Sayfa 229/601 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329 ... SonSon
Arama sonucu : 4808 madde; 1,825 - 1,832 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, sondaj çalışmaları konusunda, "Karadeniz'den ve Doğu Akdeniz'den yeni müjdeler alacağımız günler yakındır." açıklamasında bulundu.

2.  Alıntı Originally Posted by hafiz1864 Yazıyı Oku
    R.e.x size sözüm madem gaz satın
    Artik hergun gaz buluruz bu gidisle ama son gercek moodys cuma gunu ulke notumuzu kenya nijerya uganda ile ayni nota dusurdu...

3. Karar bilindiği üzere siyasidir.Yunanistan gibi batak bir ülkenin notu bizden yüksek tutuluyorsa şoparların görüşlerine itibar edilmez.

4.  Alıntı Originally Posted by zagor Yazıyı Oku
    Karar bilindiği üzere siyasidir.Yunanistan gibi batak bir ülkenin notu bizden yüksek tutuluyorsa şoparların görüşlerine itibar edilmez.
    Şopar dediğiniz adamlar bugün kullandığımız elektriği buldu.
    İnterneti de, bilgisayarları da, cep telefonlarını da, wi-fi teknolojisini de, gprs, edge 3g/4g/5g'yi de o şoparlar icat etti.

Kısacası bugün aşağıladığınız o adamları aşağılayabilme imkanını size verenler yine o şoparlardır.

Aşağılamayın demiyorum tabi. Siz hobi olarak yine aşağılayın. Ama önce bi aynaya bakın.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    İnterneti de, bilgisayarları da, cep telefonlarını da, wi-fi teknolojisini de, gprs, edge 3g/4g/5g'yi de o şoparlar icat etti.

Kısacası bugün aşağıladığınız o adamları aşağılayabilme imkanını size verenler yine o şoparlardır.

Aşağılamayın demiyorum tabi. Siz hobi olarak yine aşağılayın. Ama önce bi aynaya bakın.
    Bu kadar batı aşığı olmasak nasıl olur? ŞOPAR dediğimiz adamların vakti zamanında Lehman Brothers' a batmadan önce verdikleri notu bir incele istersen! Akabinde 650 milyar dolar batak yazdı Lehman Brothers. Ne kadar güzel notlamışlar değil mi?

Fazla uğraşma, ben linkini koyayım, sende bir güzel oku.
    Until six days before Lehman Brothers collapsed five years ago, the ratings agency Standard & Poor's maintained the firm's investment-grade rating of "A". Moody's waited even longer, downgrading Lehman one business day before it collapsed.
    Türkçesi
    Beş yıl önce, Lehman Brothers batmadan 6 gün önce, derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's firmanın yatırım yapılabilir notunu "A" olarak teyit etti. Moody's daha da fazla bekleyerek batmadan sadece 1 iş günü önce notunu düşürdü.
    https://www.theguardian.com/business...alism-to-blame
    Ekin biçe biçe deste olur, borsacı çarpıla çarpıla usta olur
    Burada yer alan görüş ve öneriler kişisel fikirlerimi içeriyor olup yatırım tavsiyesine girmez. Bu uyarıyı dikkate almanızı rica ederim.

6. Batı aşığı değilim.
    Tarihteki en büyük pislikler batının başının altından çıkmıştır.

Ama..

Orada kocaman bir "ama" var.
    Önce bir kendimize bakacağız.
    İğneyi kendimize batıracağız önce.

Bu adamlar it gibi çalışıp bugün nimetlerinden yararlandığımız modern dünyayı inşa ederken biz neden yüzyıllardır yan gelip yattık diye..

Neden "bugün bu adamlara söverken bile yine bu adamların geliştirdiği teknolojiyi kullanmak zorundayız" diye.

Bu adamlara sövdüğünüz kadar, yüzyıllardır uyuyan ecdadınızı eleştirmezseniz bu topraklara binlerce yıl daha huzur ve refah gelmeyecek.

7.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku

Aynaya baktım ve moody s gördüm.Şopar dan kasıt siyasi ve çifte standart kararlar veren ülkelerin kredilerini belli grupların baskıları ve menfaatlarına göre veren satılmış kuruma denmiştir. Neresinden anladınız bilemedim.

8. Hayret moodys kuklasına rağmen bist de aksen de gidiyor kaale alan yok anlaşılan.

Sayfa 229/601 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •