Sayfa 204/1006 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304704 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Bankaların çok zor durumda olduklarını düşünüyorum. Açıklanan karlara inanmıyorum; makyajlama olduğunu düşünüyorum. Faizleri artırmamalarının hükümet baskısından olmadığını, ucuz mevduata ihtiyaç duyduklarını düşünüyorum.

2. havuz problemi gibi para politikası olursa böyle olur 2 musluk su koyuyor diğer 3 tanesi sonuna kadar açık su boşaltıyor gevşeme ve sıkılaşma birbirine karışmış !! böyle olunca piyasada çeşni baharat gibi faiz oranı oluyor politika 8 gösterge 15 glp 13.50 mevduat 13 seçmece bunlar seçmece !!! mt lerde bize 2 ay öncesinin faizini lütuf gibi sunuyor

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    tcmb bankaları 13,50 den fonlarken yaptıkları gerçekten insafsızlık..
    enflasyon üzeri getiri vermemekte diretiyorlar resmen.
    syg.
    Mecbur musunuz bu YAMYAMLARA paranızı yatırmaya ! Vermiyorlarsa miktir ! çekin nereden para buluyorlarsa bulsunlar. O ödenmeyen Telekom, Ülker, Doğuş kredileri ve dahi devamı gelecek yenilerinin zararını karşılamak için ihtiyaçları olan parayı nereden bulacaklarsa bulsunlar bulamazlarsa da batsınlar.

4. Valla işler karıştı mevduat faizleri 15 üzerine çıkar dedik. 14'e doğru düşüyor hepsi.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Valla işler karıştı mevduat faizleri 15 üzerine çıkar dedik. 14'e doğru düşüyor hepsi.
    Bu mevduat faizlerine boynu bükük evet diyenler olduğu sürece faizleri arttırırlarsa enayidirler.

Ben Akbank `ın o PRIL PIRIL parlayan ama aynanın arkasından bakınca pul pul dökülen bilançosundan sonra bana %16 Tl faizi teklif etse az bulurdum. Ama zaten Benim bu YAMYAMLARA kaptıracak tek kuruşum yok, benimkisi Tl ci forumdaşların haklarını savunmak baabından.

7. Yurtdışına dolar çıkışı olduğu açık. Doların en sakin olması gerektiği aylarda bu yüklü çıkışı yapan fonlar kim? Suudi’lerin Türkiye den çıkış yaptıkları söylentileri var. Bunlar çıkmaya karar verirse mevcut dolar tl kuruna bakmadan alım yapıp kaçarlar diye düşünüyorum.

8. neden böyle yapıyorlar? tl mevduatçıyı silkeliyorlar ?

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    tcmb bankaları 13,50 den fonlarken yaptıkları gerçekten insafsızlık..
    enflasyon üzeri getiri vermemekte diretiyorlar resmen.
    syg.

Sayfa 204/1006 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304704 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •