Sayfa 205/607 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305 ... SonSon
Arama sonucu : 4852 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    12 aylık kâr beklentisi nedir

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Emirhan iyi bilir.
    y.t.d ironi bu yazı

SM-J700F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    Emirhan iyi bilir.
    y.t.d ironi bu yazı

Ben daha önce yazmıştım. 48-50 milyon TL arası bekliyorum 2018 12 aylık karı.

Sayın Terzico da 30 dedi hatta 30'un bile altı olabilir dedi.

Yani şirketin son 3 ayda 10 milyon TL'den fazla zarar edeceğini söyledi engin tecrübe ve bilgisi ile.

Hiç finansal borcu olmayan , döviz açığı olmayan dolayısıyla cuzi bir finansal gideri olan , tam rakamı bilmiyorum ama belki de 30 çeyrektir sürekli , devamlı , aralıksız kar açıklayan bir şirketin , bu son çeyrekte 10 milyon TL faaliyetden zarar açıklayacağı kehanetinde bulundu.

Tutturursa kendisine efsane diyeceğim söz.

Ama tutturumazsa kendisinden ricamdır artık ya hiç yazmasın yada mantıklı şeyler yazsın.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    emirhan kardeş beklentin az geldi bana, ürün fiyat artışlarından kaynaklı ciro ve kâr artışı dahil mi buna, bu seneki turizm in etkisi dahil mi acaba

4.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Ben daha önce yazmıştım. 48-50 milyon TL arası bekliyorum 2018 12 aylık karı.

Sayın Terzico da 30 dedi hatta 30'un bile altı olabilir dedi.

Yani şirketin son 3 ayda 10 milyon TL'den fazla zarar edeceğini söyledi engin tecrübe ve bilgisi ile.

Hiç finansal borcu olmayan , döviz açığı olmayan dolayısıyla cuzi bir finansal gideri olan , tam rakamı bilmiyorum ama belki de 30 çeyrektir sürekli , devamlı , aralıksız kar açıklayan bir şirketin , bu son çeyrekte 10 milyon TL faaliyetden zarar açıklayacağı kehanetinde bulundu.

Tutturursa kendisine efsane diyeceğim söz.

Ama tutturumazsa kendisinden ricamdır artık ya hiç yazmasın yada mantıklı şeyler yazsın.
    Tamam ben varım. 48 50
    kar gelsin Ben hiç birşey
    bilmiyorum.
    bu kar gelsin Taksim e gidicem
    güzel gözlü dört ayaklı gibi
    bağırcam.
    Bir daha burda yorum yapmayacağım herkesten
    özür dileyecegim .
    çekip gidicem
    Emirhan06 bu somut bir kavram
    göreceğiz 2 Ay filan var .
    bu yazıları SAKLAYIN.
    Ben 30 filan bekliyorum iyimser
    olarak ben 30 altıda olur.
    Tabiki tamin yapıyoruz .
    göreceğiz kim usta oldugunu
    unutma Emirhan06
    y.t.d ironi bu yazı
    bu benim yorumum kimseyi bağlamaz

5.  Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    Tamam ben varım. 48 50
    kar gelsin Ben hiç birşey
    bilmiyorum.
    bu kar gelsin Taksim e gidicem
    güzel gözlü dört ayaklı gibi
    bağırcam.
    Bir daha burda yorum yapmayacağım herkesten
    özür dileyecegim .
    çekip gidicem
    Emirhan06 bu somut bir kavram
    göreceğiz 2 Ay filan var .
    bu yazıları SAKLAYIN.
    Ben 30 filan bekliyorum iyimser
    olarak ben 30 altıda olur.
    Tabiki tamin yapıyoruz .
    göreceğiz kim usta oldugunu
    unutma Emirhan06
    y.t.d ironi bu yazı
    bu benim yorumum kimseyi bağlamaz

tamam hocam ben varım. Ben Taksime çıkmam sadece buradan bu işin piri efsanesi Terzicodur yazacağım o kadar ama madem sen kendini bağladın taksim olayı ile sana mübarek olsun büyük cesaret

Gerçi yaptım dersin de biz nereden bileceğiz yaptığını ama buraya bir videosunu falan eklersen iyi olur

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    terzico merak ettim , kâr neden düşecek/ ayrıca 30 a düşse ne olur ki .. pd.dd 0.41 den 0.51 e çıkar fk .3.8 den 4.4 e gelir.. ee sonuç yine bedava bir hisse.. %50 temettü dağıtsa %10 temettü verimi bile çok ii... np

7.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    emirhan kardeş beklentin az geldi bana, ürün fiyat artışlarından kaynaklı ciro ve kâr artışı dahil mi buna, bu seneki turizm in etkisi dahil mi acaba

Sayın EFT ,

Yani şirketin 9 aylık gelir tablosundaki ciro artışı maalesef güzel geçen turizm sezonunu yansıtmıyor.

Yani turizmin en hareketli olduğu mart-eylül arasındaki ciro artışı yaklaşık %10. Hatta biraz altı. Yani bu kadar ciro artışını ancak enflasyonla açıklıyabiliriz ek bir ciro artışı yok maalesef. . Yani enflasyon kadar artmış hatta daha az.

Zaten şirketin internet sayfasındaki yatırımcı sunumunda , tonaj olarak geçen senenin hafif altında kaldığı yazılı. Son 3-4 senedir sürekli tonaj ve pazar kaybı var maalesef.

Yani anlıyacağınız , turizmin artması PETUN'a tonaj anlamında daha çok mal satışı olarak yansımadı. Yerinde saydı. Bu artışdan ya diğer firmalar yararlandı yada çok yeni firma açılınca , pastanın büyümesi eski şirketlere bir tonaj artışı getirmedi.

Dolayısıyla şirketin ciro artışı sadece ürünlerin fiyatlarının artışından geliyor. Bu da maalesef enflasyon kadar bile değil. O yüzden de şirketin brüt ve net kar marjı 3-4 senedir sürekli düşüyor.

Bunların hepsi yatırımcı sunumunda var. Yani şirket daha az kar ederek , kar marjından feragat ederek tonaj ve pazar payı kaybını engellemeye çalışıyor ama onda bile tam muvaffak olamıyor aşırı rekabetten dolayı. Yani hem kar marjı , hem tonaj hem de pazar payı üçü birden düşüyor.

O yüzden tahminim 48-50 arası. Bunu da iştiraklerden gelecek iyi bir kar ile sağlar gibime geliyor ( Çamlı yem ve Yaşar Birleşik pazarlamadan ).

Yani 48 altında olacağını sanmam ama 48 altında olsa bile terziconun dediği gibi 30 falan olacağını hiç sanmam.

Petunun , süt gibi finansal gideri yok ki zarar etsin. %15-16 brüt , %7-8 arası net karı olan bir şirket durduk yerde faaliyetinden dolayı zarar etmez.

Borcu çok olsa süt gibi , hadi finansal gider çok olacak oradan zarar edebilir diyeyim ama o da yok. O yüzden 48-50 arası bir kar bu sene için iyi bir kar rakamıdır diye düşünüyorum.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Sayın EFT ,

Yani şirketin 9 aylık gelir tablosundaki ciro artışı maalesef güzel geçen turizm sezonunu yansıtmıyor.

Yani turizmin en hareketli olduğu mart-eylül arasındaki ciro artışı yaklaşık %10. Hatta biraz altı. Yani bu kadar ciro artışını ancak enflasyonla açıklıyabiliriz ek bir ciro artışı yok maalesef. . Yani enflasyon kadar artmış hatta daha az.

Zaten şirketin internet sayfasındaki yatırımcı sunumunda , tonaj olarak geçen senenin hafif altında kaldığı yazılı. Son 3-4 senedir sürekli tonaj ve pazar kaybı var maalesef.

Yani anlıyacağınız , turizmin artması PETUN'a tonaj anlamında daha çok mal satışı olarak yansımadı. Yerinde saydı. Bu artışdan ya diğer firmalar yararlandı yada çok yeni firma açılınca , pastanın büyümesi eski şirketlere bir tonaj artışı getirmedi.

Dolayısıyla şirketin ciro artışı sadece ürünlerin fiyatlarının artışından geliyor. Bu da maalesef enflasyon kadar bile değil. O yüzden de şirketin brüt ve net kar marjı 3-4 senedir sürekli düşüyor.

Bunların hepsi yatırımcı sunumunda var. Yani şirket daha az kar ederek , kar marjından feragat ederek tonaj ve pazar payı kaybını engellemeye çalışıyor ama onda bile tam muvaffak olamıyor aşırı rekabetten dolayı. Yani hem kar marjı , hem tonaj hem de pazar payı üçü birden düşüyor.

O yüzden tahminim 48-50 arası. Bunu da iştiraklerden gelecek iyi bir kar ile sağlar gibime geliyor ( Çamlı yem ve Yaşar Birleşik pazarlamadan ).

Yani 48 altında olacağını sanmam ama 48 altında olsa bile terziconun dediği gibi 30 falan olacağını hiç sanmam.

Petunun , süt gibi finansal gideri yok ki zarar etsin. %15-16 brüt , %7-8 arası net karı olan bir şirket durduk yerde faaliyetinden dolayı zarar etmez.

Borcu çok olsa süt gibi , hadi finansal gider çok olacak oradan zarar edebilir diyeyim ama o da yok. O yüzden 48-50 arası bir kar bu sene için iyi bir kar rakamıdır diye düşünüyorum.
    teşekkürler..

Sayfa 205/607 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •