Sayfa 172/1002 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    bangaların fonlarına biraz mesafeliyim ( eurobond olanları ve bir endeksi replika edenleri hariç ) ... işte bu fikrimin bağlamsallığında qnb finans portföy yerine qinvest portföyün fonlarına bakabilirim yani finoğ yerine eyibe eyice değişkenleri tercih eyler idim ...
    Hamza sanırım tarzın bu. Biraz daha anlaşılır yazsan da, biz de engin fikirlerinden faydalansak.Bol kazançlar

2. Arkadaşlar Ahu fonu tefasta günlük getiri ekşi gorunuyor. Burda önceki cevaplardan birinde en son ne zaman düştü hatırlamıyorum fala diyordu birisi. Ben düşmeyen ana ppfden daha yüksek getiren bir fon olduğu için bunu seçtim. Yanlış mı yaptım acaba

3.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Ahu fonu tefasta günlük getiri ekşi gorunuyor. Burda önceki cevaplardan birinde en son ne zaman düştü hatırlamıyorum fala diyordu birisi. Ben düşmeyen ana ppfden daha yüksek getiren bir fon olduğu için bunu seçtim. Yanlış mı yaptım acaba
    İçinde özel sektör tahvilleri var. Vadesinde ödemesi yapılmayan bir özel sektör kuponu çok nadir de olsa zaman zaman eksi yazdırabilir.

ya da elindeki borçlanma araçlarının ikinci el piyasada faizleri artar günü birlik eksi yazabilir.

ppf'den daha fazla kazanmak kontrollü ve sınırlı risk alarak ve ancak periyot beklentisini birazcık uzatarak mümkün olur.

Her gün düzenli ve hiç eksi yapmadan ppf den daha çok getiren bir fon olsaydı, bunca meblağ boşuna ppf'de beklemezdi sanırım.

Ppf'yi geçmek mümkün değil demiyorum, yanlış anlaşılmasın. Hepimiz bunu yapıyoruz, yapmaya çalışıyoruz bir şekilde.

Ancak olası getiri arttıkça , olası riskler de artacaktır. Risklerin sonuçlarını minimize etmek içinse fon taşıma süresi artırılmalıdır.

Bir ost ya da borçlanma fonunun ppf fonunu kısa-orta vadede getiride geçmesi beklenir. Ama bu iş biraz U borusu gibi , bir taraf artarken, diğer taraf azalır. Azıcık getiriyi artırayım derseniz, azıcık risk alırsınız.

ost ve borçlanma fonları risk olarak ppflerin hemen üstünde genelde 2.kategoride epey risksiz olarak geçiyor, ancak 1.kategorideki ppf'lere göre çok küçük de olsa riskleri var.

4. Teşekkür ederim

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Hamza sanırım tarzın bu. Biraz daha anlaşılır yazsan da, biz de engin fikirlerinden faydalansak.Bol kazançlar
    burada yazan herkeşin fikri engindir değerlidir ... benim bir ekstram yok.. hayret o kadar da açık yazdığım halde , neyse ....

finoğ - fno eyibe -eıb eyice - eıc
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

6.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Ahu fonu tefasta günlük getiri ekşi gorunuyor. Burda önceki cevaplardan birinde en son ne zaman düştü hatırlamıyorum fala diyordu birisi. Ben düşmeyen ana ppfden daha yüksek getiren bir fon olduğu için bunu seçtim. Yanlış mı yaptım acaba
    seçtiğiniz fon özel sektör borçlanma araçları fonu ... geçmişte hiiiiiiiiiiiç düşmemiş olması gelecekte de aynı vakanın zuhur edeceğini garanti eder mi sizce ? aralık ayında açan nergis çiçeği olur mu mesela ?
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

7.  Alıntı Originally Posted by hazalb Yazıyı Oku
    Teorik olarak ppf'lerin de eksi getirme riski var. Sonuçta fonlar mevduat değil. AHU en son yılbaşında eksi yazmıştı, bir de bu cuma yazdı. Düşük riskli diyebileceğimiz OSL ve bazı diğer kısa vadeli borçlanma fonları da eksi yazdı. TEFAS sitesinde aylık/3 aylık/6 aylık/yıllık getirilerine bakıp ppf ile karşılaştırabilirsiniz. Fon performansını günlük değil fakat en az 1 aylık periyotlarla karşılaştırmak daha mantıklı bence.
    Tabi özel sektör borçlanma fonlarında, içeriğinde hangi şirketin tahvillerini bulunduğu önemli. Geçmişte bimeks, dünya göz vs firmalar tahvillerini ödemeyince bazı fonlar ciddi eksi yazdılar.

8. Geçmişte PPF'ler bile kaç kere eksi yaptılar, eksi riski olmayan tek enstrüman mevduattır.

Sayfa 172/1002 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •