Sayfa 161/997 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Onlar ülke batsın dolar fırlasın zengin olalım derdindeler.
    Dolar bugün zaten ucuz değil ki.
    Ben bu yüksek dolar devam etsin diyorum onlar kur çok daha fazla yükselsin çıldırsın ülke batsın istiyor fark bu.
    Biz ülke batsın demedik, dolar faizi artsın %6-7 olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    sn Rxpu deniz tükendi yapmak zorundayız.Üretmek ve satmak zorundayız.
    Nasıl olacak?Üretim yüksek kur vergi vs ile desteklenmeli.(ithalata köstek-ihracata destek olarak).
    Aselsan iyi örnek-Altay tankı-İha-SİHA-s400 üst lige geçmeliyiz.
    Aselsan bir kamu karteli, yani özel izinle kurulmuş bir monopol. Diğer tüm savunma firmaları da aynı şekilde ekonomik kalkınmaya örnek olamaz. Sizin söyleminiz biraz da milletçe fakiriz bıçak kemiğe dayandı zengin olmak zorundayız gibi bir söylem olmuş.
    Bu işin yolu belli. Ve Türkiye ekonomisi o yolda ilerlemiyor.İlerlemeye başladıktan sonra da 10-15 senelik bir zaman lazım. Yani şu anda pek bir ümit yok gibi.
    Ancak dilek ve temennilerimizi belirteceksek ben de dilek ve temenni açısından size tabi ki katılırım. Ama gerçeklerden konuşacaksak dilek ve temennilerimizle bezenmiş hayallerimizi gerçeklerden ayrıştırarak somut verilerle tartışmalıyız. (tekrar tekrar hatırlatma: pisa testi)
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Biz ülke batsın demedik, dolar faizi artsın %6-7 olsun.
    Ben de ülke batsın demiyorum, tümden dünya batsın diyorum. Zira dünyayı tekrar düzeltmenin tek yolu tümden batırıp yeniden kurmak gibi gözüküyor.

https://www.youtube.com/watch?v=VBIKowfbpD8&t=120
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Aselsan bir kamu karteli, yani özel izinle kurulmuş bir monopol. Diğer tüm savunma firmaları da aynı şekilde ekonomik kalkınmaya örnek olamaz. Sizin söyleminiz biraz da milletçe fakiriz bıçak kemiğe dayandı zengin olmak zorundayız gibi bir söylem olmuş.
    Bu işin yolu belli. Ve Türkiye ekonomisi o yolda ilerlemiyor.İlerlemeye başladıktan sonra da 10-15 senelik bir zaman lazım. Yani şu anda pek bir ümit yok gibi.
    Ancak dilek ve temennilerimiz belirteceksek ben de dilek ve temenni açısından size tabiki katılırım. Ama gerçeklerden konuşacaksak dilek ve temennilerimizle bezenmiş hayallerimizi gerçeklerden ayrıştırarak somut verilerle tartışmalıyız. (tekrar tekrar hatırlatma: pisa testi)
    Pisa testi önemli ama organize olmak için herkesin her şeyi öğrenmesine gerek yok.(Rusya da çoğunluk üniversite okumuş ama çalışacak eleman bulamıyorlar-iş yapabilecek olanları da yurt dışına kaçtı).

Alman Bosch firması vakıf şirketi kamuya maal olmuş. Almanya da böyle çok şirket var(bildiğiniz üzere).
    Ülkemizde de Aselsan gibi şirketlere ihtiyaç var Tüpraş-Ereğli-Petkim-düne kadar devlet şirketi idi ülkemiz hala karma ekonomiye geçme aşamasında....
    neyse yazarak zor oluyor amaç size muhalefet değil.saygılar.

5. JP Morgan CEO’su: Bitcoin dolandırıcılıktır - http://bndl.tw/5yjGGCTv

6.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    sn Rxpu deniz tükendi yapmak zorundayız.Üretmek ve satmak zorundayız.
    Nasıl olacak?Üretim yüksek kur vergi vs ile desteklenmeli.(ithalata köstek-ihracata destek olarak).
    Aselsan iyi örnek-Altay tankı-İha-SİHA-s400 üst lige geçmeliyiz.
    şöyle düşünüyorum da kuzey kore o zaman süper ligde adamlar nükleer(askeri-sınai kompleks) yapmış, ABD kadar atabilir miyiz derdinde.
    sizin teorinize göre Kuzey kore ekonomisinin patlaması lazım.
    gel gör ki ülkenin tüm rızkını ona harcadığından halkı açlıktan kırılıyor.
    yani sizin bir maaşınız var.kira-gıda-eğitim-kıyafet-tatil-çocuk masrafınız var.siz bunların hepsinden kısıp silah yapmaya çalışıyorsun.
    elbette o parayı oraya verdikten sonra silahın olur. Ama ne pahasına
    not önce siha yı yapan şirketi öğren.

7.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    JP Morgan CEO’su: Bitcoin dolandırıcılıktır - http://bndl.tw/5yjGGCTv
    JP Morgan CEO’su bitcoin almamış galiba
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8. '' çünkü , zengin ile müteşebbis arasında ciddi farklar vardır.Zengin olabilirsiniz,çok paranız olur ama neyi alıp neyi satacağınızı bilemezsiniz. Ankara yönetimi bu çerçevede kendi dizinin dibinden ayrılmayan ve her açıdan güvenebileceği bir işadamı türünü yetiştirmeyi becerdi ve İttihat ve Terakki'den beri Türkiye'yi yöneten aydın, asker, bürokrat kesime göbekten bağlı yeni bir işadamı türü yetişti. Bu ,Türkiye'de işadamları ile ilgili sosyolojik bir tespittir.''

Prof. Dr. Ayhan Aktar

ne dersiniz ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 161/997 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •