Sayfa 191/602 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291 ... SonSon
Arama sonucu : 4815 madde; 1,521 - 1,528 arası.

Konu: Haftalık Hisse Paylaşım II

1.  Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Merhabalar , dün ve bugün sabah iyi korku verdiler . Yurt dışı bozunca bazı yatırımcı fon ve kurumlar iyi satış yaptilar . Bugün yataya sardı. Tabii tedirginliği yenmek zor . Eğer buralarda toplarsa tekrar eskisi gibi olur . Hisseler için yorum yapan yokmu ???
    Yabancılar bayağı mal çıkarmış mebes kardeşim hisse olarak belli başlı hisseler dün ve bugün iyi durdu onun dışındakilerin hepsi zaten düştü yeni toparlıyor .Su an hangi hisse iyi olur onu bilemem çünkü belirsiz bir hava var hayırlısı olsun diyelim
    ''Kıtmir bir köpekti.Ashab-ı Kehf'in köpeği.Ama cennete gitti.
    Kim olduğun kadar kimlerle olduğun da önemli.'' NFK

2. Borsa bir yana dursun.... Çelik Çomak hocayı göremiyorum. Nasıl iyi mi? Bir şeye ihtiyacı var mı? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

3.  Alıntı Originally Posted by ACEMİ BORSACI Yazıyı Oku
    Yabancılar bayağı mal çıkarmış mebes kardeşim hisse olarak belli başlı hisseler dün ve bugün iyi durdu onun dışındakilerin hepsi zaten düştü yeni toparlıyor .Su an hangi hisse iyi olur onu bilemem çünkü belirsiz bir hava var hayırlısı olsun diyelim
    Aynen . Hakkımızda hayırlısı...

4. Uluslararası
    brokerlar
    Traderlar
    Borsacılar

Genel manada, dünya borsalarının tümünde ki düşüşü
    Aşının her yere ulaşmamasına
    Aşı yetersizliğine, yapılan aşılara rağmen tekrar virüse yakalanlara
    İlaç krizine ,özellikle Abd de

Virüs ün dünyada hızlı şekilde artmasına bağlıyor

Şimdilik senaryoları bu..

Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Endeks 1570ten beri kisa vurkaclar haric mal tasimiyorum. Tabii burada Çelik hocami ve hisselerini ayri bir yere koymak lazim...Screenshot_2021-01-28-13-42-04-674_com.tradingview.tradingviewapp.jpg

6. Celik hoca 1580 ordan 1450 ye kadar duzeltme olacagini ve sinirli kalacagini paylasmisti ne diyim hocam iyki varsiniz

7. ARKADAŞLAR DÜŞÜŞÜN SEBEBİNİ AÇIKLIYORUM.

GAMESTOP isimli bir Abd şirketi batma eşiğine geliyor. Bir reddit topluluğu bunu kabullenemiyor.

Nedeni ise büyük fonlar bu şirketin değerinin sıfırlanacağı düşüncesiyle 2.5$ civarlarından %140 yasa dışı açığa satış yapıyorlar. YANİ KOCA FONLAR İŞ KARIŞTIRIP ŞİRKETİN HİSSE SAYISINDAN FAZLA SHORT POSİZYON AÇIP İŞ KOPARABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORLAR.

Bunu fark eden küçük reddit grubu toplanıyor ve büyük bir küçük yatırımcı dayanışması başlatıyor. Hisse 2.5$'lardan bir anda 350$ civarına geliyor. Küçük yatırımcıların alışları ile.

Tabi 40$ civarında iken çoğu büyük hedge fon düşer diyerek short pozisyon açıyor.

Şuan 50 milyar dolarlık koca fonlar derin bir zarar içerisinde. Ve bu parayı resmen küçük yatırımcılara aktaracaklar. Yani koca merilinden tutun çitisi hepsi küçük yatırımcı tarafından öpüldüler.

Bank of amerika sı olsun çitisi olsun hepsi şuan batma eşiğine geldiler. Çünkü 2.5$ dan yaptıkları yüklü açığa satışları 350$ dan almak zorundalar.

Böylece ne oldu?

Tüm dünyada bu büyük kurumlar pozisyonları batmaması için hisse satmaya başladı. Buna Türkiye'de dahil. Para gerekiyor çünkü.

Şuan tüm yatırımcılar kenetlenmiş Gamestop hisselerini almaya hâlâ devam ediyor. Neden devam ediyorlar? Çünkü bu koca fonları batırmayı amaçlıyorlar. Ve kısmen de başardılar.

Yok bilmem bundan düştü yok şundan diyen çakma üstadlara itibar etmeyin. İşi iyice araştırdım. Sizde araştırabilirsiniz.

Bu bir küçük yatırımcı devrimi. Şuan hedge fonlar küçük yatırımcılar tarafından deli zarar halinde.

Koca fonlar sırf Gamestop'da öpüldükleri için tüm dünyada hisse satmaya başladı. Açık çok büyük. Bunlar posizyon ları kapatmazlar ise derin zarar çukuruna düşecekler. Bu ise tüm dünyada bir satış dalgası oluşturabilir. Yani bugünkü tüm dünyada ki düşüş gibi.

Yani özetle arkadaşlar bugünkü sebepsiz düşüşün sebebi bu.

Bakalım neler olacak izleyip göreceğiz.

(Yatırım tavsiyesi değildir) böyle bir yazı buldum gerçekliği nekadar sorgulamak lazım ( Alıntıdır )

8. Whatsaptan göndermişler, sizlerle paylaşayım dedim

Sayfa 191/602 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •