Sayfa 162/459 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262 ... SonSon
Arama sonucu : 3670 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1. İlk fazda fabrika 32 gün durmuştu..düzeltmek istiyorum..telefondan yazmak sıkıntılı ..

2.  Alıntı Originally Posted by cirolix Yazıyı Oku
    KAP GELDİ, hayırlı olsun...

Katma değerli ürünlerimizin toplam portföydeki payını artırma hedefimiz doğrultusunda, başta enerji sektörüne yönelik profillerimiz olmak üzere, her boy ve kesitte çelik profillerimizin projeye özgü ve müşteri talepleri doğrultusunda işlenerek yüksek katma değerli ürün haline getiren Çelik Servis Merkezi'nin kapasitesini arttırma kararı aldık.
    Çelik ürünlerimizi istenilen her türlü projeye göre kapsamlı olarak işleyerek nihai ürün haline getiren servis merkezinin mevcut 120,000 ton/yıl olan kapasitesi %50 artışla 180,000 ton/yıl seviyesine yükseltilecektir. Yeni kapasitenin üç ay içinde devreye alınması planlanmaktadır.
    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

günaydın

yorumlarken benmi yanlış yorumluyorum acaba

burada diyorki kapasite arttırmaya karar verdik

daha önce yapılan modernizasyon için fabrika kapatmaydı

beklenen ikinci fazda fabrika kapatma,bu haberde o yönde bir bildirim yok

olsaydı ikinci faz çalışmalara başlıyoruz türünde bir cümle olmalıydı

ama burada farklı bir durum var gibi anlıyorum

burada yeni bir iş var

oda kapasite arttırımı için çalışma

yanlışmı anlıyorum acaba

tabi bence.

3. Sn Turquaz,

Bende aynen sizin anladığınız gibi anladım ama şirkete bunu teyit ettirmek lazım.

Yani bu kapasite artışı bugüne kadar anlatilanlarin dışında bir haber.Zaten patron biz kapasite artışından ziyade katmarl değerli ürün gamımızı artırmaya yönelik çalışmalar yapıyor olacağız diyordu.Bu direkt kapasite artışı..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..
    Son düzenleme : Eagle24; 14-11-2023 saat: 11:09.

4. Ama aslında amaç yine katma değerli urun oranini yükseltmek.Bunun için kapasite artışına gitmişler gibi..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

5. Muhtemelen bir sonraki adımda yine üretime ara vererek fabrika modernzinasyonuna gidecekler..

6.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Muhtemelen bir sonraki adımda yine üretime ara vererek fabrika modernzinasyonuna gidecekler..

galiba öyle görünüyor...şimdilik kararını aldılar önümüzdeki günlerde başlayacaklar ve belki de bir süre kapanışa giderler...en geç üç ay içinde bu iş bitecek...zaten son attığım mailde cevap verirken aralık -ocak aylarında başlamayı düşünüyoruz ama henüz yönetim kurulunun kararı yok demişlerdi...demek ki bu karar şimdi geldi....artık sıra uygulamasında...tabi uygulamayı da yaparken şirketin olumsuz etkilenmemesi için gerekli tedbirleri de alıyorlar...zaten bunu ikinci çeyrekte ilk kapanışta yansıyan bilançoda gördük...

şirket 2026 yılında katma değeri yüksek ürünlerin cirodaki payını %75 lere çıkaracak...bu haliyle bile ciro ve kar patlamaları yapıyorken yatırımlar bittiğinde gelecek ciro ve karları hayal etmek zor....önümüzdeki aylarda bilançoları ile göz dolduracak..tahminelerime göre borsadaki hareketleri de oldukça keyifli olacak...sırada jes ile ilgili kaplar da var..sabırla bekliyoruz...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Sn Turquaz,

Bende aynen sizin anladığınız gibi anladım ama şirkete bunu teyit ettirmek lazım.

Yani bu kapasite artışı bugüne kadar anlatilanlarin dışında bir haber.Zaten patron biz kapasite artışından ziyade katmarl değerli ürün gamımızı artırmaya yönelik çalışmalar yapıyor olacağız diyordu.Bu direkt kapasite artışı..

Yeni bir üretim hattının devreye alınması 3 ayda bitmeyeceğini düşünürsek mevcut bir hattın revizyonu bana daha mantıklı geliyor ama her şekilde pozitif kapıya çıkar bu bu girişim. Katma değeri yüksek ürünlerdeki %50 kapasite artışı kar rakamlarını daha da güzelleştirir.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

8. kocaeri aradım bir türlü yatırımcı ilişkilerini bağlayamadılar

yanlış yeri aradınız dedi

nereyi aramam lazım dedim bilmiyorum dedi

numarayı KAP dan aldım dedim yardımcı olamayacam dedi

bu nasıl iş..

Sayfa 162/459 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız