Sayfa 220/416 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 1,753 - 1,760 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

1. İyi bir yatırım sıkıcıdır

Venus E2 Plus Dual cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

2. Sayın doctorfinans yorumlarınızı daha çok okumak isteriz şahsıma, herkesin yatırım yapmak için can atacağı bir firma değil onda da hemfikirim, pahalı da olabilir biraz ona da okey, burada yazdıklarım ortaklarla bir diyalog girişimi ve belki benim bilmediğim diğer ortakların bildiği şeyleri öğrenme amaçlı, asla ve asla tek bir kağıda yatırım yapmam, sepet yapıyorum değişik sektörlerden ve hiç can sıkıntısı da olmuyor biri dursa biri gidiyor biri düşse öbürü artıyor kar da dengeli ve sürekli oluyor böylece, ben burda Allah izin verirse bir on sene durmak istiyorum, Burdaki miktarim çok olmayabilir ama umrumda olmayan bir miktar, o yüzden uzun seneler durabilirim. Ama şu da var Burdaki yatırımcılar en az politeknik kadar klas ve özel ...

3. Siz bir de diğer senetlerin sayfalarına bakın seviye yerlerde, sadece ağız dalaşı ve kavga doğru düzgün bilgi paylaşımı yok burası bambaşka

4.  Alıntı Originally Posted by mensuk Yazıyı Oku
    İyi bir yatırım sıkıcıdır

Warren Buffet

5. Soros olması lazım

Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

6. POLTK - Politeknik Metal

Alıntı Originally Posted by mensuk Yazıyı Oku
    Soros olması lazım

Soros da söylemiştir ancak Warren buffet tarzı kitabında da bu ifadeyi okumuştum. Warren amcanın iyi hisse seçme kriterlerinden birisi. Şirketin işlerinin sıkıcı ve basit olmasının iyi bir yatırım olduğunu söyler

7. çok karamsar arkadaş var fiyat pahalı diyen lakin bi türlü eski fiyat ile 35 altından alım yapamıyoruz haftanın 3 günü alım yapıyorum bazen yüklü bazen hafif çok canım sıkılıyor uğraşmaktan şu fiyat pahalı vs diyenlerin bir bilanço ve bir genel kurulda konuşan aşırı temkinli yöneticilerin laflarından ürkmesi son derece garip geliyor bana, arkadaşıma karel aldırmıştım 6,30dan 3,58 ler yanıyordu bilanço zarar yazmıştı ne olacak diyordu dedim 2 ay sonra geri dönüp baktığımızda tebessüm edeceğiz çünkü bilançodaki zarar kalıcı bir zarar değil idi sonunda 8,22 den geçen hafta satış yaptırdım karelden, şimdi politeknik olayına bir yukardan bakmak lazım bence ısınamayan varsa yazsın satışını yüklü diye korkmasın çıkar alıcısı öyle çok aşağılarada inmesine gerek kalacağını sanmam.

Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Herkes diğer hisseler yükselirken bu niye yükselmiyor hesabı yapıyor.

Acaba fiyatı değerinde olabilir mi ? Belkide biraz pahalı olma durumu da olabilir mi ? Piyasanın durumu fiyatının yükselmesini destekliyor mu ? Bu soruları sormak lazım..

Unutulmamalıdır ki bu hisse öyle herkesin girebileceği bir hisse değil.Öncelikli olan bir hisse hiç değil..

Hayal kırıklığına uğramamak için, Kısa ve orta vadede beklentileri makul seviyede tutmak lazım.

Bu şekilde bakmayanlar ilk yükseliş dalgasında zaten hisseleri satacaklardır..

Devamlı burada yazmam ama yazmak ihtiyacı hissettim.

Söylediklerim canınızı sıktıysa dahada yazmam ytd

Batuhan
    Belki 6 ay önce bunları yazssaydınız ben de size hiç katılmazdım. Ancak bugün geldiğimiz nokta sizi haklı çıkaracak gibi.

Biz ne bekliyorduk;
    Coventya yurtdışı mevcut bağlantıları kanalı ile ihracatı artıracaktı?
    ARGE nedeniyle yeni ürünler satışları artıracaktı?
    Yeni yatırım kapasiteyi artıracak daha komplike ürünler, üretim teknikleri vs nedeniyle karlılıkta artacaktı

Bunların hangisi gerçekleşti?
    Hemen hiç birisi gerçekleşmedi. Zaten düzgün bir bilançosu vardı aynı paralelde devam etti.
    Beklentiler nedeniyle 40 ları gören fiyat, bu nedenlerle 30 lu seviyelere çekildi.

Umudumu henüz tam kaybetmiş değilim. Son bir sene daha risk alacağım. Daha önce yazmıştım, sanırım en fazla POLTK taşıyanlardan biri benim. 4 bine yaklaşmıştım, ben de 37 lerde biraz verdim 3 Bine yakın miktarda bıraktım.

İşin özeti, kendi kendime sorup duruyorum ;
    Coventya nın ne faydası oldu?
    Geçen yıl yapılan yatırım ne işe yaradı?

Bu yıl ne olacak bakalım?

Sayfa 220/416 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •