Sayfa 18/1024 İlkİlk ... 8161718192028681185181018 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 137 - 144 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. ingbank iyiymiş, teşekkürler jon dowes.
    % 12 ile devam.

2. odea dolar 3,40 teklif edildi,kabul etmedim.

Sent from my General Mobile 4G using hisse.net mobile app

3.  Alıntı Originally Posted by kerem34 Yazıyı Oku
    Hem dolar düşük kalsın hemde faizler düşsün ikisi bir arada olmaz....ya faizler artacak büyüme düşücek işsizlik artacak reel sektör zor duruma girecek...yada döviz artacak..başka yolu yok..hem faiz düşük hem dolar düşük olamaz birinden vazgeçilecek..
    Kerem bey yazdıklarınıza maalesef katılmıyorum. Dedikleriniz pekala olabilir. Bizim neden sürekli bir büyüme derdimiz var... Çünkü her yıl nüfus 500,000 kişi net olarak artış gösteriyor. Arkadan sürekli bir nüfus geliyor. Bu nüfusa iş, aş, araba ve ev lazım... Büyüme bırakınız durmayı azalması bile genç işsizlikte %25 lere geliyor...

İşte tamda bu nokta zurnanın zırt dediği noktadır. Enflasyon yaratıp, paranızı değesizleştirip, büyümeyi referans alıp genç nüfusa iş alanı yaratırsınız...

Burada karar vermek gerekir; nüfus planlaması yapıp, az doğumu teşvik edip, fazla doğumdan vergi alıp, faizi aşağıya çekip enflasyonu sıfıra dayamalı mı tıpkı AB gibi yoksa %3 büyümek için enflasyon yaratmak mı?

En ideali %2 enflasyon %2 faiz ve %2 büyüme ve hafif nüfus kontrolüdür...

Maalesef bu tercihlerin en tehlikelisi şu dur?

Arkadan deli gibi genç bir nüfus güruh şeklinde gelir....

Gelen bu nüfus için %5 büyümek için %5 enflasyon hedeflenir...

Ama; enflasyon %10 lara dayanmışken büyüme %2 lere şıkışıp kalmış genç nüfusda işsizlik gırtlak seviyesine gelmiştir... Hayat ateş pahası olmuş, gelirler azalmıştır....

İşte şu an Türkiye'de olan da tam bu dur... Enflasyon son derece şiddetli ama büyüme bilakis küçülmektedir...

Kısaca buna KRİZ de diyebilirsiniz....

USD konusuna gelince 3,69 tepe 3,52 dip olucak şekilde yatay bir bandda kalıp referandumu bekleyecektir...

Evet i mi yoksa Hayır mı beğenir bilemiyorum... Eğer beğendiği sonuç çıkarsa 1 ay da 3,36 TL beğenmedi sonuç çıkarsa ilk durak 3,80 oradan 3,94 oradan 4,15 TL olucaktır. 4,15 TL üzeri 4,16 TL oldu mu TCMB radikal faizi basar işte o an mevduat faizleri %20-25 bandına oturur... O sebeble USD da kazanç ta çok zarar da... Bence sepeti %50 %50 yapmak daha mantıklı gibi...
    Son düzenleme : selka; 21-02-2017 saat: 16:26.

Alıntı Originally Posted by elmas Yazıyı Oku
    Biraz önce aldığım son oranlar. YKB 40-60 güne yüzde 12. Yeni para ve temdite aynı oran.
    Fiba yüzd 12.15, swap 12.50 35 güne.
    Burgan yüzde 12.25, swap 12.55. Yeni ve temdite aynı oran.
    Ykb temdite 12 mi veriyor cok ilginc notu dusunce mevduata yoneldi demekki yoksa 11 bile zor ..

5. Eski çalıştıgım işten kalan bir YKB hesabım var.
    2015 de bir kaç kez e-vadeli hesap kullanmıştım.
    Her ay sms atıp 11,55 öneriyorlar.

Şimdi baktım 32 gün üstüne yine 11.55 diyorlar.
    Şebeye gitmeden gelen teklif bu.

6.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    odea dolar 3,40 teklif edildi,kabul etmedim.

Sent from my General Mobile 4G using hisse.net mobile app
    eğer 100 bin dolar civarı ise paranız , odea oksijen 3,75 ile çok iyi. Üstelik 32 gün bağlanmıyorsunuz. Gecelik işliyor. Ani döviz hareketlerinde hiç faiz zararınız olmadan al- sat yapılabiliyor. Aile fertlerinin üzerine oksijen açtırarak 50 ve katları yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Evet i mi yoksa Hayır mı beğenir bilemiyorum... Eğer beğendiği sonuç çıkarsa 1 ay da 3,36 TL beğenmedi sonuç çıkarsa ilk durak 3,80 oradan 3,94 oradan 4,15 TL olucaktır. 4,15 TL üzeri 4,16 TL oldu mu TCMB radikal faizi basar işte o an mevduat faizleri %20-25 bandına oturur... O sebeble USD da kazanç ta çok zarar da... Bence sepeti %50 %50 yapmak daha mantıklı gibi...
    Kredi derecelendirme kuruluşlarının başkanlık sistemini risk olarak değerlendirmesi ve yurt dışı yatırımcının hukuki güvenlikten uzaklaşılacağı algısı ve kaygısı; EVET çıkması durumunda doları yükseltecekmiş gibi geliyor...Diğer taraftan HAYIR çıkması durumunda da yeniden seçime gidilebileceği ve bu durumunda yeni bir istikrarsızlık oluşturacağı değerlendirilmesi yine yukarı yönlü trend oluşturabilir...Ama ben accayip kara gözlü olarak TL'de kalmakta devam etmekteyim...

8.  Alıntı Originally Posted by sonsav Yazıyı Oku
    Kredi derecelendirme kuruluşlarının başkanlık sistemini risk olarak değerlendirmesi ve yurt dışı yatırımcının hukuki güvenlikten uzaklaşılacağı algısı ve kaygısı; EVET çıkması durumunda doları yükseltecekmiş gibi geliyor...Diğer taraftan HAYIR çıkması durumunda da yeniden seçime gidilebileceği ve bu durumunda yeni bir istikrarsızlık oluşturacağı değerlendirilmesi yine yukarı yönlü trend oluşturabilir...Ama ben accayip kara gözlü olarak TL'de kalmakta devam etmekteyim...
    güzel bir noktayı görmüşsünüz, 16 nisan sonrası çıkacak sonucun ekonomi açısından bir önemi yok. siyaseti bilmem ama ekonomide önümü rahatlıkla görebiliyorum. epey karanlık.

Sayfa 18/1024 İlkİlk ... 8161718192028681185181018 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •