Sayfa 159/899 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259659 ... SonSon
Arama sonucu : 7187 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Doğalgaz maliyeti soda için yanlış yazdığını hatırlıyorum geçen yazinda nereden baktın? Soda %48-50, trkcm %33-35, ancm 18-20 diye hatırlıyorum fi tarihinden. Ayrıca soda bunu absorbe etmek için buhar komurude kullanmakta. Lakin doğalgaz indiriminin ve ucuzlayacagini bende duydum, tabi dolar bazlı. Fakat dolar bazlı ucuzlayacak olan doğalgazda dolar fiyatı nerede olacağı bilinmez. Siz dövizin düşmesi düşüncenizi neye göre yazdiniz? Eğer yatay derseniz anlarım. Faizlerin bu denli düşürülmesi şirketlerin para pozisyonlarında döviz artışları yaptıkları bir yanlış mı diye dusundurtur. Çünkü durağan bir ekonomide güç paranın yanındadır. Parada güçlü ekonomilerin yanındadir. Abd kendi para biriminin durağan ekonomide yükselmesini istemiyor bir yandan ihracatı açısından lakin ithalatada bu sebepten vergi koyarak kendini korumaya alıyor.emtialari toplarken dolarını stabil tutuyor, vergileri normalestirecegi zamanda hem emtialar hemde parasını yükseltecektir. Azil vs durumlarini on planda olacaktır kimbilir o zamanda. Ytd.
    doğal gaz fiyatları petrol fiyatlarına endekslidir dostlar ve petrol dolar bazında satıldığı için doğal gaz da elbette dolar bazında fiyatlanacaktır...doğal gaz fiyatları geçmişteki 9 aylık ortalama petrol fiyatlarına göre hesaplanıyor....türkiye bu fiyata göre gazını alıyor...ülkeler arası yapılan anlaşmalar genelikle böyledir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    Keko seni takip etmiyolarsa ben de NSHYDN değilim abi

o zaman bu topik sayfasından parasever arkadaşın paylaşımındaki linki tıklayın...orda açılıyor...neden ben paylaşınca açılmadı hayret..

https://www.hisse.net/topluluk/showt...t=39265&page=5

bir de böyle yapıştırayım...

https://www.haberturk.com/dogalgazda...535310-ekonomi
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. doğal gaz fiyatları ve doğal gaz fiyatlarının etkilediği hisseleri de biraz araştırma ile bulmuştum...bu borsada biraz meraklı olmalı...

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    sodaya hayvan gibi şi yapıyorlar. 5,74
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    o zaman bu topik sayfasından parasever arkadaşın paylaşımındaki linki tıklayın...orda açılıyor...neden ben paylaşınca açılmadı hayret..

https://www.hisse.net/topluluk/showt...t=39265&page=5

bir de böyle yapıştırayım...

https://www.haberturk.com/dogalgazda...535310-ekonomi
    okudum dostum. bir realite var bir de unrealite. demişler ya ben güzele güzel demem güzel benim olmadıkça. bu memlekette %8.5 enflasyon var bugün itibari ile. YERSEN.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    5,76

forumun kralı TYPHOON20. Sırayla elini öpelim lütfen.

Alıntı Originally Posted by TYPHOON20 Yazıyı Oku

Geçen haftalarda çarşamba hareket olabileceğini yazdığımda ti ye alanlar oldu olsun önemli değil bu topikte sayın 666, sayın nasuh ve dün verdiği değerli bilgiden dolayı sayın obblomovv var bu kişilerin varlığından ötürü yine de bıkmadan bilgilerimi paylaşmaya devam edeceğim... Çünkü ben bilgi paylaşmanın bizlerin kazanmasında önemli olduğunu düşünüyorum...

Konuya gelecek olursak yine bugün işaretli mumu oluşturmak için spek kendini yıttı ve sonunda başardı... Tabi bu mumum anlamı daha önce işaretlediğim kısımlarda görüldüğü gibi kısmen bugüne göre aşağı yada yukarı sert hareket demek daha önce bunu 10 kademe ile yapmıştı yarında olacak diye bir şart yok ama aynı davranışı sergilemesi beni şaşırtmaz...
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Yahu TYPHOON, kimse seni tiye almiyor pek de... Muneccim gibi o gun gidecek bu gun gidecek demek yani.. Yazi tura atsan ayni is. Tahtaci Citi'nin gelip 1.5 milyon lot mu alacagini biliyordu? Yok. Gunlerle ilgili bir deneme yap istersen, para sok bak gorursun.
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Bu topikte dalga geçmeyi sevenler var doğru da çarşamba günü formasyonunu da böylece literatüre bir Sodacı katmış oldu.

Salı sallanır, Çarşamba çarşafa dolanır. Çarşamba günü özel halk günü, perşembe kadınlar matinesi, her ayın ilk pazartesi zararına satışlarrrr. Spekten direkt halka, aracı yok, komisyon yok, simsarlar yok. Fabrikadan halka, hepsi iyi marka. Daaaas Sodäää. Yeşil ok da bi yandı mı ver elini Yalova, Cenova, 6, 36.
     Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    Yarın da tutturursa forumun kralı tipon

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    doğal gaz fiyatları ve doğal gaz fiyatlarının etkilediği hisseleri de biraz araştırma ile bulmuştum...bu borsada biraz meraklı olmalı...
    Doğalgaz fiyati kullanacağın M3 miktarı ve yaptığın kontratlarla belirlenir elbette bir emtia fiyati var. Yani yine piyasa koşulları gereği zaten sattığım ürünle fiyat indirim ve kaldırım ile belli bir seviyede oynuyorsun. Sattigin ürünün ihtiyaç ve piyasadaki konumuna göre. Önceden çekirdek citliyordum bu aralar patlamış mısır takılıp boş zamanlarimda pupg falan. Offf offf.

Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    5,76

forumun kralı TYPHOON20. Sırayla elini öpelim lütfen.
    2 tane sans, 3.de tac verilir. Ama yine de kabulumdur. Muneccim gibi adammis.

Sayfa 159/899 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •