Sayfa 197/1003 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297697 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 1,569 - 1,576 arası.

Konu: Viop - XIX

1.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku

Buda tuprs 30 işlem gününde 3. defa 50 günlük ortalamayı deniyor.
    50 günlük ortalama üzeri 2 günlük kapanışlarda 87.50-92.00
    Şuana kadar gördüğüm en iyi grafik ve analiz. İşi gerçek bilenin grafiği gerçek yön gösterendir. Tebrik ederim.
    Borsa işini bıraktım. Foruma öylesine yazıyorum, sakın kaale almayın.

2. Ariston, sen bilirsin,
    badem
    aracılar hangileri.
    Veya bilen bir arkadaş.
    İzlerini sürecem de.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    Ariston, sen bilirsin,
    badem
    aracılar hangileri.
    Veya bilen bir arkadaş.
    İzlerini sürecem de.
    Onu düşünüyordum, ben tespit edemedim.
    Pasta yanlış yapmaya yol açıyor.

Akıl, mantık vs ile yenemeyeceğiz gibi, demek farklı düşünmek lazım.

Acaba her traderi işaretledilier ve onlar ne yapıyor ise tersini yap gibi bir sistem mi çalıştırıyorlar diye de düşünmüyor değilim.

Bankalarda döviz pozisyon hesapları var, sürekli orada net pozisyonu görüyorlar ve ona göre bankalar arası piyasadan netleştirme yapıyorlar. Borsada da mesela badem ekibi, emekli fonları, yabancılar, yerli traderlar diye işaretleme yapınca sürekli badem maliyeti ve pozisyonu hesaplayıp ona göre al veya sat sinyalleri ekibe gidiyor olabilir.

Mutlaka bir şeyler var, iblisden bilgi almak mümkün olsa ilk bana bilgi gelir, iblis beni seviyor yandaş olarak görüyor veya derdini anlayan birini bulduğunu sanıyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Onu düşünüyordum, ben tespit edemedim.
    Pasta yanlış yapmaya yol açıyor.

Akıl, mantık vs ile yenemeyeceğiz gibi, demek farklı düşünmek lazım.

Acaba her traderi işaretledilier ve onlar ne yapıyor ise tersini yap gibi bir sistem mi çalıştırıyorlar diye de düşünmüyor değilim.

Bankalarda döviz pozisyon hesapları var, sürekli orada net pozisyonu görüyorlar ve ona göre bankalar arası piyasadan netleştirme yapıyorlar. Borsada da mesela badem ekibi, emekli fonları, yabancılar, yerli traderlar diye işaretleme yapınca sürekli badem maliyeti ve pozisyonu hesaplayıp ona göre al veya sat sinyalleri ekibe gidiyor olabilir.

Mutlaka bir şeyler var, iblisden bilgi almak mümkün olsa ilk bana bilgi gelir, iblis beni seviyor yandaş olarak görüyor veya derdini anlayan birini bulduğunu sanıyor.
    Meta fiziğe geçmeseydin, orası benim kapsama alanı dışında kalıyor.
    Tüpraşta badem filan dedin de ordan aklımda kaldı.
    Eskiden vardı öyle şeyler.
    Ankara dedin mi, başkent menkule filan bakarlardı.
    hani öyle bildiğin varsa diye sordum.

5. xu030 1000 günlük h.ortalamasını kırıp 500 günlük h.ortalamasına dokunup ikisi arasında bir yerde kapadı.Bu ikisi arasında vakit geçirmek isteyecekmi gelecek günlerde görecegiz.Oyalanmak istemedigi takdirde yukarıda 126.800 seviyelerinde 100 ve 200 günlük ortalamasına dogru gidebilir.Aşagıda ise yaklaşık aynı marjda 22 ve 11 günlük ortalamalarına dogru da yönelebilir.

60dk lık ortalamaları şu anda alda.5dk ise satta.Tabikide son yaşanılan hareketlere bakar isek bu ortalamalara göre iş yaparsak işimiz yaş.Genelde ters köşe.Cuma günkü seansta gece son dk 4 bin kontrat satmışlardı fakat güçlü bir açılış yaptı vob.Bu gece seansında ise gün içerisinde sattıklarının tamamını aldılar.Yarın güçlü yukarı bir açılış olacagını sanmıyorum.Tabikide kesin net bilseydim parayı basardım :D Görüldügü üzere yorumlarımız net degil bunun sonucunda yüklü pozisyonda girmeyi çok akıllıca bulmuyorum kendimce.Tabiykide para ve zevk sizlerin istediginizi yapabilirsiniz sonuçlarına ödül veya ceza olarak katlanırsınız :D Piyasa testere yapmaya devam ederse kurtulma veya kazanma şansı veriyor fakat trend başladıysa terste kalındıysa geri dönüşler pek çabuk olmuyor.

Ayrıca bu güne kadar gördügüm, okudugum, deneyimledigim bir şeyden bahsetmek gerekirse piyasalarda fiyatı hızla yukarı çekme çabası genelde elinde olandan kurtulmak isteyenlerin giriştigi bir çabadır.Bu girişim başarılı veya başarısız olabilir.Bir deger eninde sonunda gerçek ortalama fiyatına er yada geç döner.İster düşük ister yüksek olsun bundan kaçar yoktur.

Ayrıca unutmayalım ki endeks 500-1000 günlük h.ortalamasının içerisinde durmakta şu anda.Yani bana göre ne eksik ne fazla...Tabiykide piyasalar yerinde saymayacagına göre beklentilere göre hareket edecektir.
    Son düzenleme : akira; 28-05-2020 saat: 03:36.

6.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    Meta fiziğe geçmeseydin, orası benim kapsama alanı dışında kalıyor.
    Tüpraşta badem filan dedin de ordan aklımda kaldı.
    Eskiden vardı öyle şeyler.
    Ankara dedin mi, başkent menkule filan bakarlardı.
    hani öyle bildiğin varsa diye sordum.
    Orada yabancı elini belli etti herkes satarken dipten aldı, demek orası sağlam bir hisse diye belli etti. O yüzden şimdiki satışları korkutmuyor bademleri bence.

7.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Orada yabancı elini belli etti herkes satarken dipten aldı, demek orası sağlam bir hisse diye belli etti. O yüzden şimdiki satışları korkutmuyor bademleri bence.
    Ben yanlış anladım o zaman.

Nasdak filan şanzımanı zorlamaya başladı.
    Dönüş yakın biryerlerde olmalı.
    Ama dönüş yaparken kanırtmayı sever bu pislik.
    Zirve derdimiz yok da, marcin menzilinde şortlayabilsek. asdas.

8. Geçen güzel bir İtalyan mafya filmi vardı. Roma yakınlarında bir sahil şeridini Las Vegas yapmaya karar vermişler, meclisden milletvekili, din adamı vs bir sürü adamı satın almışlar, projenin hukuki ve ahlaki alt yapısını hazırladılar, sonradan mafya arasında uyuşmazlık çıktı, en son ben mantar sote yaprken bitti.

Borsanın masum bir yer olduğunu düşünmemek lazım. Çok büyük para dönüyor.

Öte yandan "Bir Hıyar ile evlendim" I Married a Dumbass (2016) isminde bir film var. 3-4 kez seyrettim demek güzel bir film.

Sayfa 197/1003 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297697 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •