Sayfa 227/342 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 1,809 - 1,816 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1. https://media.licdn.com/dms/document...H_h0LKFZfuILNg

Mehmet Emin Zümrüt Bey'e ait daha önce bahsettiğim yatırıma dair onun toplamış olduğu bazı temel bilgiler ve özet analizlerin yer aldığı kitapçığın linki bu. İçerisinde yatırıma dair faydalı paylaşımların olduğu bir derleme. Okumak ve istifade etmek isteyen arkadaşlar olabilir diye buraya koydum. Linkin açılıp açılmadığını belirtirseniz sevinirim.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

2.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku

Hangi aşamadayız?
    Hope.

Öyle bir sürece girdiğimizi düşünuyorum, beklentiler var...
    Not artırilsa, seçim sonrası yabancı gelse...
    Ümit fakirin ekmegi.

3. Çok teşekkürler çok detayli yazmışsınız kafamda oturdu çoğu şey. Sanırım dediğiniz gibi hesap kitap yapmak yerine enflasyon muhasebesini erken yapan sirketlerin bilancolarindan yola cikarak ayni sektördeki diger sirketlere yonelmek fikri geçiyor aklimdan simdilik kisa vade icin.

4. Bugün çok saçma bir işlem hatası yaptım, oturup acı acı kendi halime gülüyorum. Belki hayırlı bir hatadır, yarın bir gün görürüz. Hayırlısı.

2-3 gün sonra bu hatayı paylaşırım moralimi bozacak bir sonuç doğurmazsa. Paylaşmazsam bilin ki keyifsiz bir sonuç hasıl olmuş.
    Clausewitz

5.  Alıntı Originally Posted by ahmet kaan Yazıyı Oku
    Çok teşekkürler çok detayli yazmışsınız kafamda oturdu çoğu şey. Sanırım dediğiniz gibi hesap kitap yapmak yerine enflasyon muhasebesini erken yapan sirketlerin bilancolarindan yola cikarak ayni sektördeki diger sirketlere yonelmek fikri geçiyor aklimdan simdilik kisa vade icin.
    Rica ederim hocam. Elimden geldikçe ve vaktim müsaade ettikçe burada önemli gördüğüm ve kendimce vakıf olduğum şeyleri paylaşmaya, soruları cevaplamaya çalışıyorum. Hakim olmadığım şeyler hakkında yazıp çizmiyorum, detaylarını bilmediğim konularda da yarım yamalak fikir beyanında bulunmamaya özen gösteriyorum. Hatalarımız oluyorsa da benden konuya daha fazla vakıf olan arkadaşlarımız düzeltme yapabilirler. Sayfa faydalı paylaşım yapmak isteyen herkese her daim açıktır. Selam ve saygılar.
    Clausewitz

6.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Bugün çok saçma bir işlem hatası yaptım, oturup acı acı kendi halime gülüyorum. Belki hayırlı bir hatadır, yarın bir gün görürüz. Hayırlısı.

2-3 gün sonra bu hatayı paylaşırım moralimi bozacak bir sonuç doğurmazsa. Paylaşmazsam bilin ki keyifsiz bir sonuç hasıl olmuş.
    Neyse birkaç gün sonrasını beklemeye gerek yok. 250,25'te işlem yaparken bir miktar ekleme daha yapma maksadıyla alınabilir tüm miktar kadar THYAO alım emri verecektim. Alış yerine tüm THYAO lotlarımı boşaltmışım. PC'den işlem yaparken böyle bir hata yapmışlığım vaki değil. Telefonun azizliği mi desem, dikkatin dağınıklığı mı desem, kalın parmakları mı suçlasam? Her neyse. Bu sefer madem sattık 1-2 kademe aşağıdan alalım diye 249,90'a alım emri koydum. Bu sefer THYAO 252,25'e kadar fırladı. Biraz bekledim geri çekilir mi diye, olmadı. Çok kısa bir süre sonra daha yukarıdan alım yapmayı içime sindiremedim ve işlemi iptal ettim. Sonra gözüme listemdeki OYLUM ilişti. % 3,5-4 arası negatifte salınım yapıyor, daha önceki satış noktalarımın çok çok altında. Dedim biraz bundan alayım biraz da VAKKO alayım tekrar. Epeydir uzak kaldığım ve düşüşlerini tamamlamasını beklediğim hisselerdi ikisi de. Dipten dönüş yapmışlar ve yukarı yönlü bir tepki hareketi başlamış ikisinde de. 5 dakikada strateji kurarsan genelde böyle absürt sonuçlar doğar elbet.. Neyse ne mi oldu? Ben 8,40'lardan alım emri verdim bir miktar. Hemen geldi ve sonra çat diye 8,35'e düştü. Dedim biraz da buradan alayım, emri verir vermez o da geldi ve fiyat çat diye 8,30 civarına düştü. Bu sefer ben diğer şirket alımını unuttum ve bununla cebelleşmeye başladım. Aynı hareket bir kaç defa tekrarlandı ve ben normalde OYLUM için düşündüğüm miktarın zaten üstüne çıktığımda fiyat 8,22 idi yanlış hatırlamıyorsam. Sonra da çat devre kesti. Bu sefer de kalan naktin tamamını TE'de alıma koydum. Devre kestiğinde seansın bitimine 10 dakika filan vardı. Verdiğim alım emri 8,17 idi. Zaten sonra normal seans bitti ve kapanış sonrası işlemler başladı ve 8,15'ten daha önceki almış olduğum miktar kadar alım yapmış oldum.

Sonuç ne mi? OYLUM'da alışta % 1,26 maliyetimin altında kapanış oldu. İşin daha ilginç tarafı artık buralara (249,90) gelmez diye alım işlemlerini iptal ettiğim THYAO tam da o fiyattan kapanış yapmış oldu. tabii ben o sırada OYLUM ile cebelleşirken THYAO'nun geri çekilişini de kaçırmış oldum. Bir başka yanlış da OYLUM'a bu kadar yığılma yapmış olmam.

Evet tam da bu yüzden belki de algoritmik işlemlere başlamam gerekli belki de. Şu yaptığım saçma sapan hareketi en azından yapmamış olacağım. Ha belki OYLUM bunu konuştuğuma pişman edip iyi bir sıçrama yapacak, ya da kim bu kadar mal boşalttı ise yarın kaldığı yerden devam edecek..

Yarın ola, hayrola.
    Clausewitz

7. 85 sayfalık bir döküman açılıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Neyse birkaç gün sonrasını beklemeye gerek yok. 250,25'te işlem yaparken bir miktar ekleme daha yapma maksadıyla alınabilir tüm miktar kadar THYAO alım emri verecektim. Alış yerine tüm THYAO lotlarımı boşaltmışım. PC'den işlem yaparken böyle bir hata yapmışlığım vaki değil. Telefonun azizliği mi desem, dikkatin dağınıklığı mı desem, kalın parmakları mı suçlasam? Her neyse. Bu sefer madem sattık 1-2 kademe aşağıdan alalım diye 249,90'a alım emri koydum. Bu sefer THYAO 252,25'e kadar fırladı. Biraz bekledim geri çekilir mi diye, olmadı. Çok kısa bir süre sonra daha yukarıdan alım yapmayı içime sindiremedim ve işlemi iptal ettim. Sonra gözüme listemdeki OYLUM ilişti. % 3,5-4 arası negatifte salınım yapıyor, daha önceki satış noktalarımın çok çok altında. Dedim biraz bundan alayım biraz da VAKKO alayım tekrar. Epeydir uzak kaldığım ve düşüşlerini tamamlamasını beklediğim hisselerdi ikisi de. Dipten dönüş yapmışlar ve yukarı yönlü bir tepki hareketi başlamış ikisinde de. 5 dakikada strateji kurarsan genelde böyle absürt sonuçlar doğar elbet.. Neyse ne mi oldu? Ben 8,40'lardan alım emri verdim bir miktar. Hemen geldi ve sonra çat diye 8,35'e düştü. Dedim biraz da buradan alayım, emri verir vermez o da geldi ve fiyat çat diye 8,30 civarına düştü. Bu sefer ben diğer şirket alımını unuttum ve bununla cebelleşmeye başladım. Aynı hareket bir kaç defa tekrarlandı ve ben normalde OYLUM için düşündüğüm miktarın zaten üstüne çıktığımda fiyat 8,22 idi yanlış hatırlamıyorsam. Sonra da çat devre kesti. Bu sefer de kalan naktin tamamını TE'de alıma koydum. Devre kestiğinde seansın bitimine 10 dakika filan vardı. Verdiğim alım emri 8,17 idi. Zaten sonra normal seans bitti ve kapanış sonrası işlemler başladı ve 8,15'ten daha önceki almış olduğum miktar kadar alım yapmış oldum.

Sonuç ne mi? OYLUM'da alışta % 1,26 maliyetimin altında kapanış oldu. İşin daha ilginç tarafı artık buralara (249,90) gelmez diye alım işlemlerini iptal ettiğim THYAO tam da o fiyattan kapanış yapmış oldu. tabii ben o sırada OYLUM ile cebelleşirken THYAO'nun geri çekilişini de kaçırmış oldum. Bir başka yanlış da OYLUM'a bu kadar yığılma yapmış olmam.

Evet tam da bu yüzden belki de algoritmik işlemlere başlamam gerekli belki de. Şu yaptığım saçma sapan hareketi en azından yapmamış olacağım. Ha belki OYLUM bunu konuştuğuma pişman edip iyi bir sıçrama yapacak, ya da kim bu kadar mal boşalttı ise yarın kaldığı yerden devam edecek..

Yarın ola, hayrola.
    Karın ağrısı nedir diye baktım OYLUM'a.. Dün İş Yatırım 943.592 net lot alımı yapmış.. Bugün ise 1.072.559 net lot satışı yapmış.. Aldığından biraz daha fazlasını geri vermiş. Alan ve satanın aynı şahıs ya da grup olup olmadığını net bilemeyiz ama 1 gün içinde birbirine yakın rakamların aynı aracı kurumda olması ufak bir tahta için sık yaşanan bir durum değil. Niye alıp, niye sattılar? Birisi oyun planını değiştirmiş olabilir. Belki de bilanço tarihlerinin ötelenme haberini yeni almış ya da birileri bu duruma göre hareket şeklini değiştirmiş de olabilir. Her ne ise.. Bu tip şeylerle uğraşmayı çok sevmesem de tahtadaki bu hareket bana anormal geldi ,o sebeple baktım. Tuhaf bir gelişme filan da yok şirkette.
    Clausewitz

Sayfa 227/342 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •