelen yatıyo...çok sinirliyim. Affedin
    ortak bende son noktadayım ama 2 yıl daha satmamaya karar verdim....çok sıktı satmak istiyorum ama 2 yıl daha dişimi sıkacağım sonrasında nasip ne olursa satacağım....sıradan bir hisse alsaydık bundan iyi olurdu....8 yıl hissede bekleyecek çok nadir yatırımcı bulursun biz bekledik inandık ama nasip yokmuş.....yönetim kısmı çok zayıf malesef....bulamıyorlar demek ki....petrol fiyatları 20 dolara düştü tamam dedik bu performans kaybı bundan petrol çıktı 70 dolara hissede tık yok.....petrol fiyatlarının artması ekonomilerin güçlendiği anlamı taşıyor alım gücü arttı anlamı taşıyor bunlar gerçekten filiyatta var...ülkeler büyüdü her geçen gün iyiye gidiyor.....petrolün artması peşinden emtiaların artması demek ama gübre fiyatları üre özellikle 250 dolarlarda...400 dolarlardan dengelenmişti normalde......gübre fiyatları da ciddi oranda artmıyor....şu ortamda üre fiyatları en az 300 dolar olmalıydı ama sanki dünyada hiçbir olumlu gelişme olmamış gibi çok yavaş artıyor....

5.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    ortak bende son noktadayım ama 2 yıl daha satmamaya karar verdim....çok sıktı satmak istiyorum ama 2 yıl daha dişimi sıkacağım sonrasında nasip ne olursa satacağım....sıradan bir hisse alsaydık bundan iyi olurdu....8 yıl hissede bekleyecek çok nadir yatırımcı bulursun biz bekledik inandık ama nasip yokmuş.....yönetim kısmı çok zayıf malesef....bulamıyorlar demek ki....petrol fiyatları 20 dolara düştü tamam dedik bu performans kaybı bundan petrol çıktı 70 dolara hissede tık yok.....petrol fiyatlarının artması ekonomilerin güçlendiği anlamı taşıyor alım gücü arttı anlamı taşıyor bunlar gerçekten filiyatta var...ülkeler büyüdü her geçen gün iyiye gidiyor.....petrolün artması peşinden emtiaların artması demek ama gübre fiyatları üre özellikle 250 dolarlarda...400 dolarlardan dengelenmişti normalde......gübre fiyatları da ciddi oranda artmıyor....şu ortamda üre fiyatları en az 300 dolar olmalıydı ama sanki dünyada hiçbir olumlu gelişme olmamış gibi çok yavaş artıyor....
    Ortak portföyümde tmsn var 2 3 günde hisse uçtu gitti ama inanki sevinemiyorum nedeni bu nasipsiz hisse yüzünden.
    Eninde sonunda tmsn nın yaptığı gibi bir hareket yapacak ama o hareketi yaparken bizimde hareketin içinde olmamız gerekiyor çünkü buradaki sayılı kişi bu hareketi hak etti.

6. Bu hisseyi su anda mesela halka arz etselerdi ayni oranda acaba arz fiyatı ne olurdu, ben en az 10 tl üstünde arz ederlerdi herhalde diye düşünüyorum.

Hisse yönetim sahip çıkmıyor, tarım bakanida tkk genel ev müdürü de hepside bos çıktı.

7.  Alıntı Originally Posted by cmpemre Yazıyı Oku
    Ortak portföyümde tmsn var 2 3 günde hisse uçtu gitti ama inanki sevinemiyorum nedeni bu nasipsiz hisse yüzünden.
    Eninde sonunda tmsn nın yaptığı gibi bir hareket yapacak ama o hareketi yaparken bizimde hareketin içinde olmamız gerekiyor çünkü buradaki sayılı kişi bu hareketi hak etti.
    ortak tmsn 6-7 tl iken 15 tl ye çıkacağını söylüyordum bende de vardı sattım erkenden...tank motoru muhabbeti dolayısıyla otkar ve tmsn gideri vardı...bende sadece gubrf var şuan başka hiç hisse yok....bu endekste hisse almak cesaret işi hissede olmakta ama mecburen gubrf de kalmak zorundayım...hisse tutturmada sıkıntı yok hissede beklemedede sıkıntı yok....sıkıntı nasipsizlik.....sattıklarım gidiyor elimdeki duruyor.....gubrf satsak buda gider eminim...rysas vardı 3 sene tuttum hedef fiyatlarıda az çok biliyordum bir türlü gitmedi sattıktan 2 yıl sonra geldi...o kadar örnek var ki...sattığım gidiyor tutma süresi ile hiç alakası yok....nasıl iş tam gideceği zaman satıyorum......gubrf artık 2 yıl daha tutarım sonrası zararda olsa satarım ne yapayım 10 yıl olacak neredeyse.....dün bakıyorum elimde cüzzi alım satım yaptığım hisseler vardı 2010 yılına göre performanslarına bakayım dedim % 200 den aşağı pek yok gubrf % 30 larda....koskoca 8 yıl % 35 prim....aselsn % 1800 örneğin şaka gibi....

8.  Alıntı Originally Posted by trader5858 Yazıyı Oku
    Bu hisseyi su anda mesela halka arz etselerdi ayni oranda acaba arz fiyatı ne olurdu, ben en az 10 tl üstünde arz ederlerdi herhalde diye düşünüyorum.

Hisse yönetim sahip çıkmıyor, tarım bakanida tkk genel ev müdürü de hepside bos çıktı.
    ortak hisseler dönem dönem hikaye olsun veya olmasın bir şekilde yukarı hareket ediyor.....hisse yükselmesi için illa mükemmel finansallar olması gerekmiyor...spek niyeti çok önemli....yoksa borsada hareket yoksa bereket olmaz....bir hisseye niye çok büyük baskı yapılır....benim bildiğim ya şirket batacak durumdadır kimse yanaşmıyordur yada çok iyi birşey olacak spek hissenin bir yere gitmesine müsade etmiyordur toplamak için.....benim aklıma başka birşey gelmiyor....şirket batacak durumda gözükmüyor bence ama hissenin toplandığına dair işarette yok ne iş anlamış değilim açıkçası....

Sayfa 156/925 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •