Sayfa 175/350 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Mom>Momma && Rsi>Rsima şartıyla al üretiyosan burada 4 parametreyi birlikte optimize etmen daha doğru. Önce Mom ve momma yı optimize edip sonra rsi yi optimize ettiğinde mom parametresine göre değer alır rsi. Overfit için bence optimizesiz bölgede karar vermen lazım.

Edit, zaten 6 parametreden fazlası haftalar aylar süreceği için makinenin gücüne kalıyor olay.
    sence sunun bır anlamı varmı yada dıger herkese soralım.

Al şartını ornegın RSİ > 30 versin

sat şartını atıyorum mom > momma versin.

gibibirşey yapan oldumu yada deneyen yanı alım ısını baska bır ındıkator satım ısını baska bır ındıkator yapacak.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

gibibirşey yapan oldumu yada deneyen yanı alım ısını baska bır ındıkator satım ısını baska bır ındıkator yapacak.
    Denemedim, yani rsi>30 iken al üreten şart atiyorum rsi>30 iken mom<momma oldugunda her barda al sat oku koyar. Kesişim şeklinde calistirdiginda ise rsi 30 u kestiginde al sinyali üretir mom ortalamasini kestiginde sat üretir fakat tekrar alsinyali icin rsi kesişimini bekler. Sakat iş.

3.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Denemedim, yani rsi>30 iken al üreten şart atiyorum rsi>30 iken mom<momma oldugunda her barda al sat oku koyar. Kesişim şeklinde calistirdiginda ise rsi 30 u kestiginde al sinyali üretir mom ortalamasini kestiginde sat üretir fakat tekrar alsinyali icin rsi kesişimini bekler. Sakat iş.

eywallah. ustad
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

İşte tam olarak bunun için optimizasyon yapılmalı. Eğer bir fikir varsa ve işe yarayıp yaramayacağını bilmiyorsanız, optimizasyon yapıp sonuçlarına bakarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu arada bu ve benzeri birçok konuda optimizasyon yaptım. Yapılabilir ancak Umit hocanın dikkat çektiği noktaya dikkat edilmeli. Kesişme ile alım satım yerine büyük küçük olma koşuluna göre yapılmalı.

5.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    acaba kaçırdığım bir nokta mı var?
    sorusuna "çok şey var" diyerek sözü YKOC'a bırakayım.
    Bu konu ile ilgili tecrübelerini en iyi o anlatacaktır.
     Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Selam. Optimizasyona soğuk baktığımı , optimizasyonun oluşmuş bitmiş barları bir nevi cilalamak olduğunu söylemiştim önceden.
    Aslında fikrimde çok fazla değişiklik olmamasına rağmen geçen zaman içinde oluşturduğum sistemlerin değişen yapısı nedeniyle tanımlamalarımın da değiştiğini söyleyebilirim.

Şöyle ki ; genel kabul olarak kullanılan değerler dışına çıkmayı hala mantıksız buluyorum. Basit örnekle 200 birimlik ortalama çoğunluk tarafından destek direnç olarak kullanılıyorsa optimizasyondan çıkan 201 değerini kullanmam.

Ancak komplex yapılı sistemler üretiyorsanız kurallarını iyi belirlemeniz kaydı ile optimizasyondan ciddi fayda görüyorsunuz. Doğru kurallar koyarsanız optimizasyon geçmiş datayı süslemek yerine ( garantisi olmamakla beraber) size optimum değerleri verebiliyor.

Kurallarınız neler olmalı?

- Seçeceğiniz değer aralıkları önem arz ediyor. Mesela Momentum indikatörünü optimize ediyorsanız olası fiyat sıçramasında (gap) indikatörün davranışının çok değişken olacağını unutmamanız gerekir. Bu nedenle momentum için yüksek değerler yerine daha düşük değerler kullanmak gerçekçi sonuçlar bulmanızı sağlar.

- Optimizasyon ile elde ettiğiniz sonucun optimize dışında tuttuğunuz bölgede de kontrolünü mutlaka yapmalısınız. Ben optimize dışı grafikte verimli olmayan değerleri optimize bölgede sonucu ne kadar iyi olursa olsun kullanmıyorum.

- Son olarak ise optimizasyonda kullandığınız data miktarı olabildiğince fazla olmalı ki makine gerçekleşmiş tüm ihtimaller ışığında size en iyi değerleri versin.

cevaplar için çok tşkr ederim.
    ancak ben yine de optimizasyonun geçmişi iyileştirdiğini gerçek işlemlerde işe yaramayacağı kanısındayım. en iyi ihtimalle koyu yaptığım yerdeki gibi farklı bölgedeki optimizeyi daha farklı bölgede test edilir. ama sonuç kötü ise yeni bir optimizasyon denenmek zorunda kalınır. yani optimizenin optimizesi olur ve yine faydalı olmaz bence.
    eğer maksat TOPLAM getiri eğrisini yumuşatmaksa bunun yolunun optimize yerine farklı mantıkta çalışan çoklu sistem olacağı kanısındayım. syg

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

buhafta böyle bir marj yapmış
    benim için adeta boşa geçen bir haftaydı
    bu haftadan gözle görünür kar çıkartamayan benin ekranı kapatıp başka şeylerle uğraşmayı ciddi düşünmesi gerek

7. alekss'e katılıyorum, bence de bu hatfa sistemler para yapmalıydı.

vahap beyaz, ahmet çakar ....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    alekss'e katılıyorum, bence de bu hatfa sistemler para yapmalıydı.

ben manuel işlem yapıyorum
    siztemle robot işlem yapanlar bu hafta kar yazmaları gerekirdi , kar yazamadıysaslar yeni sistem yazmaya devam etmeliler
    iyi kar yazanlar sistemlerine sahip çıksın

basit ce yazılmış 15-20 sisteme baktım bu haftayı nasıl geçirmişler diye 1 ve 5 dk lıklarda kar yazan yok adeta

Sayfa 175/350 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •