Onemli Gunler Banner
Sayfa 227/916 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327727 ... SonSon
Arama sonucu : 7324 madde; 1,809 - 1,816 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    Spek senle uğraşacağım yine çünkü canımı sıkıyorsun

2020 yıllık 70 milyon satış gelebilir ...

2021 yılı için arge ve pazarlamaya sadece 1 sene için , satışlarının yüzde 20 sinin ayırma kararı verse ( yine bu yüzde 20 oranı diğer bilişimlerin 8-10 katı fazla arge ve pazarlama olarak) kron yönetimi

VE satışlar bunun sonucund 2021 yılı için, en düşük 80 millyon tl olsun varsayalım.. Fk ne olur?

2021 yılında 46 milyon net kar ve faaliyet karı oluşur , bunun sonucunda da şu an ki kronttun hise fiyatına göre FK 8,43 olur

yüzde 20 ye göre bile, 8-10 kat daha az arge ve pazarlama ayıran diğer bilişimlerin Fksı şu an 25-60 arası'

spek hergelesi , olması gerekn fiyata gelmezse kront ,global PAM pazarında yüzde1 pay alana kadar kront, yani 3-4 sane daha burdayım,

Bunu bil .Hadi iyi akşamlar sana.

sn.lionnes 3 yada 4 sene beklersen çorbayı içersin onda sıkıntı yok lakin yıl beklemeden bir şey beklememek gerek en az şu andan itibaren 2020 yi sayma 2021 ile 2022 yıllarını bitirmeyi göze almalısın bence erken olursa ne ala ama buraya girerken en az 2023 ü görücem gerekirse 2025 i gerekirse 2027 yi beklerim demek gerek gelişmelere bağlı öyle şeyler gördü ki bu gözler firmalar haberleri geciktirdi kapa düşse bomba etkisi yapacak haberler yıldan fazla saklandı kimi firmalarda burada yazmaya gerek yok çünkü kanıtın yok yani demem o ki bu herifler direkt patron ile irtibatlı olabiliyor pisikopat gibi herşeyi göze alarak çıkacaksın bunların karşısına her ihtimali göze alıp ona tahtayı zehir edeceksin gerekir ise onun bize ettiği gibi ama en önemlisi sabredeceksin aylar değil yıllar yıllar he bu arada aylar sonra hak ettiğini bulursa satarsın o ayrı. p harfi ile başlayan bir hisse yakında a harfi ile başlayan bir dünya devi ile anlaşma sağlarsa burda paylaşırım kanunen yaptıkları suç değil gizlilik sözleşmeleri var lakin bu haber nedense kyden gizleniyor ve fiyat şişince piyasaya haber düşmek üzereyken arştaki fiyattan ky ye mal çakılacakken haber geliyor olacak ne tesadüf ne tesadüf yani ky ye verilmeyen haberler birilerine veriliyor umuyorum Lütfi bey böyle bir yola başvurmaz sonuçta ben bir haber gelecek diye birşey duymadım kendisine güvenerek şirketine ortak oldum ortakları arasında ayrım yapmayan dürüst birisi ise gereğini yapar.

2. yukarıda yazdığım beklentilerim kötümser senaryo ben buna göre hazırlanıyorum ama 2021 de bu hissede çok haber ve çok farklı fiyatlamalar bekliyorum olmaz ise dediğim gibi 2027 olur 2030 olur buradaki herkes şahit hedef fiyat yazamam ama buradan sattım çıktım demediğim an buradayım bilesiniz ve her an satmadığım hissede mantığım almaya devam etmektir.

3.  Alıntı Originally Posted by tabu Yazıyı Oku
    sn.lionnes 3 yada 4 sene beklersen çorbayı içersin onda sıkıntı yok lakin yıl beklemeden bir şey beklememek gerek en az şu andan itibaren 2020 yi sayma 2021 ile 2022 yıllarını bitirmeyi göze almalısın bence erken olursa ne ala ama buraya girerken en az 2023 ü görücem gerekirse 2025 i gerekirse 2027 yi beklerim demek gerek gelişmelere bağlı öyle şeyler gördü ki bu gözler firmalar haberleri geciktirdi kapa düşse bomba etkisi yapacak haberler yıldan fazla saklandı kimi firmalarda burada yazmaya gerek yok çünkü kanıtın yok yani demem o ki bu herifler direkt patron ile irtibatlı olabiliyor pisikopat gibi herşeyi göze alarak çıkacaksın bunların karşısına her ihtimali göze alıp ona tahtayı zehir edeceksin gerekir ise onun bize ettiği gibi ama en önemlisi sabredeceksin aylar değil yıllar yıllar he bu arada aylar sonra hak ettiğini bulursa satarsın o ayrı. p harfi ile başlayan bir hisse yakında a harfi ile başlayan bir dünya devi ile anlaşma sağlarsa burda paylaşırım kanunen yaptıkları suç değil gizlilik sözleşmeleri var lakin bu haber nedense kyden gizleniyor ve fiyat şişince piyasaya haber düşmek üzereyken arştaki fiyattan ky ye mal çakılacakken haber geliyor olacak ne tesadüf ne tesadüf yani ky ye verilmeyen haberler birilerine veriliyor umuyorum Lütfi bey böyle bir yola başvurmaz sonuçta ben bir haber gelecek diye birşey duymadım kendisine güvenerek şirketine ortak oldum ortakları arasında ayrım yapmayan dürüst birisi ise gereğini yapar.
    Sayın tabu , her sözünüze katılıyorum , sığ bir piyasa olduğu için istedikleri gibi at koşturuyorlar bisste bu spekler.

Ancak, şu an ki yıllık 55 milyon satışta bile olması gereken yerde değil kront.Sebeblerini de neredeyse hergün yazıyorum.

1-Yüzde 78 brüt kar marjıyla çalışıyor kron ( diğer bilişimlerin 2-3 katı )

2- Satışlarınının yüzde70 ini arge ve pazarlamaya ayırıyor ( diğer bilişimlerin 15-20 katı kadar fazla)

3- Şu an ki genel bilişim fiyatlaması yüksek , en düşük 25 Fk larda fiyatlanıyor bilişimler.

4.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    Sayın tabu , her sözünüze katılıyorum , sığ bir piyasa olduğu için istedikleri gibi at koşturuyorlar bisste bu spekler.

Ancak, şu an ki yıllık 55 milyon satışta bile olması gereken yerde değil kront.Sebeblerini de neredeyse hergün yazıyorum.

1-Yüzde 78 brüt kar marjıyla çalışıyor kron ( diğer bilişimlerin 2-3 katı )

2- Satışlarınının yüzde70 ini arge ve pazarlamaya ayırıyor ( diğer bilişimlerin 15-20 katı kadar fazla)

3- Şu an ki genel bilişim fiyatlaması yüksek , en düşük 25 Fk larda fiyatlanıyor bilişimler.
    bende burada seninle aynı sebeplerden dolayı beraberim hissedar olarak bazı hareketlerini günlükçüler sebebi ile yapıyor sülük çok malum piyasada ona verelim onlardan kurtulamamıştır belki twitterda dün bu hisseyi takip edeceğini söyleyenmi dersin grafiğinde dikkat çeken mi dersin onbinlerce takipçisi olan hadi diyelim bugün onları peşine takmak istemedi bakalım ama şunu bilsin ben aldığım lotları toprağa gömüyorum benim hangi fiyattan aldığımı biliyor o benim lotlarım 2021 yılında beklentilerim karşılansa dahi satılmayacak bu hissede fiyat değil tarih beklentili ortağım ben dünya yansa satmam blokajladım 1 yıl içinde 10 a da katlasa 1 yıl içinde bu fiyatların altındada olsa ikisine karşı da stratejim var bu stratejilerim arasında olmayan tek şeyi net belirteyim tekrar satış yok olursa spk beni bulsun sizi aldatmaktan ceza yazsın (Allah bir hastalık kaza bela vermez ise) buda olursa bunuda satış yaptığım gün yazarım.

5. speğe biraz süre verelim bence zamanı var hala benim açımdan o altlardan toplamak istiyor bende onla beraber toplarım sorun yok bu fiyatlardan toplanacak ise beraber toplayacağız bunuda bilsin yeter daha fazla şey bilmesine gerek yok.

6. Lütfi Bey Bloombergtte açıklama yaptığında kur o gün 7,4 dı ve de bu sene yüzde50-50 bekliyoruz dedi yurtiçi yurdışı satışları

En kötü ihtimalle yurtiçi bu sene 35 milyon gelse geçen sene ile aynı kalsa , yurdışı da 35 milyon gelecek demek,

yani o günkü kurla, 4,7 milyon dolar yurtdışı satışlar demek

Şu an kur 7,9 ve de büyük ihtimalle 2021 yılına 7,9-8 lerde gireceğiz.

2021 yılında yurtdışı satışlar dolar bazlı yüzde20 artsa 2020 göre, 5,6 milyon dolar olur , bunu da 8 le çarparsak 45 milyon tl çıkar yurtdışı

2021 yılında yurtçi de 45 civarı gelse en kötü , konsolide 90 milyon tl satış olur.

2021 yılı için satış beklentim 90-100 arası.. tabi bu en kötümser beklenti bana göre daha yüksek te olabilir. Çünkü satışlarının ciddi kısmı döviz ile , gartner ,kuppinger ,forrester ve 150 çalışan ile girircez 2021 yılına

yuvarlak hesap 100 milyon satış olduğunda , nasıl fiyatlama olur bir babayiğit buna cevap verebilir mi burda?

satışlarının yüzde 70 ini arge ve pazarlamaya harcarsa kron her sene olduğu gibi devasa yatırım yapıyor , net kar yine eriyecek ve de FK yine yüksek gözükecek..

Yine bu spek hergelesi istediği gibi at mı koşturacak , 90-100 milyon satış olduğunda 2021 de?

7.  Alıntı Originally Posted by tabu Yazıyı Oku
    speğe biraz süre verelim bence zamanı var hala benim açımdan o altlardan toplamak istiyor bende onla beraber toplarım sorun yok bu fiyatlardan toplanacak ise beraber toplayacağız bunuda bilsin yeter daha fazla şey bilmesine gerek yok.
    bu spek çok zaman ve para yedi 2017 yılından beri... yeter bu kadar zaman ve para..

8. Bana bunlar artık boş gibi geliyor. Adamlar çalışıyor işte, bu pazarlama çalışmaları sonuç verir de satışa dönüşürse, piyasa da, spek istemese bile fiyatlar. Geçen sene bu vakitler hisse fiyatı 8,5 liraydı. Bilanço geldi, yüksek satış bekliyoruz yazdılar faaliyet raporunda. Buna rağmen 2-3 hafta 9 lira civarında tutabildiler hisseyi. Bekliyoruz demekle olmuyor, ondan sonra belki, bu beklentileri gerçekleşti ve satışlar oldu ve içeriden birileri duyum aldı ve hisse hızla yükselmeye başladı. Nitekim, önceki sene satışlar 35 milyon iken 55 milyona çıktı. Nasıl tutacaksın. Türkiye piyasasında, an itibari ile (onlarca (hatta bence yüzlerce) hissede olan spekülatif hareketleri çıkarırsak) normalde olduğu gibi geleceği, on yıl sonrasını filan fiyatlamıyor artık, maksimum 1 yıl sonrasını fiyatlıyor. Görmeden fiyatlamıyor. Dış etkiler, faktörler çok fazla, insanlar önünü görmek istiyor.

Şimdi bunlar istedikleri kadar 4 yıl sonra şunu hedefliyoruz desinler, piyasa, satışları görmeden onu fiyatlamaz bence. Ama satışlar olunca da, o zaman ne kadar baskılayabilirler ki.

Bu son çeyrek satışlar artarsa, gelecek seneyi fiyatlamaya başlayabilir. Ama 4 sene sonrasını fiyatlayacağını sanmam. Düşünsenize, 4 sene sonrası hedefi 500 milyon satış, şu ankinin 10 katı satış. Bunun fiyatlamasının bugünden olacağına ihtimal veriyor musunuz.. Hisseye güvenen, hedeflerin tutturulacağına inanan, hedefler tutarsa, görür zaten. Bu hedef benim için çok ütopikti, ancak yeni bir ortak, hatta AlBaraka STartUp Girişim Sermayesi Fonu gibi bir fonun ortaklığı bile durumları daha gerçekçi kılabilir.. siber güvenliğin yeni normalde ne derece daha önemli hale geldiği gerçeği ile birleştirince de.

Diğer taraftan, etraftaki yüzlerce hissede gerçekleşen spekülatif hareketler, gerçekten iyi hisselere de insanların şüphe ile yaklaşmasına neden oluyor. Sonuçta biz de 1 yılda 3'e katladık görülüyor dışarıdan bakan kişilere göre, şüphelenmeleri normal.

Yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 227/916 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •