Sayfa 198/881 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298698 ... SonSon
Arama sonucu : 7046 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    12 den vurmusum. Ama hasılat i görünce niye 100 milyon değil diye hayiflandim. Buda anz oyunu. Olacak o kadar. Yeni fabrika deneme üretiminde ise 2. Çeyrek bir miktar kurutma cirosuda eklenecek demektir
    Bu arada herkese önemli bir detay açıklayacağım..... Bu kadar iyi bir dönemde %25 adet artışı %50 tl artışı ciroda , neden kar yüksek artmadı diye üzülmeyin , aslında kar fazlasıyla yüksek , ama amortisman gider yönteminden dolayı bilanço da bu kar maskeleniyor...
    Kısaca şöyle özetliyeyim geçen sene 3 aylıklarda 25 milyon olan amortisman gideri bu sene 35 milyon tl olmuş durumda , bu da bu çeyrekde 10 milyon tl yatırım harcamalarının amortisman olarak düşülmesinden kaynaklı kar düşüşü...... şunu unutmayın geçen yıl 100 milyon usd yatırım harcaması yaptılar , sadece 2018 ilk çeyrek 40 milyon usd.... totalde 140 milyon usd yatırım harcaması yapmış bir şirket 15 ayda..... işte bunların amortismandan düşülmesi karı maskeliyor.... aslında karımız daha büyük....

-------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir....

2.  Alıntı Originally Posted by Lonely_Trader Yazıyı Oku
    Alanzo 12 den değil sen 10 dan vurdun , benim yazdıklarımı okursan en az 85 ve üstü kar bekliyorum yazmıştım.... 12 ye yakın vuran benim :P

---------------------------------------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir....
    Tebrikler, umarım bu bilanço boşa gitmez

3. Şimdi yine incelemelere devam ediyorum , gözüme çarpan başka bir detay;

31 Mart 2018 tarihi itibarıyla Şirket’in bünyesinde istihdam edilen personel sayısı 6.992’dir
    (31 Aralık 2017: 6.406).

Ya Patron son 3 ayda neredeyse 600 çalışan almışsın ne iş ???? Personelleri yeni yatırımlar için eğitmeye başladık herhalde Güzel günler yakın gibi..... ;)

----------------------------yatırım tavsiyesi değildir...

4.  Alıntı Originally Posted by alanzo Yazıyı Oku
    Tebrikler, umarım bu bilanço boşa gitmez
    Umarım , ama şu an borsa göçse bile umrumda olmaz... Yani güvenli limandayım , rahat uyurum.....
    Şu anda bunu tek götürebilecek güç , bir yabancı fonun girip çizip götürmesi olabilirdi.... Tahminimce burada çok karışık gruplar çarpışıyor gibi

------------------------------
    yatırım tavsiyesi değildir...

genel alıcı kurumlar / satıcı kurumlar

ilk 5 kurum genel

6. yabancilar patron kagitlarina pek bulasmaz, ornek cemts, jants, uluse, sasa bu kagitlarin performansi cok kotu mu? bence hayir. ama yabanci orani %2-3'ler oraninda. keske dedigin gibi biri girse de bozsa butun oyunlari.

7. taşıma suyla değirmen dönmüyor.
    hareket için sağlam bir gücün el atması gerekli.bir fon yada ciddi bir alıcı.

diğer taraftan , birşey var ki gelmiyorlar girmiyorlar. o durum ne ise ve çözülürse belki birşey olur.

ytd

8.  Alıntı Originally Posted by tekniker70 Yazıyı Oku
    yabancilar patron kagitlarina pek bulasmaz, ornek cemts, jants, uluse, sasa bu kagitlarin performansi cok kotu mu? bence hayir. ama yabanci orani %2-3'ler oraninda. keske dedigin gibi biri girse de bozsa butun oyunlari.
    Aynen. Bunlar her anlamda risktir. Rasyoların mükemmel olması birşey değiştirmez.
    YTD.

Sayfa 198/881 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298698 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •