Sayfa 156/930 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256656 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Baktınız hissede bir hareket yok.Köy kahvesine cevirmisiniz burayı.
    Bırakın alan alır satan satar.
    Yoksa bu hareketler olmadığı içinmi dakka başı atışıp duruyonuz.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    vayy başıbosch yatrımcıda geldi baksana ) ama geçkaldın arkadaş benim dükkan 5 dakkaya kapanır yarında sen gel vaktimi geçirmek için senlede atışırım )

2. sağolasın hakem çok makbule geçti ...

Neyse verilmiş söz sözdür kalvin gene garip garip yazıyor ama okuyan diğer arkadaşlar da bilgilensin.Yatırım ortaklıklarının temettü gelirlerinin yarısı vergiden muaftır.Kalan miktar 30 bin altındaysa gene muaf.30 bin üstü ise kademeli vergi dilimlendirmesine girer.1 yıldan önce satısta banka kardan yüzde on vergiyi direk keser.1 yıl üstü alım satım karları vergiden muaftır

4. hadi geldim burdayım .ben de olmasan engin bilgi ve birikimlerinizi kime aktaracaksınız acaba . hepiniz bilgi kurdu olmuşsunuz birbirinize aktaracak bişeyiniz kalmamış baksanıza sus pus olmuşsunuz neden ? konuyok çünki temettüden başka 15-17

5. Ben birkaç şey söyleyeyim o zaman. Birkaç senedir bir miktar ISYAT hissem var. Al-sat yapmadan tutarım. Çoğunlukla aldığım temettülerini hisse sayısını artırmak için kullanıyorum. Gelen paradan memnunum, ancak şirkette bir gelişme göremiyorum.

Büyümeye yönelik bir çaba yok. Hisse alım satımı, çeşitli yerlere para yönlendirmek, dalgalardan yararlanmaya çalışmak, yok. Şirketi yönetenlerin yaptığı bir iş yok, bir çabaları yok, yılda 2.5 milyon TL kadar yönetim gideri alıyorlar. Yok artık! O miktarın onda birini bana verin, ben de o kadar yönetirim.

Şirket giderek küçülüyor. Şirketin büyük ortağı ve CEO'su memnun ki bir hareket gözükmüyor.

Enflasyonun birkaç puan üstünde düzenli temettüden memnunum ama biraz da şirketi büyütmeye çalışsalar daha iyi olacak. Bu sene kar miktarı önceki iki seneye göre daha iyi. Ancak böyle olmuyor.

6. Sıra sana geliyor.. Teknik olarak uzun yıllardır potama girmemiştin beyaz balina... 0,96/0,99 dikkat ile takip edilmeli.. Üzerinde çok sert hareketler oluşacaktır. Bol kazançlar
    hakuna matara....memento mori.

7. Normal kazanç:
    - Hisseyi al.
    - Yat
    - Temettü al.
    - Temettü ile hisse al
    - Bir sonraki seneye kadar tekrar yat.
    Enflasyonun birkaç puan üstünde temettü alırsın. Ayrıca hissen de bir miktar değerlenir. En az enflasyonun üstünde %10 kazanırsın.

Riskli ama ekstra kazanç:
    - Hisseyi al.
    - Her sene 21-22 Martta fiyatlar pik yapar. Bu noktada sat. Parayı repoya yatır. Paran 3-4 ay burada kalacak.
    - Bırak 31 Martta millet temettüyü alsın.
    - Hissenin 22 Martta sattığın fiyatından temettüyü çıkar. Kalan sayıdan 7 (5-9) kuruş daha aşağı in. Bu alış fiyatındır.
    - Bu rakam kritik. (22 mart fiyatı) - (temettü) - (5 kuruşu) her zaman görür. -7 kuruş olabilir. Şanslıysan -9 kuruşa ulaşabilirsin.
    - Hisse Haziran Temmuz gibi bu fiyata gelir.
    - Alış fiyatından veya 1 kuruş üstünden elindeki nakitle hisseyi al.
    - Bir sonraki 22 Marta kadar bekle.
    İşler yolunda giderse birinci yönteme göre yılda %7-8 daha fazla kazanırsın.

Sayfa 156/930 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •