Sayfa 229/932 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329729 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 1,825 - 1,832 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Derimod temel anlamda iş yapmaz dostlar.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

2.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Olayın haftalık ya da günlük oluşuyla, yani periyotla ilgili değil tespit ettiğiniz durum. Kullanılan sistemlerin parametreleri farklı. Bu nedenle sistemler arasında bazılarından onay alırken bazılarından onay alamıyor senet. Parametreler farklı olunca bant değerleri de değişebiliyor. Onay aldığı sistem ya da alt sistemler ya da dosyada gördüğünüz makrolar, hepsi birer kriter. Ne kadar çok kriteri geçerse senet o derece güçlü oluyor. Bunun yanında şöyle bir özelliği de var sistemlerin; Bir sistem diğerini kapsayabildiği gibi, etkki alanı yüksek sistemin (kapsayan) onay verdiğini etki alanı düşük (kapsanan) sistemin ise onay vermediğini de görebiliyoruz, yani böyle durumlarla da karşılaşabiliyoruz.

Ben sistemler hatasız ya da hatasız sonuç üretir diyemem kesinlikle. Siz haftada bir başlığa gönderdiğim dosyaları izlerken ben arka planda sistem nasıl daha iyi hale gelirin derdindeyim. Bunu kendim için de istiyorum. Her yayınlanan dosya bir öncekinden daha iyi hale gelmiş biçimde karşınıza çıkıyor.

Özeleştiri yapmak gerekirse dosyaların sütun sayılarının çok fazla olduğunu sistemin kontrol edilmesinin zor olduğunu kabul ediyorum. Sistemi oluşturan ben bile dosyayı yönetmekte zorlanıyorum. Mantık hatası yapmamak ve yanlışların önün geçmek için o makroları yazdım. Ama makrosuz ve sade biçimde veritabanından kendiniz süzgeç oluşturabilirsiniz.

Örnek Bora KIZILIRMAK Bollinger Bandı kriteri yerine daha çok işe yarayacağını düşündüğüm TYB bandını devreye soktum. Belki hiçbiriniz bu durumun farkında değil, yanlış anlaşılmasın 100 küsür sütunlu dosyanın bir sütunu değişmiş nasıl farkedeceksin ki? Bu örneği sistemde iyileştirmeye gittiğimin bilinmesi için verdim.

Neyse çok gevezelik ettim, umarım faydasını görürsünüz...

Bu vesileyle demin izci abiye verdiğim cevabı şöyle özetlemek istiyorum. Sisteme giren ama zaman geçtiği halde prim yapmayan senet güçlü senettir...
    Hocam çok teşekkürler emekleriniz için ben değişikleri görüyorum hepsini farkedebileceğimi sanmıyorum ama mesela çubuk boyu, TYB, bar boşta mı ve stochRSI tepkisizlik bunları sanırım yeni eklediniz ama zaten oldukça uğraştığınızı ve çok zaman harcadığınızı biliyorum bir de bunları sorup da sizi ekstra yormak istemiyorum. Sisteminizle ilgili görüşlerimi zaten biliyorsunuz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Bizim Toptan da temel anlamda iş yapmaz dostlar.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Alıntı Originally Posted by goktug Yazıyı Oku
    Hocam çok teşekkürler emekleriniz için ben değişikleri görüyorum hepsini farkedebileceğimi sanmıyorum ama mesela çubuk boyu, TYB, bar boşta mı ve stochRSI tepkisizlik bunları sanırım yeni eklediniz ama zaten oldukça uğraştığınızı ve çok zaman harcadığınızı biliyorum bir de bunları sorup da sizi ekstra yormak istemiyorum. Sisteminizle ilgili görüşlerimi zaten biliyorsunuz.
    Anlayışınız için çok teşekkür ederim, ara ara sorun yine elimden geldiğince cevaplamaya çalışrım. Görüşlerinizi biliyorum ayrıca teşekkür ederim. Aslında uygulama kılavuzunu okusak bu iş burda bitecek ama okumuyoruz işte. Ben de okumam, okumayı çok sevmem o nedenle kimseyi eleştiremiyorum. Yine de okuduğum kitapların % 50'si borsayla ilgiliydi diyebilirim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Tolga bey iş yapar dostlar...

Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Tolga bey iş yapar dostlar...
    Sağol abi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Selim abi, Ben kahya oldum mu, olmadım mı abi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,989
    Derim den sonra hangisi en güçlü senet Kuyas mı?
     Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Neyse çok gevezelik ettim, umarım faydasını görürsünüz...

Bu vesileyle demin izci abiye verdiğim cevabı şöyle özetlemek istiyorum. Sisteme giren ama zaman geçtiği halde prim yapmayan senet güçlü senettir...
    Asıl gevezeliği biz yapıyoruz sevgili BJK Coccinella. Başlamadan hemencecik şurada size bir özür borcum var. Özrü mü dileyeyim. Meramımı anlatayım. Biz eski kafalılar, hani o dinazor dediklerinden eski bildiklerimize göre hareket ettiğimiz sürece bizden hiç bi .. neyse o kadar da yazmayayım. KUYAS konusunda sizin sistem uyarı verdi. Biz gevezelik edip yaklaşık 20 kademe, takip ettiğim için bana göre en az 30 kademe kaçırdım. Gerçi nakit olarakta hazır değildim. Başka bahçelerden meyve toplamakla meşguldüm. Ama sistem olmuş.
    Tebrik ediyorum.
    Dersleri daha dikkatli dinlemek okumak gerek.

Selim abi, Ben kahya oldum mu, olmadım mı abi?
    abi senden kahya olmaz sen ADAMIN DİBİSİN. ADAMIN ÖZÜSÜN
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Sayfa 229/932 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329729 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •