Sayfa 168/461 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218268 ... SonSon
Arama sonucu : 3685 madde; 1,337 - 1,344 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. Hayırlı olsun temettü.
    7 Hazirana kadar 20 Lira olursa bir hayır daha yapacağım temettünün bir kısmı ile.
    Herkese bereketli ve bol kazançlar dilerim.

2.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Genel kurul kararı haberi geldi.

Temettü haberi henüz gelmedi ama gelir 1-2 saate kadar sanırım.

Temettü için daha önce tahminimi söylemiştim. Büyük ihtimal hisse başı 25-26 kuruş civarı bir temettü gelecek.

Genel kurul maddeleri içinde geçen seneden farklı olarak 13. madde var. Yönetim kurulu üyelerinde yapılan atama ve değişikliklerin onay sunulması diyor.

Yani demek ki bazı YK üyeleri değişecek ve yerlerine yenileri atanacak.

Muhtemelen gecikmenin sebebi bu. Yönetim kurulu üyelerinde nasıl bir değişiklik olacak onu bir görelim ona göre yorum yaparız.
    Üstadım maşallah sizdende birşey kaçmıyor:)
    Acaba Brightstarda kilit isim gördükleri bir kişiyi mi Arena YK na transfer edecekler.

3. Beyler yorumlarınız için teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz mükemmel sizler birşeyler yazdıkça bende okudukça doğru yerde olduğumu tekrar tekrar tasdik ediyorum..
    Daha burdayız Arena.
    Bence Arena farklı bir iş koluna el atacak gibi tabi gene teknoloji dayanaklı.

4.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Üstadım maşallah sizdende birşey kaçmıyor:)
    Acaba Brightstarda kilit isim gördükleri bir kişiyi mi Arena YK na transfer edecekler.

Sanmam Hocam Brightstar'ın %100'ü alındı. Dolayısıyla Brightstar'ın bir söz hakkı kalmadı.

Bakmayın şirketin isminin Brightstar kaldığına. O mecburen öyle kaldı bence , özellikle Vodafone sözleşmesi bitene kadar öyle kalmak zorunda olabilir.

Bence mevcut YK üyelerinden bazıları değişecek. Şu anda YK 5 kişi. Üçü Redinghtonı temsilen Hintli , 2'si bağımsız üye Türk. Burada değişiklikler olabilir. Önce bu değişikliği bir görelim , ondan sonra neden böyle bir değişiklik yaptıklarına dair bir yorum yaparız.

Yani sadece bir nöbet değişimi de olabilir. Görelim bakalım ne olacak.

Bence bunlar teferruat boyutunda kalır. Biz asıl Paynet satışına , 1. çeyrek sonuçlarına ve olası yeni iş imkanlarına odaklanalım.

Bu sene Güneş enerjisi işi de coştu. Herkes GES kurmaya çalışıyor küçüklü büyüklü. Paynetten gelecek olan paranın bir kısmı ile bu işte üretici olmak yada bir yerlere ortak olmak çok akıllıca olur.

5. Yapcaginiz tahtanin icine edeyim
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

6. Dün akşam genel kurul maddelerini güncellemişler.

2 madde eklemişler genel kurul gündemine.

Bir madde , yönetim kurulu üye sayısının arttırılması , diğer madde de yönetim kuruluna yeni üye atama ve var olan üyelerin bazılarının değişimini kapsıyor.

Bu aslında ilk bakışta teferruat yada sıradan bir madde gibi görülebilir ama , 5 olan YK üyesi sayısını neden arttırmak istiyorlar ve kimler yeni olarak gelecek , kimler kalacak , kimler değişecek , bu detayları öğrenebilirsek , böyle bir değişikliğe neden gittiklerini daha sağlıklı yorumlayabiliriz.

Çünkü belli ki , bu madde için , yani YK üye sayısını arttırmak , yeni üyeler almak ve mevcut üyelerin bazılarını değiştirmek adına bu kadar beklendi genel kurul tarihinin açıklanması.

Yani bu basit ve rutin bir iş olsaydı böyle bir karar için genel kurulu 2 ay ötelemezlerdi.

Bakalım altından ne çıkacak göreceğiz.

7. adamlar doğru düzgün genel kurul bilgilendirmesi bile yapamıyorlar. 2 nci defa düzeltme gönderdiler. Şimdi bunlar koca şirketimi yönetecekler gel de inan..

8.  Alıntı Originally Posted by ADORABLE Yazıyı Oku
    adamlar doğru düzgün genel kurul bilgilendirmesi bile yapamıyorlar. 2 nci defa düzeltme gönderdiler. Şimdi bunlar koca şirketimi yönetecekler gel de inan..

Şimdi Yönetim kurulu ile icra kurulunu birbirinden ayırmak lazım.

İcra kurulu , yani CEO , CFO , Satış ve pazarlama Direktörü vesaire , bunlar operasyonu gayet güzel götürüyorlar. Şirketi büyütüyorlar , belki biraz şeffaflık ve bilgilendirme kısmında problem var.

Ama genel kurul , yönetim kurulunun işi. O da 3 Hintli , 2 bağımsız Türkten oluşuyor.

Belli ki orada yeni yönetim kurulunun şekillenmesinde bir karmaşa var.

Kaç kişi olacak , kaç kişiye çıkaracaklar , kimler gelecek , kimler gidecek vesaire buna karar veremediler bir türlü herhalde.

Orada sorun var ama operasyondan sorumlu icra kurulu bence başarılı. İlk çeyrek sonuçları gelince inşaallah bu başarının boyutlarını göreceğiz.

Sayfa 168/461 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218268 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •