Sayfa 20/248 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon
Arama sonucu : 1981 madde; 153 - 160 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

1. Herkese selamlar,

3.5TL'den almıştım 2 sene önce, sonrası malum. Bedelliye katıldım, ortalamamı 2TL'ye düşürdüm. Nihayetinde dolar cinsinden de yüzümüz güldü.

Hep sormak istediğim soruyu sorayım. Cehaletimi bağışlayın ancak Odaş'ın 75% sahibi olduğu Çan2 Termik AŞ'nin piyasa değeri nasıl ana şirketin piyasa değerinin 4 katı olabiliyor ? Manipulasyon mu var, yoksa mantıklı bir açıklaması var mı bunun ?

Teşekkürler, herkese hayırlı kazançlar.

2.  Alıntı Originally Posted by solaf Yazıyı Oku
    Herkese selamlar,

3.5TL'den almıştım 2 sene önce, sonrası malum. Bedelliye katıldım, ortalamamı 2TL'ye düşürdüm. Nihayetinde dolar cinsinden de yüzümüz güldü.

Hep sormak istediğim soruyu sorayım. Cehaletimi bağışlayın ancak Odaş'ın 75% sahibi olduğu Çan2 Termik AŞ'nin piyasa değeri nasıl ana şirketin piyasa değerinin 4 katı olabiliyor ? Manipulasyon mu var, yoksa mantıklı bir açıklaması var mı bunun ?

Teşekkürler, herkese hayırlı kazançlar.
    CANTE'de halka açıklık oranı çok düşük ve halka arzdan sonra dolaşımdaki lotların çoğunluğu toplandı. Hem enerji furyası hem de bu sebeple fiyat inanılmaz yükselmiş durumda. Benim fikrim CANTE bir hayli ederinin üzerinde fiyatlanıyor şuan. O yüzden CANTE şu kadar ediyorsa ODAS şu kadar etmeli gibi bir yaklaşımı hatalı buluyorum. Ama ODAS'ın da ederinden çok düşük fiyatlandığını 2.50'lerden beri buralarda dile getiriyoruz bir kaç arkadaş ile birlikte. Ortada bir yerde buluşacaklarını düşünüyorum.

3. Detaylı ve net açıklama için çok teşekkürler üstad

Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    CANTE'de halka açıklık oranı çok düşük ve halka arzdan sonra dolaşımdaki lotların çoğunluğu toplandı. Hem enerji furyası hem de bu sebeple fiyat inanılmaz yükselmiş durumda. Benim fikrim CANTE bir hayli ederinin üzerinde fiyatlanıyor şuan. O yüzden CANTE şu kadar ediyorsa ODAS şu kadar etmeli gibi bir yaklaşımı hatalı buluyorum. Ama ODAS'ın da ederinden çok düşük fiyatlandığını 2.50'lerden beri buralarda dile getiriyoruz bir kaç arkadaş ile birlikte. Ortada bir yerde buluşacaklarını düşünüyorum.
    Enerji hisselerinin borsa performansının Ukrayna ve Rusya savaşıyla ilgisi yok.Daha net yazayım sana rusya savaşı ve ukrayna savaşı bitse dahi Odaş hissesinde olumsuzluk olmaz hissede.Enerji sektörü borsada uzun yıllar ralli yaşama potansiyeline sahiptir. Nedenleri çoktur herkes biliyor zaten yazmaya gerek yok.

5. Uzun vade için yenilenebilir taraf daha mantıklı Enerji alanında. ODAS elde ettiği kârlar ile buralara bir atılım yapmalı. O zaman zaten işin rengi çok değişir.

Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Uzun vade için yenilenebilir taraf daha mantıklı Enerji alanında. ODAS elde ettiği kârlar ile buralara bir atılım yapmalı. O zaman zaten işin rengi çok değişir.
    Borç bitsin kasa artıya geçsin odaş için yeterlidir o zaman düşünürler ne yapacaklarını.

BofA bugün ODAS SASA alıp THYAO EREGL satıyor,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    BofA bugün ODAS SASA alıp THYAO EREGL satıyor,
    yüksek hacimliler listesine girmiş....

Sayfa 20/248 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon

Yer İmleri