Sayfa 202/1003 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302702 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by Ferrero Yazıyı Oku
    NNF içeriği hakkında bilginiz var mı?

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bilmiyorum ama oldukça iyi gidiyor performansı. Bilmemek de güzel

2.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    bu arada ipb yi satarsam işlemin gerçekleşeceği tarihi ayın 9 u verdi...
    IPB satış valörü 1

3.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    IPB satış valörü 1
    Yanı bu akşam kapanış fiyatı baz alınır. Yarın sabah tefaş dan baktığın fiyat dan satış yapılmış olur ve saat 14.30 dan sonra da hesabına yatar. Böyle yazalı ki bilmeyenler de öğrenmiş olsun yuji. Bol kazançlar

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    sizde çok yüklü ıpb varmış valla. Ben cesaret edemedim o kadar çok almayı.
    trustun mesajlarına bakacak olursak milyon üstü portföyü var olduğu izlenimini veriyor. Allah daha çok versin. Bol kazançlar

Cds 361.01

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,939
    Geçenlerde bir arkadaş gçb fonun yarı iletkenlere yatırımını artırdığını yazmıştı.

Sanırım bu konuda iyi bir tahmin yapmışlar, aşağıdaki habere göre 11 AB ülkesi yarı iletkenler konusunda Amerika ve Asya'ya yetişmek için yatırımlarını artırmaya çalıştıkları belirtiliyor, gelecek görmeseler bunu yapmazlardı. Haberi görünce gbc aklıma geldi, linki paylaşayım dedim...

https://www.yahoo.com/news/germany-f...125209201.html
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Valla eğer gerçekten öyleyse , ilk kez eurobond fonlarında aktivite anlamına gelir ve çığır açarlar. Ben de dbh vardı o dönemde, ancak taşıdıkları bondların vade ortalaması diğerlerinden daha yüksek olduğu için, cds düşüşü de bu bondlara daha çok yaradığı için ikinci el fiyatı arttı diye düşünmüştüm açıkçası. Gerçekten satıp almışlar mı aylık portföylerinden bakmak lazım.
    sn.hellistheothers, siz doğru düşünmüşsünüz. Kasım ayında dolar kuru düşüşüne rağmen, eurobond (döviz) fonundaki artış nedeni Türkiye cds'teki düşüş. DBH son iki aya baktım, ekimde %6'lık özel sektör finansman bonosu almış, onun haricinde bir hareket yok, kasımdaki eurobond yüzdesi düşüşleri yeni girişler yüzünden olmuş.

8. Yeni başlayan arkadaşlar, döviz kuru ile bire bir aynı hareket eden bir yatırım fonu maalesef yok. Eurobond (döviz) fonları dolar kuru ile bağlantılı olsa da bazen Türkiye cds puanından daha fazla etkileniyor. Örnek Mart 2020 ayı; dolar kuru artmış olmasına rağmen dbh değer kaybetmiş.

Cds etkisini ise şöyle açıklayabiliriz: Cds bir ülkenin risk primidir. Eğer o ülkenin cds'i artıyorsa, ülke daha riskli hale geliyordur ve doğal olarak o ülkenin çıkardığı eurobondlar da daha riskli hale gelirler. Riski artan eurobondun değeri azalır, bu da eurobond barındıran fonun değerinin düşmesine neden olur.
    Bir de cds yüzdesel artış veya azalış bire bir yüzdesel olarak eurobond fonu değerine yansımaz, etkiyi hesaplamak için ikinci el eurobond fiyatlarındaki yüzdesel değişime bakmak lazım.

Sayfa 202/1003 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •