Sayfa 201/930 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301701 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    işyatırım işyatı buyıl temettü verecekler arasına almamış neden acaba ? temettü yalanmı olduki busene ,nedersiniz temettücüler ayrıca geçendede işfinde temettü endeksinden çıkarılmıştı isyat temettü endeksindemi bilmiyorum ama.

http://www.borsagundem.com/foto-gale...galeri/1271542
    Yüksek temettü verimi olan başka hisselerde yok listede sayın kalvin, endeks 100 içindeki hisselere bakılmış olabilirmi acaba?

saygılarımla...

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by thinktank Yazıyı Oku
    Yüksek temettü verimi olan başka hisselerde yok listede sayın kalvin, endeks 100 içindeki hisselere bakılmış olabilirmi acaba?

saygılarımla...

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bilemiyeceğim nasıl yaptığını ama ben işyatı orda göremeyince bilgilendirmek istedim sadece.

3.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    bilemiyeceğim nasıl yaptığını ama ben işyatı orda göremeyince bilgilendirmek istedim sadece.
    İçiniz rahat olsun, sağolun...

saygılarımla...

4.  Alıntı Originally Posted by thinktank Yazıyı Oku
    İçiniz rahat olsun, sağolun...

saygılarımla...
    saygılar bizden sayın thinktank...

Bu hisseye yatırım yapılmaması konusunda insanları ikna etme çabalarınıza gerçekten anlam veremedim. Trade edilecekse bu hisseden çok daha iyi trade edilecek hisseler var.

Her insanın yatırım anlayışı ve risk toleransı birbirinden çok farklıdır. Kimisi gider BES yaptırır kimisi hiç uğraşmaz direkt mevduat'a yatırır parasını. Kimisinin para kaybetmeye tahammülü yoktur hiç, kimiside %50 içeride olsa, "Satmadığın sürece kar-zarar sanaldır" der. Yani herkesin hayattan ve kazançtan beklentileri faklıdır.

Durum böyle iken, bu tip bir hisseye mevduat faizinden 2-3 puan fazla kazanmak ve kendini borsa platformunda daha rahat hissetmek isteyen insanlara olan bu eleştirilerinizi ve diğer hisselerde kazancın daha yüksek olduğuna dair ikna çabalarınızı gerçekten anlayamıyorum.

Evet diğer hisselerde kazanç şuan için daha yüksek ama 2016 Aralık ayı öncesinde insanların neler yaşadığını ve psikolojilerinin ne kadar bozuk olduğunu bir hatırlayın. O zamanlar bu hissenin sayfasında kimse feryat figan etmiyordu. Sadece durum değerlendirmesi yapılıyordu. Şimdiki zamandan, geçmişe dair yorum yapmak çok kolay ve rahat olabilir ama anı yaşarken hissettikleriniz ve atacağınız adımlar bu ruh halinden çok farklı olur ve olacaktır.

Eğer 1-2 kriz gördüyseniz ne demek istediğimi anlarsınız diye düşünüyorum.

Ülkemizin son zamanlardaki kronik hastalığı olan, "Ben haklıyım, siz bir şey bilmiyorsunuz" mantığını bir kenara bırakın ve insanların karar ve hissiyatlarına saygı duyun lütfen.

Borsada stop nedir bilmeyen, destek-direnç takip etmeyen, o kadar çok yatırımcı var ki.. Kimisi bilmediğinden kimiside takip etmek istemediğinden (zaman olmaması, sinir, stres durumları vs. vs.) borsada teknik analiz kullanmıyor. İnsanların ağzına bakıp hisse alan o kadar çok kişi var ki.

Anlayacağınız, sizin doğrunuz size, başkasınınki başkasına. Kendi doğrularınızı kimseye dikte etmeye çalışmamak lazım, keza yukarıda da belirttiğim gibi doğruları oluşturan bir çok faktör var. Herkesin, bir birine saygı duyması gerekiyor. Bu sadece forum için değil, tüm hayat için geçerli bir temennidir..

Kusura bakmayın biraz uzun oldu. Herkese iyi forumlar ve bol kazançlar.
    Bilmek değil, yapmaktır hayatı değiştiren!

6. Sn productivity,

Keşke bu eleştirinizi bu sayfada

"Şu an hisse 96 kuruş. Burdan alan 2,5 ay sonra net %15 kazanır"
    "Hissenin iskontolu işlem görmesi hisseyle ilgili bir durum değil yatırımcıların zeka seviyesi ile ilgilidir"
    "Hissenin toplam portföyünün her yıl düşmesi sorun değil, ben temettüme bakarım" yazan arkadaşlar ve buna ses çıkarmayan, sükut ikrardan gelir ilkesince onaylamış sayılan diğer forum üyelerine de yapsaydınız.

İşyat'ı kötüleyen falan yok. Tam tersi çoğu kişi İşyat'a olduğundan daha büyük bir anlam ifade ediyor ve bu da göze batıyor, hepsi bu.

Sayın productivity buraya yazanlar sıkıntıdan yazanlar.Yoksa ya hissedeler ,ya lot artırma peşindeler,ya da uygun zamanda girme derdindeler.Uslüp konusunda yerden göğe kadar haklısınız.Yoksa satan da erken mi sattım derdinde ,satanlar da en uygun yerden gene hisseyi alacaklar ben eminim.Bu hisseye gelince kesinlikle borsa mantığı dışında bir hisse hakiki kumarbazların ,delikanlıların gidip galibin kağıtlarında falan adam gibi kumar oynamalarını tavsiye ederim.Bu kağıt kumarbazlara göre değil o kesin.Borsada kumar oynayarak o mentaliteyle büyük parayı geçtim, para kazanılır mı ,e çok iyi bir oyuncuysanız neden olmasın.Ama genelde karşıda madrabaz patronlar ,sizin elinizi gören kendi elleri kapalı büyük yatırımcılar ve kesinlikle adaletsiz bir SPK var.Bunları bilerek oynayanlara hodri meydan derim ben.Bu kağıt o işlere uygun değil.

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Sn productivity,

Keşke bu eleştirinizi bu sayfada

"Şu an hisse 96 kuruş. Burdan alan 2,5 ay sonra net %15 kazanır"
    "Hissenin iskontolu işlem görmesi hisseyle ilgili bir durum değil yatırımcıların zeka seviyesi ile ilgilidir" yazan arkadaşlar ve buna ses çıkarmayan, sükut ikrardan gelir ilkesince onaylamış sayılan diğer forum üyelerine de yapsaydınız.

İşyat'ı kötüleyen falan yok. Tam tersi çoğu kişi İşyat'a olduğundan daha büyük bir anlam ifade ediyor ve bu da göze batıyor, hepsi bu.
    SN Osman,

Haklısınız, bu söylemlerim iki taraf içinde geçerli. Konuyu tartışan herkes zaten isyat'ı iyi tanıyor mesele bu değil. Ben isyat forumuna çok az uğrar, önem arz eden bir konu var mı diye göz gezdiririm. Sizin bahsettiğiniz yorumdan çok, son 2-3 gündür konuşulan konulara şahit oldum ve dolayısı ile bu şekilde yorum yaptım. Yoksa isyat için uçar, kaçar durumları pek mümkün değil. Sn. Kelvin'inde daha önce bahsettiği destek ve dirençler az çok bellidir ve buna göre işlem yapılır.

Mesele doğruların bir biri ile çakışması.
    Bilmek değil, yapmaktır hayatı değiştiren!

Sayfa 201/930 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301701 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •