Sayfa 164/911 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264664 ... SonSon
Arama sonucu : 7285 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1. Isbank kurucu hısselerı vasiyet e tabidir bu hisseler de kafana göre duzenleme yapamazsın bu banka kurulurken zamanında esraftan ve tuccardan para dilediler.
    Simdi sınırlama koysan bile gecmıse donuk hakları mahkeme kararı ile faiziyle ödersin
    Kendileri kurmus olsa ıstedıgın gıbı haklarından vazgecebılırsın
    Ama senin kurmadıgın bankanın kurucu hisselerinde degısıklık yapma hakkın yok
    Bunu ben yaptım oldu karısmayın yoksa bu kadar buyuyemezdı falan filan hikaye
    Seve seve ödeyeceksin

2. ANCAK burası TÜRKİYE..
    Hükümet çoğunluk hisseye sahip olursa(geçende yazdım ben bunu hiç beklemiyorum) istediğini yapar.Nasıl ki banka hisseyi 28 senedir görmezden gelip yerin dibine atmışsa çoğunluğun sahibi de bunu yapabilir...
    EN GÜÇLÜ OLDUĞUMUZ TARAF kurucu hissedeki ayrıcalıklar.TTK ya bakılıp mevzuata göre hareket ederlerse BORSADAKİ EN GÜÇLÜ hisse kurucu hisse olur.ELLEYEMEZLER...
    İşte milyonluk senaryolarda ismindeki vede niteliğindeki BANKA KURUCU(İNTİFA) hissesi olmasından gelmektedir..

Dediğiniz gibi burası Türkiye yukarıdaki seneryo yuda değiştirirler Allah hakkımızda hayırlısını versin...

3.  Alıntı Originally Posted by alpalsanacr Yazıyı Oku
    ANCAK burası TÜRKİYE..
    Hükümet çoğunluk hisseye sahip olursa(geçende yazdım ben bunu hiç beklemiyorum) istediğini yapar.Nasıl ki banka hisseyi 28 senedir görmezden gelip yerin dibine atmışsa çoğunluğun sahibi de bunu yapabilir...
    EN GÜÇLÜ OLDUĞUMUZ TARAF kurucu hissedeki ayrıcalıklar.TTK ya bakılıp mevzuata göre hareket ederlerse BORSADAKİ EN GÜÇLÜ hisse kurucu hisse olur.ELLEYEMEZLER...
    İşte milyonluk senaryolarda ismindeki vede niteliğindeki BANKA KURUCU(İNTİFA) hissesi olmasından gelmektedir..

Dediğiniz gibi burası Türkiye yukarıdaki seneryo yuda değiştirirler Allah hakkımızda hayırlısını versin...
    O zaman bankadan para cikisi yapamaz. Kendi hissesine dusen kârı alip halka arzdakinimi vermeyecek. Gerçi hukumetin şuanki durumu bankadan gelen kâr ile kamu maliyesine katki saglamak degil . Kamuya ve piyasays kaynak sağlamak. Medyada yaptigi tekelleşmeyi bankacilik tada yapabilir. Faiz konusunda dedigini yaptirmak icin. Ve diger meseleler.

Evet munzamida chp hisselerinide alsa belki bizim hisselere hic dokunmaya bilirller.

4. Durum gercekten vahım herkes ısbank a gozu dıkmıs bence cok dikkat cekmeye basladı boyle giderse bize bırsey kalmayacak 😂

5. Ver isbtr ye minimum 300 bin lirada gariban nasiplensin be olum 😎

6.  Alıntı Originally Posted by Ümitsiz Yazıyı Oku
    Ver isbtr ye minimum 300 bin lirada gariban nasiplensin be olum 😎
    İskur alsinlar Banka soymus kadar olurlar zaten

7. İş bankasi 2018 aralik faaliyet raporunda munzam vakfi hisse orani %40.47 iken 2019 eylul faaliyetinde %39.80 gorunuyor. Dususun sebebini bilen varmi ?

Sayfa 164/911 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264664 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •