Sayfa 227/963 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327727 ... SonSon
Arama sonucu : 7701 madde; 1,809 - 1,816 arası.

Konu: DGNMO - Doğanlar Mobilya

1.  Alıntı Originally Posted by sekiz Yazıyı Oku
    Sayın KUZEYs haklısınız. Şimdi hesap yaptım. 3.9083 ilk çeyrek kuru. İkinci çeyrek ise 4.0030. O halde (4.0030-3.9083)/3.9083=2.42% kurda artış meydana gelmiştir bence çokta kötü değil.
    Kesinlikle öyle finans gideri maksimum 27-30 civarı olacak. Buda makul. Burda önemli olan ilk çeyrekteki faliyet karındaki başarının devam etmesidir.

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Forum eski kullanıcı adım:"ufukss"

2.  Alıntı Originally Posted by Cogito06 Yazıyı Oku
    Bu arada, sn. Kuzeys'in yapacağı tahmini de sabırsızlıkla bekliyoruz.
    Estafurullah. Tatildeyim. Detaylı analizi umuyorumki tatil dönüşü yapacağım. Teşekkürler..

03/07/2017 den geçerli grup değişikliği olan hisseler :

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. Haydi bakalım A grubu bize neler getirecek.

GT-I9300 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    yazdıklarım "keşke benim olsa" anlamı taşır yatırım tavsiyesi değildir.

5. hissemiz haftalık ve aylık bazda kapanış zirvesi tazeledi bugün.a grubu dgklb'ne ve tüm yatırımcı dostlara hayırlı uğurlu olsun.hissede yabancıda yerini almaya başlamış.dikkatlerden kaçmaması gereken önemli bir ayrıntı da yabancı varlığı.saygılar selamlar.YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR! !!
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6. Sirket yonetimin yil sonu beklentisi 600milyon TL satis ve 100milyon TL FAVOK (EBITDA). Bu beklentilerin gerceklesme ihtimali 6 aylik finansallarda gorulurse beklentim hisse fiyatinin kisa vadede 6 TL civarina gelmesi. Hesap gayet basit,

100milyon TL FAVOK X 15 perakende carpani = 1.5milyar TL isletme degeri (EV)
    Sirket Degeri (piyasa degeri)= 1.5milyar TL eksi sirketin finansal borcu 254milyon TL = 1,250milyon TL
    Hisse degeri=1,250milyon TL / hisse adedi 209milyon adet = hisse fiyati 5.98

Yonetim 2018 yilinda 180milyon TL FAVOK ve 1milyar TL ciro bekliyor. 180milyon FAVOK ise hisse fiyatini 11-12 TL'ye cikartir.

7. Detaylı ve güzel analiz için teşekkürler sn borsacı 34.
    Tek anlamadığım husus 15 perakende çarpanı oldu. Bu çarpan Fk oranı ise yataş sanırım 24 seviyelerinde. Değilse açıklamanızı rica ederim. Teşekkürler..

8. *SIRKET 2017 YILINDA 20 TANESI KENDINE AIT VE 65 TANESI ACENTELIK (FRENCAYZ) OLMAK UZERE YURTICINDE TOPLAM 85 TANE MAGAZA ACMAYI, ONUMUZDEKI DONEMLERDE DE ACENTE (FRENCAYZ) MAGAZALARLA BUYUMEYI PLANLIYOR. ORTALAMA OLARAK DOGTAS MAGAZASI ACMAK STOK DAHIL 2-2,5 MILYON TL`YE MÂL OLURKEN, KELEBEK MAGAZASI ACMANIN TOPLAM MALIYETI STOK DAHIL 1,5 MILYON TL. MAGAZALARIN ORTALAMA GERI DONUS SURESI 1,5-2 YILDIR.
    *ŞİMDİ 10.5 MİLYON DOLAR VE BILANCO: DOGTAS KELEBEK`IN 1C17 SONU ITIBARIYLA 254 MILYON TL NET BORCU (1C17 OZSERMAYESININ 4,7 KATI) VAR. SIRKET BILANCOSUNDA 165 MILYON TL KARSILIGI DOVIZ KISA POZISYONU (175.6 MILYON EURO KISA POZISYONU, 10.5 MILYON DOLAR UZUN POZISYONU).
    Bu riskleri göz önünde bulundurarak pozisyonumun yarısını 4.14 , kalanın yarısını 4.41 den ve bugün tamamını 4.31 den kapattım . yatırım.yapacak arkadaşlara cek cak larla pembe hayaller kurmaları sağlanıyor burda . ha bir de devletin sagladıgı vergi teşfiğide 2018 de olmayacak bu yılda başka uzatılacak mı belli değil . yatırım yaparken tek taraflı bakmasın arkadaşlara belki faydam olur . bu benim son uyarımdır . bunlarla uğraşacak vaktim yok. Uyanan uyanır uyanmayanı zaten zamanı gelince uyandıracaklar . Herkese bol kazançlar . Allah kazançlarının bereketini versin Y.T.D. kaldı ki biz kimiz ki

Turk Telekom TT175 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 227/963 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •