Sayfa 201/544 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon
Arama sonucu : 4345 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

fintables dan karlı ve ucuz şirketleri seçtim ,

seçim kriterleri ,

2022 /9 aylık finansallarına göre ,

bist -100 hisseleri ,

toplam aktifi 7 mia tl üzeri , öz kaynakları 2 mia tl üzeri ( bunu seçme sebebim düşük aktif ve öz kaynakla roe ve aktif karlılığı yüksek şirketleri elemek . )

roe %55 üzeri
    roic %50 üzeri
    aktif karlılık %25 üzeri
    pd/dd 3 ün altında
    F/k 6 nın altında

Hiç şaşmıyor yine karşımda deva ..

Sevgilerimle

2.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    Değerli ortaklar şirket yöneticilerinin yapmadığı yatırım bildirimleri ile ilgili denetçi firma ile görüştüm onlarında sorumluluğu olduğunu hatırlatıp şirket ile görüşüp dönmelerini istedim sonuç aynı denetçiye de aynı şeyleri söylemiş zaten şiracı bozacı durumu sonrasındaki aşama spk şikayeti yaptım oradan da bir şey çıkacağını sanmıyorum. sonrasında gidip maniplasyon suçlaması ile dava açacağım sonuç alıp almamak yaşayacağım zaman kaybı maddi kayıpta umurumda değil artık bunları mahkemeye vermezsem içim soğumayacak davaya müdahil olmak isteyen var ise beraber verebiliriz hiç kimse olmasa da dava edeceğim bunları.
    Sayın ortak,
    Şirket isminden dolayı fazla göz önünde olmaktan çekiniyor olabilir mi?

IN2015 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    Değerli Deva,

yeni fabrika/tesislerin bitimi yakındır. Büyük bir açılış töreni yapıp; mesela; sağlık Bakanı ve Teknoloji Bakanını da açılışa davet etsenize.. Müthiş bir PR çalışması olur. Bakanlıkta işlem görmekte olan yeni ruhsatlarınıza uzmanlar daha bir özenle yaklaşır ve daha hızlı çıkması için ellerinden geleni yapar, hekimler bunu duyar ve ürünlerinizi daha iştahla hastalarına reçeteler, eczanelerin size olan güveni tavan yapar, milliyetçi/ulusalcı bütün cepheler yerliliğinizle gurur duyar, hastalar sizin antibiyotiği raftan özellikle ister, daha çok kişiye şifa dağıtmanın gururunu yaşarsınız, hazineciler sizden razı olur ki hem ödemeler dengesine hem de SGK bütçesine gani gani hizmetiniz olmuştur ve yeni tesislerle bu faydalar artar ve arş-ı alaya doğru çıkar.

Ne dersiniz? Bundan daha büyük bir tanıtım fırsatı olur mu? PH da 10 dklık bir konuşmayı araya sıkıştırarak "binlerce yerli yatırımcımızın ortaklık gücü ile buraya inşa ettiğimiz bu büyük tesisin gelecek nesiller ve Türk Tıbbına hizmet için ne kadar değerli" olduğunu falan anlatır... Hükümete de verdiği tüm TÜBİTAK parasal destekleri ve bilumum vergi teşviklerinden dolayı teşekkür eder. "Siz olmasaydınız biz bu tesisi yapamazdık" falan der..

Biz mi duyarız? Biz, tüm o seremoniyi görmezden geliriz. Bize gaz vermiş olmazsınız; meraklanmayın.

Şaka bir yana; artık bu derin sessizlikten vazgeçseniz nasıl olur? Gerçekten büyük bir PR fırsatını bu kez kaçırmayın artık!

Ben ortakların yerinde olsam, aracı kurumumdan Deva raporu isterim. Aracı kurumumun rapor mütalaası için devadan randevu istemesini de talep ederim. Resmi cevaplarını bir kez daha görmüş ve bilgi vermek konusunda niyetlerini test etmiş oluruz. (daha önce görüşme talep eden kimi aracı kurumları red ettiklerini biliyoruz)

Haydi Deva; bekliyoruz...
    Sayın ortak,

4.  Alıntı Originally Posted by uyuyan Yazıyı Oku
    Sayın ortak,

Değerli Ortak,
    geniş bir yelpazade seçenek var bence.. ortak prometeusun da belirttiği olasılıktan tutun da; "serikanlı avrupalı"nın "serinkanlı şirket yönetimi" pozisyonlamasına kadar geniş bir yelpazedir. birisi de sizin belirttiğiniz olabilir. olasılıkların hepsi masum değildir. ancak, bu "derin sessizlik" modunun bilinçli bir tercih (masum ya da değil), yani; belli bir amaca yönelik olduğu bence büyük olasılıktır. Bir başka deyişle, iletişimdeki bu sessizlik politikası "rastgele" bir pozisyonlanma değildir.

5. Bu arada; "kafasınagöreyazan" ortağın isyanını da haksız ve yersiz bulmuyorum.. hakim ortağın görevlerinden biri de azınlık ortaklara tatmin edici faaliyet bilgisi vermek olmalıdır.. çeyreklik faaliyet raporları neredeyse boş geliyor.. yıllık faaliyet raporu da özellikle geleceğe dönük (forward looking) bilgiler bakımından tatmin edici içerikten yoksundur. yatırımcı sunumu yok, analislerle iletişim yok vb vb.. açıklanan bilgiler potansiyeli olduğundan küçük gösterici içerikte ("%1.5 lik ciro" örneğinde olduğu gibi) vb vb.. listeyi uzatmak mümkün..

selamlar

Dün SGK geri ödemeye 5 ilaç alınmış 4 ü DEVA nın. Deva büyüyor ama şirket derin bir sessizlik içinde, ama ben sessiz durmamak için aracı kurumdan deva ile ilgili araştırma raporu konusunda talepte bulundum. Foruma yazmayınca ortaklığımızda bitti demek değil, ben burdayım

https://www.ilacabak.com/cofibcol-4-...1-flakon-29010
    https://www.ilacabak.com/coseblar-85...t-kapsul-29238
    https://www.ilacabak.com/dulafux-100...icin-toz-29086
    https://www.ilacabak.com/tgixel-50-m...icin-toz-29180

7.  Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku
    Dün SGK geri ödemeye 5 ilaç alınmış 4 ü DEVA nın. Deva büyüyor ama şirket derin bir sessizlik içinde, ama ben sessiz durmamak için aracı kurumdan deva ile ilgili araştırma raporu konusunda talepte bulundum. Foruma yazmayınca ortaklığımızda bitti demek değil, ben burdayım

https://www.ilacabak.com/cofibcol-4-...1-flakon-29010
    https://www.ilacabak.com/coseblar-85...t-kapsul-29238
    https://www.ilacabak.com/dulafux-100...icin-toz-29086
    https://www.ilacabak.com/tgixel-50-m...icin-toz-29180
    Değerli Ortak,

çok teşekkürler. Hepsi de Devanın kutu başı ortalama fiyatı üzerindedir. gelecek aylar ve yıllarda karşımıza gelir artışı ve BK % artışı olarak çıkacaktır. (pahalı ilaçların genellikle BK %leri de yüksek olur ki tahminim Devanın paçal oranı üzerinde olur

Değerli Deva,

bunların yatırımcı açısından bilgi değeri yok mu? Bunlar, emekli eczacılar derneğinin verdiği ahde vefa takdir beratı mıdır? ruhsatları aldın ve geri ödemeye de girdin.. artık bize de bilgi veriver.. sakın ola ki bir daha "tahvil faiz kuponunu ödedim" falan diye kap bildirimi gönderme emi? merak ettiğimiz bir şey değildir.. Rotatif kredi faizini ödediğinde kap haberi gönderiyor musun? Değil!.. o zaman kuponla falan alakalı göstermelik kap gönderme.. ar-geden çıkan dosyalar, alınan ruhsatlar, geri ödemeye girişler; bunların hiç değilse bir aşamasında bilgi gönder.. aksi durumda, yatırımcıyı bilgi değeri olmayan bilgi (kupon faiz ödemesi gibi) ile bilgi veriyormuş görüntüsü vererek kandırmış olursun ki istatistiklere "kap gönderdim" diye eklemek için yapmış olursun.. sen ilaç firmasının, senin kap konuların şunlardır:

1-yeni fabirka - işte 1 milyarlık yatırımın bitiyor; 3 tesis bitiriyorsun: katı onkoloji (akıllı ilaçlar, hedefe yönelik tedaviler), hayvan sağlığı, biyoteknoloji

2-yeni ürün bilgisi ki şu aşamalardan herhangi biri kabülümüzdür: ruhsat, sgk geri ödemesine giriş

3-yeni tedavi alanında iş geliştirme.. örnek OTC işine girdin ve tam 15 tane ruhsat hazırladın, bakanık onaylarını aldın..

4-yurtdışı pazarlarda önemli ihaleler. Almanyada yeni ihale ne kadar oldu, mesela??? rivelime ihalelerden ne kadar pay aldı? Tom Philuk iyi iş çıkardı mı? önemli pazarlarda işler nasıl gidiyor? 6-7 tane yurtdışı şirketin var.. onlar neler yapıyor? hiç mi kaplık aktivite çıkmıyor?.. bağımsız sigorta şirkketleri ile avrupada görüşmeler nasıl gidiyor? enerji maliyetinden dolayı şalteri kapatan ilaç firmalarının payının ne kadarı size geçecek? bir tahmin falan yok mu? yok, demeyin; böyle bir soruya "bilemeyiz" diyeni PH kapının önüne koyar.. Kendi işinin potansiyelinin nereye gittiğini Abdi İbrahimin yöneticisine soracak hali yok.. sen bileceksin ve bize de bildireceksin..

5-yeni ürün ar-gesi: buna, belki; "ticari sır" diyebilirim ama yine de faaliyet raporunda sayı verebilirsin ve parasal potansiyel (faaliyet raporu yılında TR pazar büyüklüğü) verebilirsin..

olur mu, ey deva?

bekliyoruz...

8. https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-671883

Ey Deva,

BİSTteki firmalar arasında cürümünün çok ötesinde teşvikli yatırım yapanlar arasındasın (bkz yukardaki liste).. Belli ki; yukardaki listedeki belgenin büyük kısmı yeni yatırımdır (hakkını yemeyelim; yanlış hatırlamıyorsam, bunun için kap vardı). listede yanlış saymadıysam 22. olmuşsun.. hayırlı olsun ve Allah daha çok versin. 9.ay bilançosundan öğrendik ki yatırım değerin 1 milyarı bulacak.. şimdi bu durumda, ek yatırım teşvik belgesi mi aldın yoksa eski belge kapsamında yatırım yaptığın için teşvik değerin doğal olarak 1 milyara mı çıktı (ki bunun teşvik uygulamsında yeri var).. teşvik değerindeki yarım milyarlık artış KAPlık bir konu değil mi? %40 yatırım indirimi desen; 200 milyon liralık kaynak (tax credit) demek (ek 500 milyoınun %40ı).. bir kap göndersen de tahminle yetinmesek.. nasıl olur? toplam 400 milyonluk vergi kaynağı (tax credit) mı oldu? nasıl anlayalım bunu? yoksa anlamamazlıktan mı gelelim?

bak, 9.aydaki yatırım tutarına göre teşvik belgesini revize ettiysen BİST sıralamasındaki yerin 14.oluyor? bu yatırım kap gerektirmiyor muydu? yani, bu sadece %1.5 için miydi?

yatırım için "deli" olan bist yatırımcısı bunu bilmesin mi?

Sayfa 201/544 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •