Sayfa 158/412 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258 ... SonSon
Arama sonucu : 3294 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: BOYP - Boyner Perakende

Latife 10150 daha satmış
    Oğlun güder,hatun sağarsa koyun olur...Türk atasözü

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    10,401
    LATİFE ABLA

Hava keskin bir kömür kokusuyla dolar,
    Kapanirdi daha gün batmadan kapilar.
    Bu, afyon ruhu gibi baygin mahalleden,
    Hayalimde tek çizgi bir sen kalmissin, sen!
    Hülyasindaki genis aydinliga gülen
    Gözlerin, dislerin ve ak pak gerdaninla
    Ne güzel komsumuzdun sen, LATİFE ABLA !

Eviniz kutu gibi küçücük bir evdi,
    Sarmasiklarla balkonu örtük bir evdi;
    Günesin batmasina yakin saatlerde
    Yikanirdi gölgesi kuytu bir derede.
    Yaz, kis yesil bir saksi itir pencerede;
    Bahçende akasyalar açardi baharla.
    Ne sirin komsumuzdun sen, LATİFE ABLA !

Önce upuzun, sonra kesik saçin vardi;
    Tenin bugdaysi, boyun bir basak kadardi.
    Içini giciklardi bütün erkeklerin
    Altin bileziklerle dolu bileklerin.
    Açilirdi rüzgârda kisa eteklerin;
    Açik saçik sarkilar söylerdin en fazla.
    Ne çapkin komsumuzdun sen, LATİFE ABLA !

Gönül verdin derlerdi o delikanliya,
    En sonunda varmissin bir Erzincanliya.
    Bilmem simdi hâlâ bu ilk kocanda misin,
    Hâlâ daglari karli Erzincan’da misin?
    Birak, geçmis günleri gönlüm hatirlasin;
    Hâtirada kalan sey degismez zamanla,
    Ne vefali komsumuzdun sen, LATİFE ABLA !

ahh ah o günler geride kaldı artık Latife abla ,yaş kemale ermiş bırak satma artık hisselerini ,torunlarına miras kalsın senden hatıra

Sana para değil dua lazım bu saatten sonra !

3. Hala hayatta olan varmı?
    😁😁
    100 endeks olmuş biz hala zararı nasıl çıkartırız diye bekliyoruz. Öldürdün bizi kahpe Boyner

ZTE Blade V6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Boyner’in Katarlı ortağı Mayhoola for Investment, Türkiye’deki yatırımını artırdı. Katarlı fon, Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları şirketindeki hissesini yüzde 12 puan daha artırarak payını yüzde 42.68’e çıkardı.

173 milyon 100 bin TL’lik yatırım sonrasında Boyner Holding’in şirketteki payı yüzde 42.80 oldu. 3.2 milyar TL piyasa değeri olan şirketin halka açıklık oranı ise yüzde 14. Şirket hisseleri 56 TL’den işlem görürken, Katarlı ortak ile satış işlemi hisse başına 25 TL’den gerçekleştirildi.

Yönetim kontrolü ise hisse bazında Boyner Grubu’nda kalırken, şirketin yönetim kurulu üyelikleri eşit olarak belirlendi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Mayhoola ile Boyner Holding arasındaki mevcut ortaklar sözleşmesi tadil edilerek Mayhoola’nın yönetim kuruluna aday göstereceği üye sayısı 1’den 3’e çıkarılacak.

BOYNER: CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİ BİR DEMOKRASİ MESELESİ!

Son olarak yüzde 346 oranında bedelli sermaye artırımı kararı alan Boyner Perakende’de yönetimi güçlendirmek adına da icra komitesi kuruldu. Buna bağlı olarak şu açıklama yapıldı:
    “Boyner Perakende Yönetim Kurulu’ndaki icracı üye sayısının azaltılarak yönetim kuruluna bağlı olarak çalışacak bir icra komitesi kurulmasına karar verdi. Komitenin başkanlığına Cem Boyner atandı. Cem Boyner; Boyner Perakende, Boyner Holding ve Grup şirketlerindeki diğer görevlerine de devam ediyor.”

ÖZEN, BAYAZIT VE AR YÖNETİME GİRİYOR

Şirket yönetim kuruluna bugünden itibaren Garanti Bankası’nın eski genel müdürü duayen bankacı Ergun Özen ile Bernard Babour ve Hasan Arat’ı atarken, Boyner Perakende Yönetim Kurulu ayrıca olağan genel kurul toplantısında Tayfun Bayazıt, Ömer Bozer ve Metin Ar’ın yönetim kurulu bağımsız üye adayları olarak genel kurula sunulmasına karar verdi.

BOYNER HOLDİNG NE ZAMAN, NASIL KURULDU?

1952 yılında Altınyıldız Mensucat ve Konfeksiyon Fabrikaları ile holdingleşen Boyner çoğunlukla, perakende olmak üzere, tekstil ve konfeksiyon üretimi ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteriyor.

Boyner Ailesi, 1971 yılında Beymen’i Türk tüketicisi ile tanıştırdı. Perakendecilik faaliyetleri, 1981 yılında seri sonu ürünlerini satmak için kurulan ve hızla çok katlı mağazaya dönüşen Çarşı ile devam etti. 1985 yılında Grup, ana bayilik ve üreticilik anlaşması ile Benetton’u Türkiye’ye getirdi.

BOYNER'DEN DE AÇIKLAMA GELDİ

Boyner Perakende’nin hissedarları Boyner Holding AŞ ile Mayhoola for Investments LLC arasında imzalanan anlaşma ile Mayhoola for Investments, 173.1 Milyon TL yatırımla Boyner Perakende’deki hissesini %12 oranında artırıyor. Böylece Mayhoola’nın Boyner Perakende’deki pay oranı yaklaşık %30.7’den yaklaşık %42.7’ye çıkıyor. Bu hisse satışı Boyner Perakende’de yönetim kontrolü değişikliği meydana getirmiyor.

YÖNETİM KURULUNDA ORTAK TEMSİL

Yönetim kontrolü değişmemekle birlikte ortaklık yapısında yaşanacak kısmi değişim nedeniyle Boyner Perakende’de Mayhoola For Investments tarafından atanan yönetim kurulu üyesi 1’den 3’e çıkarılacak. 3’ü bağımsız üye olmak üzere 9 kişiden oluşan Boyner Perakende Yönetim Kurulu’nda Boyner Holding ve Mayhoola For Investments 3’er üyeyle eşit oranda temsil edilecek.

SERMAYESİNİ VE KURUMSAL YÖNETİM YAPISINI GÜÇLENDİRİYOR

Boyner Perakende Şubat ayı başında, 57.7 MilyonTL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı nakden (bedelli) karşılanmak üzere, %346,62 oranında artırılarak 257.7 Milyon TL’ye çıkarılacağını ve kurumsal yönetimi güçlendirmek üzere yeni bir İcra Komitesi kurulmasına karar verildiğini duyurmuştu. Bu kararla birlikte Boyner Holding de Boyner Perakende tarafından açıklanan bedelli sermaye artırımına katılacağını Borsa İstanbul’a bildirmişti. Boyner Holding ayrıca, Boyner Perakende’deki mevcut paylarından en fazla %12,0’sine kadar olan kısmının, Boyner Perakende’de mevcutta %30,7 oranında ortağı Mayhoola For Investments LLC de dahil olmak üzere, kurumsal yatırımcılara, karşılıklı mutabakata varılacak fiyat üzerinden satışı için görüşmelere başlanacağını duyurmuştu.

BOYNER PARAKENDE YÖNETİM KURULUNA 3 YENİ ÜYE ATANDI

Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. (Boyner Perakende) ayrıca daha önce açıkladığı Yönetim Kurulundaki icracı üye sayısının azaltılması ve Yönetim Kuruluna bağlı olarak çalışacak bir İcra Komitesi kurulması kararı çerçevesinde yönetim kuruluna 3 yeni üye atandığını duyurdu. Yönetim Kurulu görevlerinden ayrılan icracı üyelerin yerine Ergun Özen, Bernard Barbour ve Hasan Arat’ın atanmalarına karar verildi. Atamalar, olağan Genel Kurul toplantısında onaylanmak üzere, 10 Mart 2017 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Boyner Perakende Yönetim Kurulu ayrıca Olağan Genel Kurul toplantısında Tayfun Bayazıt, Kamil Ömer Bozer ve Sabri Metin Ar’ın yönetim kurulu bağımsız üye adayları olarak Genel Kurula sunulmasına karar verdi.

BOYNER GRUP ŞİRKETLERİ

Altınyıldız Tekstil ve Konfeksiyon A.Ş. (“AYTK”)
    Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. (“BBM”)
    Beymen Mağazacılık A.Ş.’nin (“Beymen”)
    AY Marka Mağazacılık A.Ş. (“AY Marka”)
    BYN Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. (“BYN”)

SATIŞTAN ÖNCEKİ BOYNER GRUP ORTAKLIK YAPISI

Adı Soyadı/Ticaret UnvanıSermaye Tutarı (TL)Sermaye Oranı (%)
    Boyner Holding A.Ş.31.619.228,2954,80
    Mayhoola for Investments OPC17.700.000,0030,68
    Diğer Ortaklar ve Halka Açık Kısım*8.380.771,7114,52
    Toplam57.700.000,00100,00
    yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.şahsi değerlendirmelerimdir.

Arap'lara 25 TL ye satmışlar. Yerli ky. Lara 90 TL den oturtma yapmışlar. Vicdana bak. Bu günkü hisse fiyatı bile pahalı.

Ucuz diye yapışanlara ve yeni gireceklere 25 rakamını unutmasınlar derim.

Hisse fiyatı 90 TL den aşağı gelip bu fiyattan maliyetlenen TÜRK yatırımcı 56 TL olunca ortalama düşürmek içim ek alım yapanlar. Borsada hisse fiyatının 56 TL olduğu gün KATAR lı ARAPlara yarı fiyatından da aşağı 25 TL ye satan boyner efendilerine TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ acaba bedelli onayı verip kendi vatandaşını hem boynere hem de arap Katar'a düdüklettirir mi göreceğiz. Bu NİTELİKLİ DOLANDIRICILIĞA son verilmelidir. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZA yazalım. Kimse yapmazsa gereğini o yapar

"E-Bursum" Türkiye'deki burs sistemini dijitalleştiriyor!- Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Bir öğrenci bir okulu, bir okul bir toplumu, bir toplum dünyayı değiştirebilir" düşüncesiyle hayata geçirilen E-Bursum projesi, Boyner Grup'un sosyal girişimcileri destekçileriyle buluşturmak için kurduğu Buluşum Platformu'nda destek toplamaya başladı. Eğitimde fırsat eşitsizliğini asgari düzeye indirmek amacıyla kurulan E-Bursum, Türkiye'deki manuel burs sistemini dijital sisteme taşıyor. Sistematik hale getirilmiş burs sisteminin yanı sıra, E-Bursum temel finansal okur yazarlık eğitimi, sosyal etki ölçümü ve online mentorluk ile burs verenlerin etkilerini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor. E-Bursum, Buluşum'dan alacağı destek ile yeni nesil burs yöntemi olan "Kitlesel Burs Fonlama" sistemini geliştirmeyi de amaçlıyor.

Burs ararken zorlandı E-Bursum'u kurdu
    E-Bursum projesinin tohumları, kurucusu Mesut Keskin'in 2011 yılında memleketi Van'da meydana gelen deprem felaketinin ardından deneyimlediği burs edinme sürecinde yaşadıkları sonrasında atıldı. Burs edinme süreçlerinde var olan sorunların bir parçası olmak yerine çözümün bir parçası olmayı düşünen Mesut Keskin, E-Bursum'un ilk adımları attı. 2015 Eylül ayında hayata geçirilen E-Bursum bugüne kadar binlerce öğrencinin hayatına dokunmayı başardı. Siz de katkı sağlayarak E-Bursum'un geliştireceği "Kitlesel Burs Fonlama" sisteminin kurulmasına ve daha fazla öğrencinin burs edinmesine destek olabilirsiniz.
    Buluşum'da hayatın farklı alanlarına dokunacak birçok yaratıcı proje destek toplamaya devam ediyor. Sosyal girişimciliğin ve bireysel bağışçılığın gelişmesi için proje sahipleri ile destekçileri buluşturan platform Buluşum'da küçük desteklerle siz de büyük farklar yaratabilirsiniz.
    YA GÖRÜYORMUSUN NE KADAR TOPLUM İÇİN FEDAKARLIK YAPIP EĞİTİME VE ÜLKE GELİŞMESİNE VE BİREY YETİŞTİRMEK İÇİN NE KADAR ÇABA HARCIYOR FEDEKAR BOYNER EFENDİLERİ.REKLAM VE DIŞ CİLANIZ TOPLUMU ALDATA BİLİR.PEKİ YAAAAAAAAA BU BORSADAKİ KOKULARINIZA NE DEMELİİİİİİİİ

Sayfa 158/412 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •