Sayfa 229/555 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 1,825 - 1,832 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

gelirlerini artirmak istiyorlarsa mesela kuveyt turk gibi bir finans kurumu ile anlassinlar

onlar aracilik hizmeti vermiyor

onlarin musterilerine hizmet versinler binde 1 ile. aralarinda yari yariya kirisirlar. en az 30-40 bin musteri yapmis olurlar

ama bunun icin altyapi ekip falan yeterli olmali

2.  Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    Arkadaslarin ongorulerine aynen katiliyorum.nakit varligin artmasi kredili islemlerden gelir saglamayi da getirecek.suan icin bono ihrac ederek idare ediyor durumu sirket.
    Benim kafami kurcalayan tek konu komisyonsuz islem yaptiracagini iddaa eden yeni araci kurumlarin bizi ne kadar etkileyebilecegi. Musteri kaybina sebep olur mu diye kafami kurcaliyor. Arkadaslar bu konuda ne dusunuyor nerak ediyorum. Saygilar

Yatirim tavsiyesi degildir.
    Benimde o kurumun reklamlarından anladığım sadece belirli hisselerde işlem yaptiracak. Yani o kurumda hesabınız varsa istediginiz hisseyi alamayacaksiniz. Eee.. ben istediğim hisseyi alamayacaksam o kurumda ne işim var.

En basitinden bist in işlem hacmi üzerinden aldığı komisyon var. O nu kim ödeyecek. Kurum kendimi odeyecek nasıl olacak belli degil.

Tabi henüz detaylari belli olmadığı için sadece tahminde bulunabiliyoruz.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Kas ile ilgili işlemlerde kar yada zarar eden müşteriler nasıl etkiliyor, yani benim zararım yada karım nasıl etkiler?
     Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Önümüzdeki hafta bilanço gelecek inşallah son gönderme 30 Ekim. Nasıl bir bilanço bekliyorsunuz.
    Ben kendimce geçen çeyrek yaklaşık 7 milyon geldi.
    Bu çeyrek kas işlemleri 2.çeyreğe göre müşterilerin kar zarar oranı şirket lehine biraz artmış. buradan 1 milyon ilave diyelim. Etti 8 milyon
    Halka arz geliri ve şirket satışından muhafazakar davranalım 2 milyonda oradan gelse etti 10 milyon.
    3 çeyrek hacim artışından ilave syn monaroza nın tablosuna göre yaklaşık 10 milyon ilave komisyon var.Komisyon oranı da artmıştır bunuda giderlere sayarsak.
    Benim beklentim minimum 15 milyon yapıyor. 15-20 milyon arasında gelmesi lazım diye düşünüyorum ters bir şey olmazsa.

Borsadaki aracı kurumlar içinde komisyon oranı en düşük olanı info. İnfonun hem müşteri kazanma hemde komisyon oranı arttırma gibi 2 yönlü avantajı var. Diğer kurumlarda müşteri kazanabilir ama komisyon oranı arttırmaları zor arttırsalar bile daha kısıtlı alanları var. İnfonun komisyon oranı geçen çeyrek güzel artış göstermişti çünkü burada güzel bir alanı var rakiplerine göre. Sayın Barış beyin paylaştığı borsada işlem gören aracı kurumların hacim ve pazar payı tablosunda şuana kadar 4.çeyrekte 3.çeyreğe göre hem bist hemde viop pazar payını arttıran tek şirket info. Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bravo valla, bende bugün aynı konuyu düşünüyordum. Ben mesela tacirler odea ban yapıyorum. FinansTürk ün de aracı kurumu yok.
     Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    gelirlerini artirmak istiyorlarsa mesela kuveyt turk gibi bir finans kurumu ile anlassinlar

onlar aracilik hizmeti vermiyor

onlarin musterilerine hizmet versinler binde 1 ile. aralarinda yari yariya kirisirlar. en az 30-40 bin musteri yapmis olurlar

ama bunun icin altyapi ekip falan yeterli olmali

Alıntı Originally Posted by ROOKY Yazıyı Oku
    Bravo valla, bende bugün aynı konuyu düşünüyordum. Ben mesela tacirler odea ban yapıyorum. FinansTürk ün de aracı kurumu yok.

Turkiye finans oyak ile calisiyor

ama

kuveyt türk bosta sanirim

info bu isi iyi de organize eder ! cunku ideal data gibi bir sirket var ellerinin altinda. bir altyapi organizasyonu ile anlik verileri (kademesiz) musteriler ile paylasabilirlerse musteri memnuniyeti ust duzey olur

hacmi de min. %50 artirirlar

6.  Alıntı Originally Posted by ROOKY Yazıyı Oku
    Kas ile ilgili işlemlerde kar yada zarar eden müşteriler nasıl etkiliyor, yani benim zararım yada karım nasıl etkiler?

Bu forumda da daha önce syn balık adam öncülüğünde bu konuyu tartıştık.Tam emin olmamakla birlikte kendi az bilgimiz le şöyle bir fikir çıkardık.
    Hocam 1.çeyrek info yatırımda karda olan hesaplar %20 idi. 5 milyon kar geldi diye hatırlıyorum. 2.çeyrek burada karda olan hesaplar %40 a çıktı. Bilançoda kar 1 milyona düştü. Buradan gol yediğimiz için 2. Çeyrek bilançosu 1. Çeyreğin az üzerinde geldi. Yani ilk çeyrek 5 milyon olan kar 1 milyona düştü 2.çeyrekte.
    Şimdi info yatırımda karda olan hesaplar 3.çeyrek %36 yazıyor bu 2.çeyrekten daha iyi oluyor.
    Bunuda şöyle düşündük şirket senin yaptığın işleme karşıt işlem yapıyor. Karda olan hesaplar azsa şirket fazla kar ediyor karda olan hesaplar çoksa şirket az kar ediyor diye düşündük. Şimdi burada 2.çeyrek karda olan hesaplar %40 iken 3.çeyrekte %36 ya düşmüş.
    Bu konuda bilgi sahibi değilim ama ozaman böyle bir çıkarım yapıldı balık adam öncülüğünde hatırladığım bu.Ama dediğim gibi sadece çıkarım öngörü tam bilgi sahibi değiliz.
    Kas işlemleri hakkında bilgi sahibi olan varsa yazabilir bizde bilgi sahibi oluruz. Bu işlemlerde ki karı nasıl hesaplarız.Aracı kurumlarda çalışmış yada tanıdığı olan varsa sorup bu konuda bizleri bilgilendirirse güzel olur. Ytd

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    Turkiye finans oyak ile calisiyor

ama

kuveyt türk bosta sanirim

info bu isi iyi de organize eder ! cunku ideal data gibi bir sirket var ellerinin altinda. bir altyapi organizasyonu ile anlik verileri (kademesiz) musteriler ile paylasabilirlerse musteri memnuniyeti ust duzey olur

hacmi de min. %50 artirirlar
    Kuveytturk vakif yatirim ile calisiyor.

Alıntı Originally Posted by hasboy Yazıyı Oku
    Kuveytturk vakif yatirim ile calisiyor.
    kacirmisiz iyi musteriyi

Sayfa 229/555 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz