Sayfa 199/930 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299699 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Şimdi safkardan halka arzdan 100 000 lot aldım yüzde 70 i bırak yüzde 50 karla çaktım diyen tek küçük yatırımcı yoktur.Küçük yatırımcıya o lotu vermezler.Orda hep düşük lot az küçük yatırımcı, sonra kağıdı yukarı çek, sonra asıl halka arzı yap.Bul karayı al parayı olayı.Küçük yatırımcı asla karayı bulamaz ,ortalarına alırlar ,karambolde cebindeki parayı alırlar.Ondan sonra forumlara yazar durursun , spek benim elimden tek lot alamazsın, benden sana lot yok,satmadıkça zarar yoktur, falan hep küçük yatırımcı anestezisidir.Oysa ameliyat bitmiş adamlar dalağını böbreğini almışlardır haberin olmaz.Maalesef ilk halka arzlar genelde hep böyle.

2. varsayımlara dayanarak yazmışsınız oysaki hissenin yüzde 70 lik bir reel artısı oldu..halka arzda alanları göremiyoruz kim aldı bilemeyiz varsayımla neticede küçük yatırımcıda almış olabilir ayrıca safkar için söylüyorum halka arzdan almasa bile gong çaldığında bir tutam aşağıdan alım fırsatı verdi 1,98 den açıldı 1,94 e düştü yani halka arcılardan bile aşağıda mallandı almak isteyen küçük yatırımcı .t.liman ise 15,50 den halka arz edildi direk 18 den açtı ,17,45 e gevşedi almak isteyen küçük yatırımcı ordanda almış olabilir şuan için her şekilde alan karda .dediğim gibi artık eski halka arzlar yok olmazda yapamazlar yaptırmazlar borsa yönetimi anlaşmalı olarak giriş yaptırıyor bile olabilir tabi buda bir varsayım.

Bakın safkarın topiğine hiç gelip de parayı vurduk falan diyen küçük yatırımcı var mı ,nasıl oluyor da 1 haftalık kağıtda herkes zararda.Ve bence aylarca o topik ağlama duvarına dönecek.Neden çünkü ameliyat bitti.Ağrılar başlayacak operasyon yerinde, maalesef diyorum keşke öyle olmasa diyorum, ama bizde hele ki küçük şirketlerde halka arzlar genelde küçük yatırımcı dolandırma yerleri.

SPK başkanının demecini okudum geçen yıl, 2018 de ki halka arzlarla ilgiliydi.Mealen resmen şöyle diyordu,ya adam sıkıntıda bankadan kredi bulamıyor nakit güçlüğü var gel borsaya işte, küçük yatırımcıya şirketi arz et, nakit sıkıntını aş diyordu.E kardeşim bankadan kredi alamıyacak şirketi halka niye yolluyorsun.Bu da SPK başkanı.Geçin bunları bizim memlekette hep gözünü dört açacaksın hep elin paranın üstünde olacak yoksa çalarlar.

Ya safkarın topiğine girin okuyun 10 dakika okuyun ,sonra yazanlar arasında hangileri speğin adamı desem hepimiz aynı isimleri söyleriz .Bunlar organize işler arkadaşlar.Maalesef safkarın asıl halka arzı yeni başlamış epey can yakar.

6. Pardon ISYAT topiğindeyim ama ISYAT tan başka herşey yazılıp çiziliyor son zamanlar.

E işyat mevduat faizi gibi kağıt neyini konuşalım sayın sgezer.Cansıkıntısındandır mazur görün))))))

8. arkadaşa katılıyorum isyatın nesi varki konuşulacak temettü,alınan vergi bunlarıda millet ezberledi zaten yani konu aynı asıl konu işyattaki büyük yatırımcılar ve hatta işyatın buzamanlarda kâğıda üşüşen temettücüleri nereye gittiğidir kâğıt nezamandır hareketsiz stabil bir şekilde yükselişere ayak uyduramıyor neden ? t.liman gibi temettü zengini yapan bir şirketin piyasaya açılısından olabilirmi acaba ? işte nezamandır işyattan başka konunun burda konuslumasının asıl sebebi budur. konuyu güzel özetledim ve bağladım ))

Sayfa 199/930 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299699 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •