Onemli Gunler Banner
Sayfa 179/1024 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279679 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    5.80 in altında kalıci olması bence imkansız
    Sebep?

Merak ettim

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Parayı yurt dışına çıkarttıysan zaten devlet sana artık yabancı olarak bakıyor. Amacı zaten seni tekrar içeri çekmek.

14 sene kadar yaşadım. Şu anda çoğunlukla Türkiye'de yaşıyorum.
    SİSTEMİ KANDIRMAK diye bir kitap vardı okuyanlar vardır mutlaka.. esasen insan akıl yolunda ilerlerken herşer BİR KANDIRMACADIR. esasen kandırmaca da bir zihniyet bozukluğudur.. o zaman akıl=zihniyet bozukluğu gibi bir durum oluşuyor.

devlet BENİ KANDIR diyor.. sizde SİZ EMREDİN YETER Kİ, HEMEN DİYORSUNUZ. hani doğruyu bulacaktık?

3.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Botasin gaz satış fiyatı olabilirmi
    Rallici Başkanım kusura bakma senin adına yazdım ama idare et
    İşin ilginci Botaş gaz satış brim fiyatında 1 usd için 6,5 tl demiş
    peki usd 5,5 tl olsa bu santraller piyasadan toplar doları fiyat hooop yine 6,5 olmaz mı

4.  Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    İşin ilginci Botaş gaz satış brim fiyatını 6,5 usd demiş
    peki bu usd 5,5 olsa bu santraller piyasadan toplar doları fiyat hooop yine 6,5 olmaz mı
    Öylemi o zaman yanlisim var benim
    Ben 1 dolar 6.5 tl ye çevirip satıyor anlamistim

5.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    anlaşılan şuydu; dolar 7 tl olduğun da satış fiyatı belirlerken doların 7 tl veya daha üstü olacağını öngörerek fiyatı 6.5 tl ye sabitledim..

yani eğer bir değişim olmazsa insanlara size dolar 6.5 tl üzerinden satış yapacağım diyor piyasa da dolar 5.75 civarı olduğuna göre.

açık açık sizi kazıklıyorum diyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Pardon benim ki yanlış
    sizin ki doğru

doların fiyatı için yazmak istemiştim..

düzelteyim onu

Bankalara özsermayalerinin %25'i ile sınırlı swap kısıtlaması getirilmesi Londra piyasasında TL kıtlığı yaratmış, bundan ötürü TL swap faizleri yükselmiş görünüyor. Bence Londra kaynaklı FX piyasada TL'yi açığa satmış olanlar son değişiklikle çok fena ters pozisyonda yakalandı, pozisyonları kapatıncaya kadar %35'ler düzeyinde de olsa TL için faiz ödemeye devam edecekler veya kol gibi zararı göze alıp açık pozisyonlarını kapatacaklar.

8.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Bankalara özsermayalerinin %25'i ile sınırlı swap kısıtlaması getirilmesi Londra piyasasında TL kıtlığı yaratmış, bundan ötürü TL swap faizleri yükselmiş görünüyor. Bence Londra kaynaklı FX piyasada TL'yi açığa satmış olanlar son değişiklikle çok fena ters pozisyonda yakalandı, pozisyonları kapatıncaya kadar %35'ler düzeyinde de olsa TL için faiz ödemeye devam edecekler veya kol gibi zararı göze alıp açık pozisyonlarını kapatacaklar.
    umarız terste kalanlar içindir..

Sayfa 179/1024 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279679 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •