Sayfa 19/1230 İlkİlk ... 9171819202129691195191019 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 145 - 152 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,516
     Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    2016'da sattım hepsini. Satmasam kraldım şimdi.
    Sana kacak guresme demistim.
    Beni dinlemedin.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Evet ya...şu anda belki de çok çok kardaydiniz...netfilix varmiydi ,?

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yoktu. Lockheed Martin (LMT), General Dynamics (GD), Volkswagen (VOW) vardı.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sana kacak guresme demistim.
    Beni dinlemedin.
    Syg,
    Geçen de işyerinde bir konu hakkında yapacaklarımı anlatıyordum, iş arkadaşım kaçak güreşiyorsun dedi.

3. Hayırlı yeni sayfa sessiz olarak takipe devam
    Saygılar

E5603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Kimisi ne zaman alacağını bilmez, kimisi de ne zaman satacağını...Zamanı gelince almayı, zamanı gelince de satmayı bilmek lazım...THY gibi 1,5 yılda 4 e katlamış ve temel olarak çok da parlak olmayan bir hisse için (karı düşük ve borçluluğu çok yüksek), anlı şanlı uzmanlar sat diyemedi..zaten bizim uzmanlar ya al, ya tut der...hiç bir zaman sat diyemez...küçük yatırımcı da biraz bu kafadadır.

THY gibi bir hisse ortada haber bazlı major bir durum yokken (kötü bilanço, büyük terör terör eylemi, savaş vs) bir günde %11 düşebiliyor işte...Bu hisse 20 tl yi görünce SS alıp uzun süre bu hisseyi taşıyan arkadaşıma bu fırsatı kaçırma, en azından üçte birini sat buradan demiştim...sonra hepsini tek seferde %20 aşağıdan sattı.

Uzun lafın kısası, hisseler meyve gibidir...erken yemeye kalkarsan mundar edersin, bir faydasını da görmezsin..olgunlaşmasını beklemek, zamanı geldiğinde yemek gerekir...olmuş bir meyve bir süre sonra çürüyecektir, çürük meyvenin de fiyatı düşüktür, ancak hayvanına vs yedirirsin.

Haa, iyi meyveyi de tespit etmek yetenek gerektirir..her meyve ileride olgunlaşacak, güzel bir hal alacak diye de bir şey yok...bazı meyveleri hiç bir zaman yiyemezsiniz, kuş böcek vs ancak yer...bunlar için bekleyip durmanın da anlamı yok tabii ki.

5.  Alıntı Originally Posted by mechul Yazıyı Oku
    Hayırlı yeni sayfa sessiz olarak takipe devam
    Saygılar

E5603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bence sizin gibi sessiz takipçiler arada bir gelip selam verseler çok iyi olur...en azından sessiz takipçilerimiz olduğunu bilir, daha motive bir şekilde paylaşımlara devam ederiz...zira da bu başlıkta yazanlar genelde deneyimli ve kendi yolunu zaten belirlemiş olanlar...ama başlığın esas hedefi sizin gibi sessiz çoğunluğa faydalı olmak.

Bende topigin sessiz takipcilerindenim. Umarim ilk bolumde oldugu gibi gereksiz uzayan tartismalar ile yipranmayip, karsiliksiz bilgi paylasan deneyimli yazarlarin daha cok bilgi paylastigi uzun omurlu bir baslik olur.

ONEPLUS A5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bence sizin gibi sessiz takipçiler arada bir gelip selam verseler çok iyi olur...en azından sessiz takipçilerimiz olduğunu bilir, daha motive bir şekilde paylaşımlara devam ederiz...zira da bu başlıkta yazanlar genelde deneyimli ve kendi yolunu zaten belirlemiş olanlar...ama başlığın esas hedefi sizin gibi sessiz çoğunluğa faydalı olmak.
    Sessiz takipçi olarak herkese selam olsun...

Sevgi ve saygılarımla...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kimisi ne zaman alacağını bilmez, kimisi de ne zaman satacağını...Zamanı gelince almayı, zamanı gelince de satmayı bilmek lazım...THY gibi 1,5 yılda 4 e katlamış ve temel olarak çok da parlak olmayan bir hisse için (karı düşük ve borçluluğu çok yüksek), anlı şanlı uzmanlar sat diyemedi..zaten bizim uzmanlar ya al, ya tut der...hiç bir zaman sat diyemez...küçük yatırımcı da biraz bu kafadadır.

THY gibi bir hisse ortada haber bazlı major bir durum yokken (kötü bilanço, büyük terör terör eylemi, savaş vs) bir günde %11 düşebiliyor işte...Bu hisse 20 tl yi görünce SS alıp uzun süre bu hisseyi taşıyan arkadaşıma bu fırsatı kaçırma, en azından üçte birini sat buradan demiştim...sonra hepsini tek seferde %20 aşağıdan sattı.

Uzun lafın kısası, hisseler meyve gibidir...erken yemeye kalkarsan mundar edersin, bir faydasını da görmezsin..olgunlaşmasını beklemek, zamanı geldiğinde yemek gerekir...olmuş bir meyve bir süre sonra çürüyecektir, çürük meyvenin de fiyatı düşüktür, ancak hayvanına vs yedirirsin.

Haa, iyi meyveyi de tespit etmek yetenek gerektirir..her meyve ileride olgunlaşacak, güzel bir hal alacak diye de bir şey yok...bazı meyveleri hiç bir zaman yiyemezsiniz, kuş böcek vs ancak yer...bunlar için bekleyip durmanın da anlamı yok tabii ki.

Sayfa 19/1230 İlkİlk ... 9171819202129691195191019 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •