Sayfa 160/430 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Bugun kendi maasini aciklamis 15K olarak baglanmis bunun emekli maasi...

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Bizim akraba ozel sektorde ust duzey yonetici idi sonra cikti kendi isini kurdu kendi primlerini de odedi buyuk ihtimalle bagkur ile yeni emekli oldu 15filan alir dedik ama surda okuduklarima gore 12-13 filan zoraki alabilir...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2. Bana göre EYT'de en adil çözüm mevcut emeklilik yaş kademelerinden 4-5 yıl indirim yapmaktır. Böyle olduğunda 43-58 yaş aralığındaki EYT'lilerin de kendi arasında en adil karar olacaktır. İşe giriş ve mevcut yaşları dikkate almadan herkesi aynı yaşta emekli etmek doğru değil.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    EYT mi dedin ? Hadi canım sen de !
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Bana göre EYT'de en adil çözüm mevcut emeklilik yaş kademelerinden 4-5 yıl indirim yapmaktır. Böyle olduğunda 43-58 yaş aralığındaki EYT'lilerin de kendi arasında en adil karar olacaktır. İşe giriş ve mevcut yaşları dikkate almadan herkesi aynı yaşta emekli etmek doğru değil.
    4-5 yıl bile çok, bende eyt bekliyorum ama böyle 43 yaşında emekli edecekse ben bu emekliliği istemem. 43-44-45 yaşındaki insan dünya emeklilik yaşına bakarak bunu istiyorsa büyük hata yapıyor. Keza hiç bir hükümet 48 yaşın altında insanları emekli edemez.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Bugün, TV'de, baya EYT röportajları vardı.

Şu an, Türkiye'de 1.8 çalışana, 1 emekli düşüyormuş.
    Dünya ortalaması, 3 çalışana 1 emekli.

EYT koşulsuz çıkarsa :
    1.2 çalışana, 1 emekli düşecek.

6.  Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    4-5 yıl bile çok, bende eyt bekliyorum ama böyle 43 yaşında emekli edecekse ben bu emekliliği istemem. 43-44-45 yaşındaki insan dünya emeklilik yaşına bakarak bunu istiyorsa büyük hata yapıyor. Keza hiç bir hükümet 48 yaşın altında insanları emekli edemez.
    Zaten dediğim gibi 4-5 yıl indirim yapsalar yaş şartsız 43 yaşında(normalde 58 yaşında) emekli olacak kişi 58-5 = 53 yaşında emekli olur ki hakkaniyetli olan budur.

Yoksa benim gibi yıllardır eyt için mücadele verenlere de haksızlık. Daha düne kadar eyt li olduğunu bile bilmeyen 40 lı yaşındaki adam da şimdi aaa ben de emekli oluyorum demeye başladı, piyango vurmuş gibi normalinden 15 yıl erken emekli olmamalı
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Eski emeklilere de hukuki yol acik olmali onlar da extra haklarini almali olmalidir
    ne dersiniz

Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Bana göre EYT'de en adil çözüm mevcut emeklilik yaş kademelerinden 4-5 yıl indirim yapmaktır. Böyle olduğunda 43-58 yaş aralığındaki EYT'lilerin de kendi arasında en adil karar olacaktır. İşe giriş ve mevcut yaşları dikkate almadan herkesi aynı yaşta emekli etmek doğru değil.

Cift dikislere de farkli muamele olmali
    Biz issiz eyt ler direk emekli olmaliyiz

Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Zaten dediğim gibi 4-5 yıl indirim yapsalar yaş şartsız 43 yaşında(normalde 58 yaşında) emekli olacak kişi 58-5 = 53 yaşında emekli olur ki hakkaniyetli olan budur.

Yoksa benim gibi yıllardır eyt için mücadele verenlere de haksızlık. Daha düne kadar eyt li olduğunu bile bilmeyen 40 lı yaşındaki adam da şimdi aaa ben de emekli oluyorum demeye başladı, piyango vurmuş gibi normalinden 15 yıl erken emekli olmamalı

Sayfa 160/430 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •