Sayfa 171/180 İlkİlk ... 71121161169170171172173 ... SonSon
Arama sonucu : 1437 madde; 1,361 - 1,368 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

1. Çok teşekkür ederim hocam, umarım beklentilerimiz karşılanır

Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    2023 ilk 9 ayında 28 milyar brüt prim üretmiş ve 6 milyara yakın net kar üretmiş..(2023 ilk 3 ay zarar aciklamasina rağmen)..
    2024 Ocak ayında 5.8 milyar brüt prim üretmiş .
    2024 ün ilk 3 ayinda 20 milyara yakın brüt prim üretebilir..
    Faizler yüksek , elinde muaazam nakitler var ,enflasyon yüzünden herşeyin değeri artıyor ve prim tutarları da artıyor..
    Artık karşılık ayirmasida bitmiş...
    20 milyara yaklaşan bı prim üretiminden neden 4 5 milyar kar aciklamasin..
    Ki 2023 te böyle karlar aciklamis..( 2023/3 ile 2023/6 arasında 9 milyar prim üretirken 3 milyar kar açıklamış 2023/6 da..ayrıca 2023/3 teki zararı da kapatmış)
    Böyle büyük cirolu şirketlerin kar tahminini yapmak zor ama ben bı beyin jimnastigi yaptım..

2. Temettü yok bu sene

3. Temettü vermeyeceğini yaklaşık 3 hafta önce yaptığı yatırımcı sunumunda söylemişti zaten şimdi bizim şahane piyasamız bunu yeni bir bilgi olarak alır ve hisseyi aşağı mı sürer yoksa aklı başında yatırımcı okuduğu faaliyet raporundan etkilenip yukarı mı sürer,ben ikinci seçeneği bekliyorum

4. Hocam birşey sürdüğü yok...rezil ettiler hisseyi...ocak endeks kapanış 8400 küsür..kağıt 71...endeks 9100 lerde geziyor bu 65...doları enflasyonu kaale bile almıyorum...bilançodan sonra güniçi yeşil olmadı desek yeridir...bu iş banka sövüyorlardı bazı arkadaşlar sanırım haklılar...hergün kırmızı son karanlık odada milletle testis geçer gibi canı isterse yarım yeşil...çok sövmek isterim de neyse....

5. Oğlum bu kadar küfür seviciysen adanalıyım koçum ben..sana envai çeşit günyüzü görmemiş orjinal sövebilirim...sen yeterki yeşil ol..karanlıkta yüzde 3 ne tirrek

6. İs bankası tüm tahtalarina hakim.Bide ordan vuruyorlar millete.Bu kadar bedelsiz imkani var tık yok.Zaten sigortalar hasarlardan zarar ediyor diye yazilarda cikmaya basladi.Bunun kaymagini 15/20 tl den alip 60/70 den cakanlar yedi helal olsun.Bundan sonrasi muamma!

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    İs bankası tüm tahtalarina hakim.Bide ordan vuruyorlar millete.Bu kadar bedelsiz imkani var tık yok.Zaten sigortalar hasarlardan zarar ediyor diye yazilarda cikmaya basladi.Bunun kaymagini 15/20 tl den alip 60/70 den cakanlar yedi helal olsun.Bundan sonrasi muamma!

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    1 haziran 2023 kapanış anadolu sigorta 17 civarları yüksek enflasyonda beyaz peynir yada ayakkabı yı yenmiş durumda sadece 10 ayda doğru tespit maliyet yapanları tebrik etmek gerekir.Bu arada benim hissem yok son anda iyi atak yaptı severim böyle hisseleri bir anda yükseliş yaşar.

Ayrıca ben merkez bankasına güvenmiyorum enflasyon mücadelesi inandırıcı değil hala bankalar enflasyon altı mevduat faizi veriyor nasıl düzelecek?İnsanlar dolar alır yada altın cepteki TL eriyor yada yurt dışı fonları satın alırlar.Cari açık olduğu sürece fakirleşmeye devam ederiz bu düşünce devam ederse Dolar TL 100 olur 3 hanelere merhaba deriz.Faiz haram değildir din olgusu yanlıştır.
    Geçmiş 5 yıl içinde 2 tane dolar TL rallisi yaşadık tarihimizin en büyük depremini yaşadık fakat millet oy verdi iktidar partisine saygı duyarım fakat başka ülkede olsa seçimi net şekilde kaybederlerdi.

Sayfa 171/180 İlkİlk ... 71121161169170171172173 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •