Sayfa 185/406 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon
Arama sonucu : 3243 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

1. Arkadaşlar bu yazdıklarımı not edin lütfen;

2021 yılının tamamında toplamda;

525.000 TON Sodyum Sülfat
    50.000 TON Potasyum SÜLFAT
    85.000 ton Kağıt

Satışı bekliyorum. Bunlar cironun parçalanmış hali, tuz falan filan yok yazmadım onları.

Mevcut uluslararası sodyum sülfat fiyatları ve beklentiler ile sodyum sülfattan senelik: 493 MİLYON TL;
    Mevcut uluslararası potasyum sülfat fiyatları ile PS tarafından senelik; 220 MİLYON TL;
    Mevcut ortalama ALKA Kağıt fiyatları ile kağıt tarafından senelik; 453 MİLYON TL

Toplamda yan ürünler hariç 1 MİLYAR 166 MİLYON TL civarında ciromuz olacaktır. Marjların PS ile beraber 0,5-1,5 baz puan arası artması olası.

Yaklaşık NET KAR rakamımız 335. MİLYON TL civarından olacaktır. HBK 2.23'ü bulacaktır. PS ile beraber çarpanların iyileşmesi gerekir uluslararası örneklerine yakınsadığı varsayımı olmadan 24 TL gibi bir hedef fiyat çıkar, uluslararası örneklerine yakınsar ise 28 TL hedef fiyat ile beklemeye devam ederiz.

2022 yılında Sodyum sülfatın 2.faz kapasite artışı da işleme girecek. Ancak tamamı sodyum sülfat satışı olarak yansımayacaktır. PS üretimi için kullanılacak kısmı da hesaplamalara dahil etmek lazım. Bu nedenle 2022'de satılabilir sodyum sülfat tonajının 580.000/TON olacağını öngörmeliyiz. 2022 yılında da ciro artışının devam edeceği aşikar.

Çayırhan tesisi için gelişmeler yakından izlenmeli. Şirket ruhsat uzatma çalışmaları hakkında gerekli bilgilendirmeleri yapmalı. Kur tarafında yukarı yönlü hareketler PS VE SS tarafındaki ciro tahminlerini yukarı yönlü revize ettirir. Mevcut enflasyonist ortam sebebiyle fiyat ayarlamaları şirket lehine olacaktır. 2022 sonu itibarıyla PS tarafında 150.000/TON'a kadar kapasite artışı beklenebilir. Lityum karbonat tarafında fiyat artışları devam ediyor. 2023-2024 itibarıyla o taraftan yeni gelişmeler duyabiliriz. Nakit yaratma kapasitemiz muazzam. Kaliteli ve nadide bir yapıya ortaklık ediyoruz. Şirkete odaklanarak yola devam.

Çayırhan ruhsat gelişmeleri hakkında şirket gereken açıklamaları yaparsa memnun oluruz.

YTD

Hele fabrika açılsın
    Deneme üretimi yapılsın.
    Ürünler kontrol edilsin..
    O işler 6 ayı bulur en erken..
    Satış işleri blançoya ancak seneye etki eder...

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

3.  Alıntı Originally Posted by Yazık Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu yazdıklarımı not edin lütfen;

2021 yılının tamamında toplamda;

525.000 TON Sodyum Sülfat
    50.000 TON Potasyum SÜLFAT
    85.000 ton Kağıt

Satışı bekliyorum. Bunlar cironun parçalanmış hali, tuz falan filan yok yazmadım onları.

Mevcut uluslararası sodyum sülfat fiyatları ve beklentiler ile sodyum sülfattan senelik: 493 MİLYON TL;
    Mevcut uluslararası potasyum sülfat fiyatları ile PS tarafından senelik; 220 MİLYON TL;
    Mevcut ortalama ALKA Kağıt fiyatları ile kağıt tarafından senelik; 453 MİLYON TL

Toplamda yan ürünler hariç 1 MİLYAR 166 MİLYON TL civarında ciromuz olacaktır. Marjların PS ile beraber 0,5-1,5 baz puan arası artması olası.

Yaklaşık NET KAR rakamımız 335. MİLYON TL civarından olacaktır. HBK 2.23'ü bulacaktır. PS ile beraber çarpanların iyileşmesi gerekir uluslararası örneklerine yakınsadığı varsayımı olmadan 24 TL gibi bir hedef fiyat çıkar, uluslararası örneklerine yakınsar ise 28 TL hedef fiyat ile beklemeye devam ederiz.

2022 yılında Sodyum sülfatın 2.faz kapasite artışı da işleme girecek. Ancak tamamı sodyum sülfat satışı olarak yansımayacaktır. PS üretimi için kullanılacak kısmı da hesaplamalara dahil etmek lazım. Bu nedenle 2022'de satılabilir sodyum sülfat tonajının 580.000/TON olacağını öngörmeliyiz. 2022 yılında da ciro artışının devam edeceği aşikar.

Çayırhan tesisi için gelişmeler yakından izlenmeli. Şirket ruhsat uzatma çalışmaları hakkında gerekli bilgilendirmeleri yapmalı. Kur tarafında yukarı yönlü hareketler PS VE SS tarafındaki ciro tahminlerini yukarı yönlü revize ettirir. Mevcut enflasyonist ortam sebebiyle fiyat ayarlamaları şirket lehine olacaktır. 2022 sonu itibarıyla PS tarafında 150.000/TON'a kadar kapasite artışı beklenebilir. Lityum karbonat tarafında fiyat artışları devam ediyor. 2023-2024 itibarıyla o taraftan yeni gelişmeler duyabiliriz. Nakit yaratma kapasitemiz muazzam. Kaliteli ve nadide bir yapıya ortaklık ediyoruz. Şirkete odaklanarak yola devam.

Çayırhan ruhsat gelişmeleri hakkında şirket gereken açıklamaları yaparsa memnun oluruz.

YTD
    uzun zaman oldu bu topige yazmıyorum , bu teknik yorumu görünce yazma isteği oluştu,

yaptığınız tahminlerin biraz daha düşük miktarıyla geçmiş sayfalarda paylaşımım var. örneğin potasyum sülfat 50 bin ton üretmemiz zor gibi anca yıllıkta bu rakama ulaşabiliriz, Alka kağıt tarafında katki daha fazla olacak zira bu yil 100 mil. geckin kar gelebilir...
    netice olarak 2022 ful kapasite olduğun da 500 bin ton SS ve 50 bin ton PS ilave alka kağıt katkısı ile min. 300 mil. aşkın net kar beklentim var, kur farki ve potasyumun seyrine göre rakamlar değişebilir, hisse fiyatı kar ile orantılı artacaktır.

Koç Holding, kendi hisselerinde geri alım kararı aldı. Bizde kendi hissemizde geri alım uygulamasını bekliyoruz.

5.  Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Koç Holding, kendi hisselerinde geri alım kararı aldı. Bizde kendi hissemizde geri alım uygulamasını bekliyoruz.

İyi patron bundan daha iyi yatırım mı var derken, diğer patron da arka tarafta satış yapıyordu.
    Hisse bir daha satış yaptıkları fiyatın yanından bile geçemedi, enayi sandılar yatırımcıyı, yükseltip mal okutmak ayıp değil mi.
    Hissede sıkıntı devam ediyor, en iyisi verin tabana, PS falan da yok deyin olsun bitsin.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    İyi patron bundan daha iyi yatırım mı var derken, diğer patron da arka tarafta satış yapıyordu.
    Hisse bir daha satış yaptıkları fiyatın yanından bile geçemedi, enayi sandılar yatırımcıyı, yükseltip mal okutmak ayıp değil mi.
    Hissede sıkıntı devam ediyor, en iyisi verin tabana, PS falan da yok deyin olsun bitsin.
    Şirketler yaptıkları yatırımlar konusunda açıklamalar, almış oldukları yüklü miktardaki ihale veya siparişler konusunda bilgilendirme yapmalıdırlar. Patronun meşhur konuşmasından sonra hisse 21,62 ye kadar yükseldi. Bu noktadan sonra hisse ifla olmadı.

7. Şirket için bir dönüm noktası olması gereken PS gübre üretimine bu kadar yaklaşmışken hissenin durumu böyle, en canımı sıkan da bu görüntü.
    Motor dediklerinde de hissenin taban olmasını bekleriz artık. Rehaya güven gerisini merak etme sen.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,992
     Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Şirket için bir dönüm noktası olması gereken PS gübre üretimine bu kadar yaklaşmışken hissenin durumu böyle, en canımı sıkan da bu görüntü.
    Motor dediklerinde de hissenin taban olmasını bekleriz artık. Rehaya güven gerisini merak etme sen.
    Teknik olarak baktığında sefilleri oynatiyorlar,
    biraz ek ilave daha alim yaptim Seyrediyorum simdilik bakalim ne olacak
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Sayfa 185/406 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz