Sayfa 225/917 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325725 ... SonSon
Arama sonucu : 7332 madde; 1,793 - 1,800 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    Bu kadar yatırım yapan şirkete net kar kar falan bakılmaz artık bilançolarda.. satışlarının yüzde 70 ini arge ve pazarlamaya yani yatırıma her sene harcıyor net kar mı kalır?

Bundan sonraki bilançolarda, artık önemli olan Satışlar , ve de Brüt kardır artık bana göre...
    örnek vereyim neden bundan sonra bana göre net kara bakılmaması gerektiğini ....

satışlar 2 sene sonra diyelim 150 milyon oldu ( şu anki yıllık 55 milyon satışa göre 3 kat artış ) ve de her sene olduğu gibi arge ve pazarlamaya ,satışların yüzde 70 ayrıldı yani 105 miyon tl.... Soru nett kar ne olur ?

Brüt kar marjı yüzde 78 den , 117 milyon brüt kar olur , arge ve pazarlama masrafları 105 milyon olur ve de net ve faaliyet karı yine 12 milyon olur .

aradan seneler geçmesine rağmen satışlar katlanmasına rağmen , brüt kar katlanmasına rağmen, net kar yerinde sayıyor çünkü satışlarının yüzde 70ini arge ve pazarlamaya yani yatırıma ayırıyor kron, devasa bir oran var, diğer bilişimlere göre.

spek bey sana sorum şu 100 -150 milyon yıllık satış olduğunda , sırf net kar yapmadığı için yine hisse buralarda mı kalacak?

Gerçeği şu an ki yıllık 55 milyon yıllık satışta da aynı hesap geçerli.. geçen senelere göre brüt kar artmış , satışlar artmış , satışların yüzde 70i arge ve pazarlamaya ayrıldığı için net kar eriyor. ve artmayan tek kalem net kar.

Spek bey sorum şu anki yıllık 55 milyonluk satışlarda da geçerli...

neden daha yüksek fklarda fiyatlanmıyor hisse , çok yüksek arge ve pazarlamadan dolayı net kar eridiği için mi?
    Son düzenleme : lionnes; 13-10-2020 saat: 21:42.

2. işte bu yüzden kront benzeri olan yani yüksek brüt kar marjı ve de çok yüksek arge ve pazarlama yapan cyberark 130 fklarda fiyatlanıyor şu an

Ordaki piyasa aptal değil, dünyanın heryerinden para girişi oluyor hisselere ve de çok büyük miktarda olduğu için spekler cyberarkı veya diğer yüksek brüt kar marjı ve de çok yüksek arge ve pazarlamayla çalışan bilişimleri 30-40 fklarda fiyatlayamaz, hakketiği değeri fiyatlamak zorundalar, aksi halde spekler, ellerindeki hisseleri ucuzadan kaptırırlar , bütün dünyadan amerikan borsalarına para yatıran yatırımcılara kaptırırlar hisseleri.

Ancak burda sığ bir piyasa ve de az para girişi olduğu için hisselere dünyadan , spek istediği gibi at koşturuyor.
    Son düzenleme : lionnes; 13-10-2020 saat: 22:06.

3. Krontcugum niye boyle yapiyorsun?

Biside demek istemiyorum ama agzimi bozdurcan.

Tamam guzelsin hossunda nedir bu fiyat hareketlerindeki istikrarsizlik...
    Lutfen dikkat edelim.

Ytd.

ASUS_X00QD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    işte bu yüzden kront benzeri olan yani yüksek brüt kar marjı ve de çok yüksek arge ve pazarlama yapan cyberark 130 fklarda fiyatlanıyor şu an

Ordaki piyasa aptal değil, dünyanın heryerinden para girişi oluyor hisselere ve de çok büyük miktarda olduğu için spekler cyberarkı veya diğer yüksek brüt kar marjı ve de çok yüksek arge ve pazarlamayla çalışan bilişimleri 30-40 fklarda fiyatlayamaz, hakketiği değeri fiyatlamak zorundalar, aksi halde spekler, ellerindeki hisseleri ucuzadan kaptırırlar , bütün dünyadan amerikan borsalarına para yatıran yatırımcılara kaptırırlar hisseleri.

Ancak burda sığ bir piyasa ve de az para girişi olduğu için hisselere dünyadan , spek istediği gibi at koşturuyor.
    Vermiş olduğunuz bilgiler, ky için çok değerl bilgilerdir. Bunu kabul ediyoruz zaten. Bu hissenin geleceği parlak fakat gerçek değerine ulaşabilmesi için bir itici gücün oluşması gerekmektedir. Etkin yatırımcılar olmadan bu tür hisselerin olması gereken değerlere ulaşması mümkün değil. İnşallah ky dostu etkin kişiler bu hisseye el atarlarda beklenen yükseliş gerçekleşir.

5.  Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Vermiş olduğunuz bilgiler, ky için çok değerl bilgilerdir. Bunu kabul ediyoruz zaten. Bu hissenin geleceği parlak fakat gerçek değerine ulaşabilmesi için bir itici gücün oluşması gerekmektedir. Etkin yatırımcılar olmadan bu tür hisselerin olması gereken değerlere ulaşması mümkün değil. İnşallah ky dostu etkin kişiler bu hisseye el atarlarda beklenen yükseliş gerçekleşir.
    ben kendim herkesten çok bilgiliyim diye vermiyorum bu hesapları..

hissenin hala buralarda kalması benim açımdan kabul edilemez matematik hesaba ve temel hikaye , satınalma beklentsi, sektörü daha önem kazanması ve diğer bilişimlerin, çok çoz arge ve pazarlama yapıp, 25-60 FK ile fiyatlandı şu zamanda.. yani her şey olarak, şu an ki yıllık 55 milyonluk satışlarda bile sebebini onlarca kez yazdım zaten..

6. Kurumlar vergisinde 'sürpriz indirim' yolda!

https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-485217

Kron bu vergiden zaten muaf olabilir , onu net bilmiyorum.

7. kaliteli bir sirketsin çok ekmeğini yedik burda olmak yakışmıyor sür artık yukarı ytd

8. Malum, bilişim sektöründe esas ciro son çeyrekte yapılıyor.

Son çeyreğe de girdiğimize göre, artık KRONT'un bunu fiyatlamaya başlaması lazım.

Tabi esas fiyatlama muhtemelen Şubat gibi olacak.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 225/917 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •