Sayfa 20/405 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon
Arama sonucu : 3235 madde; 153 - 160 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1. https://www.youtube.com/watch?v=u6Bbm--cmPg

burada çok güzel bir video var...kocaeri güzel anlatıyor...bu videoda norveç varlık fonun da kocaerde pozisyon aldığı söyleniyor...sanırım dün de citi yabancı da 1,250 milyon lot almıştı diye hatırlıyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. https://www.kocaersteel.com/tr/

buda kocaerin kendi sayfası...kocaeri incelediğimizde enerji, güneş enerjisi,yapı profilleri, çelik köprü yapımı,maden ve tünel,otomotiv,demiryolu ,gemi inşa ve petrol platformlarında ürünlerinin kullanıldığını görüyoruz..görüldüğü üzere oldukçe geniş bir üretim pörföyüne sahip...buda onu farklı kılıyor..bu yüzden de kocaeri diğer çelik hammadde üreten şirketler ile bir tutmamak lazım diyordum...şirketin binlerce ürün çeşidi var...üretimi oldukça esnek...yani istediği ürünü çok kısa sürede üretebilme kabiliyetine sahip...

cirosunun %70-80 i de ihracattan geliyor...bu ihracatın da büyük bir kısmı amerika ve ingiltereye yapılıyor...döviz varlığı yüksek ve finansalları güçlü bir şirket...dövizin %35 oranında artması ile finansal olarak daha da güçlenecektir...tabi asıl etki üçüncü çeyrekte görülecektir...ikinci çeyrek bize sadece ipuçlarını verecek ve kısmı yansımaları gösterecek..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. https://www.kocaersteel.com/tr/awards-and-achievements

bu linkte de kocaerin aldığı ödüller ve yaptığı başarılar anlatılıyor...kısacası şirket ufku geniş olan ,esnek, yenilikçi bir şirkettir...kocaeri hantal ısdmer ve ereğli ile bence bir tutmamak lazım...ereğli bile ges konusunda daha yeni adımlar atıyor ki kocaer bu işi çoktan başarmış...kocaer halihazırda enerjisinin %33 ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından elde ediyor..yeni kurduğu 300 milyon sermayeli şirketi ile de bu oranı hem %100 e çıkaracak hem de fazlasını ulusal şebekeye satarak kar elde edecektir...

böylece ileride enerjisini bedavadan elde edecek bu şekilde ihracat kapıları ona sonuna kadar açılacak (yeşil çelik üreten şirketler avrupaya rahat ihracat yapma imkanına sahip...paris iklim anlaşması kapsamında ) hem de onu rekabetçi bir yapıya büründürerek net kar marjının artmasını sağlayacak..

ben en çok vizyonunu ve dinamikliğini sevdim..hızlı karar alma yeteneği var ...sosyal medyadan paylaşılan bilgilere göre patron da çok dürüstmüş....adam gibi adam diyorlar ona...zaten bu adamlığına da güvenerek pozisyonumu artırdım...patronun tahta yapıcılar ile işbirliğine girerek çeşitli borsa oyunlarına girmeyeceğine inanıyorum...inanın başka bir şirket olsa bu kadar cesaret ile pozisyonumu artıramazdım...

şirketin temettü vermesi de güzel..bir de yanlış bilmiyorsam iki defa da bedelsiz sermaye artırmış...geçmişte ereğlide aradıklarım sanırım kocaerde...hem büyüme hem de temettü hissesi olarak bana görünüyor...

ekinimizi doğru tarlaya ektiğimi düşünüyorum..gerisi de gelecek yapmurlara ve nasibe kalmış...önümüzdeki iki adet çeyrek bilançoyu görme arzusundayım...

4. bu hisseyi teknik olarak incelerken hem hammaddesini hem de tüm satışlarını döviz bazında alıp sattığı için döviz bazında incelemek gerekiyor...ama bu alışkanlık ne yazık ki bizim yatırımcılarda yok...hala herkes tl bazındaki grafiklere göre değerlendirmelerde bulunuyor...

dolar bazlı grafiklerde hisse daha yeni yeni diplerinden çıkıyor...dolar bazında düşeni daha yeni yukarı kırmış...dolar bazlı zirvesi 1,44 dolarmış...tabi kocaer bir de modernizasyon geçirdi...kapasitesi artı...buda ileride dolar bazında yeni zirveler yapması gerektiğini bize düşündürüyor...

1,44 dolar şu anki 26,06 dolar kuruna göre 37,5 tl ye denk geliyor...yeni dolar zirvesi ne kadar olmalı ?? bence üretim kapasitesi ve bence nakit üretme yeteneği hangi oranda artmış ise o oranda bir zirve artışı olmalı diyor mantığım...tabi bunu da bilançolardan takip etmek gerek...

özelikle de kocaeri çok iyi tanıyan yatırımcı arkadaşlar bu konuda ileride bize güzel bilgiler verebilirler...onlardan özelikle de müzikal dostumuzdan foruma değerli görüşlerini sunmasını bekliyorum...

5. https://www.youtube.com/watch?v=5iOkLzfLW_Q

biraz önce zaten bu videoyu izliyordum...bu video benim de zaten düşüncelerimi teyit eder niteliktedir...malum FED faizleri artık durdurma ve akabinde de azaltma meğiline girmiş...bu durumda altın,borsalar, emtialar (petrol,çelik,gümüş..v.b) fiyatları da yükselmek isteğindedir...emtia fiyatları da teknik grafik olarak düşeni kırmak üzeredirler...

bu durumda uluslararası çelik fiyatları da önümüzdeki zaman sürecinde yükseliş eğilimine girecektir...bu durumda kocaer çeliğin ciro ve karları da nihai ürün fiyatları yükselmesinden dolayı çok artacaktır...hem kapasite artışı, hem katma değeri yüksek ürün üretmesi ,hem döviz yönünün güçlü olacak olması ,hem de çeliğin fiyatının artacak olması kocaeri çok yönden olumlu etkileyecektir..

ben bu gün dolar bazlı zirvesini tl bazında 37,5 olarak belirtirken bir yatırımcı dostum bu fiyatların muhafazakar bir eder olduğunu uyarısını bana yaptı...bazı sosyal medya mecralarında 78 tl hedefler verildiğini söyledi..dostumuzun bu söylediği hedefler mümkün olabilir dostlar...çünkü yukarıda saydığım olumlu faktörlerin tüm bileşkeleri odaklandığı zaman o fiyatlar mümkün görüyorum..ama bence bunun için de bir zaman ihtiyacı olacaktır..
    Son düzenleme : keko; 08-07-2023 saat: 15:35. Sebep: kelime hatası

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    döviz bazlı bir teknik grafik paylaşabilecek bir ortağımız var mı acaba ? çok merak ettim..
    mal bende para palada yada tam tersi sürüp gidiyor... kısaca şimdilik ortak değilim.. turkuazı görünce kısa süreli ortaklık sözleşmemi tekrar imzalamayı düşünüyorum.. iyi çalışmalar..

Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

7. O turkuaz her ne ise bilmiyorum muhtemelen ortalamalar ama sağ da ucundan azcık gördüm

8.  Alıntı Originally Posted by Yyatırım Yazıyı Oku
    O turkuaz her ne ise bilmiyorum muhtemelen ortalamalar ama sağ da ucundan azcık gördüm
    mor çizgi para yere düşünce dik gelmez diyor
    ..

Sayfa 20/405 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •