Sayfa 203/844 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon
Arama sonucu : 6749 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Özellikle yeni arkadaşlara ışık tutar belki diye birkaç satır da ben eklemek istedim. Borsada büyük kazançları sağlayan şey; bir hisseyi kaçtan aldığımız değil, onu ne kadar uzun süre tutabildiğimizdir. Bu durum büyüyen sektörlerin, büyük oyuncuları için geçerli tabii ve bence GESAN bu statüde. Muhtemelen GESAN'ı şu anki fiyatının çok altında fiyatlardan alanların çoğu belli karları görünce satmıştır ve şu an pahalı diye yeniden almaya da elleri gitmiyordur. Kaçtan alırsa alsın, her fiyattan satanlar için de bu hep böyle olacaktır ama. GESAN sektörünün en kapsayıcı şirketi, sektörün her alanında var. Sektör en az 5-10 yıl hızlı büyüyecek ve 30 yıl büyümeye devam edecek. GESAN daha yolun başında yani; o yüzden ne kadar uzun vadeli sabredersek o kadar çok kazanacağız. Ekran izlemeyip uzun vadeli yatırımı başarabilenler geçtiğimiz beş yılda Sasa ve Hektaş gibi hisselerde olduğu gibi burada da en çok kazananlar olacaktır. Yatırım tavsiyesi değildir. Herkese bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    O da asansör hisse. Yine ne varsa Gesan'da var. Gün içinde almadan edemedim😇

Ne Gesan'dan ne de buradan kopamıyorum😇

Bu hafta arz onayı beklentisi arttı. En geç yarın kapanısa dogru bu beklentinin hisseye yansımasi olacağına inaniyorum. Kesinlikle Gesan'in hakkı ve ederi mevcut konjonktürde şimdikinden daha fazlası.

Kendimi Keko iyimserliğinde hissediyorum ama bu hissenin yeniyıla ciddi bir atak yapmış şekilde gireceğine can-ı gönülden inanıyorum.

Özellikle Cuma kapanış sonrasına kadar buradaki hava dağılacak Allah'ın izniyle. "İyi ki de Gesan'dayız" diyeceğiz inşallah.
    Ömür kardeşim,

Gesan'ın beklentilerini zaten biliyorsun. Trade felsefesinin bu tür büyüme hisselerinde faydalı olmama ihtimali olma ihtimalinden fazladır. Bir yerden pozisyon açıp nadasa bırakmak, beklentilerin teker teker gerçekleşmesini beklemek daha doğru olur. Son dönemdeki 205-300 arası yatay testereyi daha önce çeşitli rakamlarda ve periyotlarda yaşadık. Bugün de yaşıyoruz. Daha önce de okun yaydan çıktığı ve endeks relatif olumlu fiyatlamaları sabırla gördük. 60-70'lerde, yüzler kulübüne girdiğimizde, şimdi de 250-300 bandında. Tarihsel grafiğe bakın kısa sayılabilecek süreler almış bu periyodlar. Ancak, her gün, her saat, an ve an takip edince sabır dirençlerimiz/niz zorlanıyor. Eğer bu yatırıma güveniyorsanız ne başka hisselere bakın ne de Gesan spot fiyatı anlık takip edin.

Nacizane tavsiyem budur. Tabii, bizlerin maliyetleri iki haneli olduğu için daha rahatız. Ama inanın bundan 4-5 çeyrek sonra bugün pozisyon açanlar da bizlerin maliyetleri üç haneli olduğu için rahatız yazabilirler.

Kıssadan "hisse"; Sakin olup plana güvenin.

3.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Ömür kardeşim,

Gesan'ın beklentilerini zaten biliyorsun. Trade felsefesinin bu tür büyüme hisselerinde faydalı olmama ihtimali olma ihtimalinden fazladır. Bir yerden pozisyon açıp nadasa bırakmak, beklentilerin teker teker gerçekleşmesini beklemek daha doğru olur. Son dönemdeki 205-300 arası yatay testereyi daha önce çeşitli rakamlarda ve periyotlarda yaşadık. Bugün de yaşıyoruz. Daha önce de okun yaydan çıktığı ve endeks relatif olumlu fiyatlamaları sabırla gördük. 60-70'lerde, yüzler kulübüne girdiğimizde, şimdi de 250-300 bandında. Tarihsel grafiğe bakın kısa sayılabilecek süreler almış bu periyodlar. Ancak, her gün, her saat, an ve an takip edince sabır dirençlerimiz/niz zorlanıyor. Eğer bu yatırıma güveniyorsanız ne başka hisselere bakın ne de Gesan spot fiyatı anlık takip edin.

Nacizane tavsiyem budur. Tabii, bizlerin maliyetleri iki haneli olduğu için daha rahatız. Ama inanın bundan 4-5 çeyrek sonra bugün pozisyon açanlar da bizlerin maliyetleri üç haneli olduğu için rahatız yazabilirler.

Kıssadan "hisse"; Sakin olup plana güvenin.
    Söylediklerinin doğruluğu şüphe getirmez ama ben de dediğin yatay bandı farkedip -naçizane- hissenin huyunu suyunu biraz anlamaya başladığım için "optimal" giriş çıkışlarla iyi kazançlar elde ettim.

Ama aslolanın yatirımcı mantığıyla hisseyi bir kenara bırakıp dediğin esaslarla hareket etmek olduğunun farkındayım.

Bölünme sonrası senin dediğine daha yakın hareket edeceğim sanırım.

4. gunlerden bir gun gesan yine geberiyord

5. #TUPRS Entek Elektrik 7 proje için daha elektrik depolama tesisi için EPDK'ya önlisans başvurusu yaptı(457 MW)

â—¾Önceki başvuru ile beraber toplamda 22 proje ile 1.461. MW kapasite için önlisans başvurusu yapılmış oldu

â—¾190 MW GES
    â—¾1.271,5 RES

Süper işler. Bunların küreğini Gesan satabilir mi acep?

6.  Alıntı Originally Posted by Sabolc Yazıyı Oku
    #TUPRS Entek Elektrik 7 proje için daha elektrik depolama tesisi için EPDK'ya önlisans başvurusu yaptı(457 MW)

â—¾Önceki başvuru ile beraber toplamda 22 proje ile 1.461. MW kapasite için önlisans başvurusu yapılmış oldu

â—¾190 MW GES
    â—¾1.271,5 RES

Süper işler. Bunların küreğini Gesan satabilir mi acep?
    bu işler çok muazzam işlerdir..tabi bu işlerin gesana gelmesi 2024 yılının ortalarından itibaren olacak..o işler milyar dolarlık işler...gesan iyi bir pay alacaktır diye düşünüyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,953
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bu işler çok muazzam işlerdir..tabi bu işlerin gesana gelmesi 2024 yılının ortalarından itibaren olacak..o işler milyar dolarlık işler...gesan iyi bir pay alacaktır diye düşünüyorum...
    bu isleri , Tuprasin kendisinin yapmasi soz konusu degil dimi ?
    Gesan gibi bir EPC firmasina mutlaka gelir veya esdegeri Uluslar arasi firma ? tabikide yurt disina gidecegini cok sanmiyorum
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

8. tabi geçen haftalarda amerikada bir de nükleer fizyon da gerçekleşti (atomların birleştirilmesinden ortaya çıkan enerji ) buda enerjide çığır açacaktır...şu anda yapılan keşifte sisteme 1 brim enerji verildiğinde karşılığında 1,5 brim enerji alınabiliyor...tabi bu işin de yürürlüğe girmesi için 10-20 yıl geçmesi gerekiyor...o vakte kadar yenilenebilir enerji popüler olacaktır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 203/844 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303703 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •