Sayfa 231/837 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281331731 ... SonSon
Arama sonucu : 6690 madde; 1,841 - 1,848 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

5 ocaga kadar böyler gideriz...

ocagın 2. haftası koşmaya başlarız gibi duruyor (belki daha erken olur bilsem zengin olurum zaten bizimkisini öngörü )

ona göre herkes planını yapsın

yeni girecek arkadaşlarda dahil..
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by mehmetyun Yazıyı Oku
    ilk 2 satırın dogrudur saglam duruyor diğerlerine göre

ama astor diye bir firma geliyor büyük ihracatları var ve halka arz ile nerelere geleceği belli bir firma pek fazla aşık olmamak lazım çizginden ödün veriyorsun

sen kekoyu sorguladın şimdi de ben seni sorgulayayım
    Bana bunlarla gel😂😂

Öncelikle şunu söyleyeyim ben önceleri iniş-çıkış dinlemeden elimde tutuyordum hisseyi. Son iki hafta sürekli alıp satıyorum ve çok şükür kazanç elde ediyorum.

Bu hissede kendi açımdan bir bereket var,hamdolsun.

Astor da belli ki alaninda dev bir firma ve arzla beraber mutlaka ilgiyi üzerine çekecek. Hele de artik arzlar inanilmaz revaçtayken.

Fakat pazar öylesine büyüyecek ki Astor falan yetmeyecek bile talebe. Kaldı ki Astor zaten faalken aliyor bu ihaleleri Gesan. Yani Astor'un borsaya kote olmasi Gesan'la sektörel rekabeti açısından yeni bir durum yaratmayacak ki.

Evet Astor daha az çeşit ekipman üeetmekle beraber bu ekipmanlarda ciddi bir ihracatçı konumunda. Yani kendince asli bir alana yönelmis vaziyette.

Oysa Gesan "All in one" dedikleri "her şey aynı çatı altında" iş yapısına sahip. Son EPDK düzenlemeleri elektrik ekpmanlarina elbette ki talebi artiracak ama bu işin mühendislik,proje v.s kısmı ayrı bir dev pazar. Astor işin bu yaninda olmayacak (şimdilik)

Gesan'in santral işletme,depolama, ev tipi invertör, panel üretimi... daha birçok alanda (insallah işler yolunda giderse) inanilmaz bir hikayesi var. Astor işin bu kısmında değil.

Yani evet bazı ekipmanlarin üretimi açsiindan sektörel ortaklıkları olup bu ekipmanlar açısından Astor'un bu alanda bariz bir üstünlüğü görünüyor am a Gesan'ı kesinlikle sadece bu "ekipman üretimi" kıyayisla değerlendirmemek lazim.

Haaa bunları bilmeyen yoktur zaten😇😇

Sana şu noktada kesinlikle katılıuorum: Bu hisseye yeni girmeyi düşüneneler bence de iki hatta üç gün üst üste yükseliş görmeden pek düşünmesinler ama hepimiz biliyoruz ki bazen işler öyle bir hal aliyor ki "ahh niye bekledim ki" dedigimiz çok anlar oluyor borsada.Bu kısım "dayak" yemeden öğrenilmiyor( ky'ye duyrulur)😇🤣

Hisseye aşık mıyımmm? Hımm.. hele birkaç gün üst üste yükselsin sen o zaman gör beni😇

(O kıvılcım KAP'ı gelecek Allah'in izniyle bu arada)

Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    Bana bunlarla gel����

Öncelikle şunu söyleyeyim ben önceleri iniş-çıkış dinlemeden elimde tutuyordum hisseyi. Son iki hafta sürekli alıp satıyorum ve çok şükür kazanç elde ediyorum.

Bu hissede kendi açımdan bir bereket var,hamdolsun.

Astor da belli ki alaninda dev bir firma ve arzla beraber mutlaka ilgiyi üzerine çekecek. Hele de artik arzlar inanilmaz revaçtayken.

Fakat pazar öylesine büyüyecek ki Astor falan yetmeyecek bile talebe. Kaldı ki Astor zaten faalken aliyor bu ihaleleri Gesan. Yani Astor'un borsaya kote olmasi Gesan'la sektörel rekabeti açısından yeni bir durum yaratmayacak ki.

Evet Astor daha az çeşit ekipman üeetmekle beraber bu ekipmanlarda ciddi bir ihracatçı konumunda. Yani kendince asli bir alana yönelmis vaziyette.

Oysa Gesan "All in one" dedikleri "her şey aynı çatı altında" iş yapısına sahip. Son EPDK düzenlemeleri elektrik ekpmanlarina elbette ki talebi artiracak ama bu işin mühendislik,proje v.s kısmı ayrı bir dev pazar. Astor işin bu yaninda olmayacak (şimdilik)

Gesan'in santral işletme,depolama, ev tipi invertör, panel üretimi... daha birçok alanda (insallah işler yolunda giderse) inanilmaz bir hikayesi var. Astor işin bu kısmında değil.

Yani evet bazı ekipmanlarin üretimi açsiindan sektörel ortaklıkları olup bu ekipmanlar açısından Astor'un bu alanda bariz bir üstünlüğü görünüyor am a Gesan'ı kesinlikle sadece bu "ekipman üretimi" kıyayisla değerlendirmemek lazim.

Haaa bunları bilmeyen yoktur zaten����

Sana şu noktada kesinlikle katılıuorum: Bu hisseye yeni girmeyi düşüneneler bence de iki hatta üç gün üst üste yükseliş görmeden pek düşünmesinler ama hepimiz biliyoruz ki bazen işler öyle bir hal aliyor ki "ahh niye bekledim ki" dedigimiz çok anlar oluyor borsada.Bu kısım "dayak" yemeden öğrenilmiyor( ky'ye duyrulur)����

Hisseye aşık mıyımmm? Hımm.. hele birkaç gün üst üste yükselsin sen o zaman gör beni��

(O kıvılcım KAP'ı gelecek Allah'in izniyle bu arada)
    aaaa güzel hareketler )

öncelikle aynı çatı altında derken öyle bişi yok europower herşeyi yapıyor hatta argesi europower da o yüzden de pek aynı çatısı yok bu işin

azcık yukarda sordum gesan mı Europower mı? sen bir cevap ver bakalım )))

sen gesana aşıksan ben evlenmem lazım :D

4.  Alıntı Originally Posted by mehmetyun Yazıyı Oku
    aaaa güzel hareketler )

öncelikle aynı çatı altında derken öyle bişi yok europower herşeyi yapıyor hatta argesi europower da o yüzden de pek aynı çatısı yok bu işin

azcık yukarda sordum gesan mı Europower mı? sen bir cevap ver bakalım )))

sen gesana aşıksan ben evlenmem lazım :D
    Ben zaten bu "iştirak" meselesini bir anlasam.. Yani Europower üretiyor/üretecek her şeyi,tamam. E şimdi de üretici Europower olup da "bilançoya" kısacasi Gesan'in fk, pd/dd... falanına filanına yansımıyor mu?

Yansiyorsa ,arz meselesi bu "yansıma" ya ket mi vuracak?

Vallahi billahi onca aradım,taradım,burada sordum... kesinlikle net bir fikrim yok. (Ayrıca bunun niye net bir cevabı yok,onu hiç anlamadim)

Neyse.. eğer şimdiki vaziyette bilançoya ve diğer rasyolara yansıyorken aynen devam edecekse "Europower" ın yeni olmasindan kaynaklı heyecan uyandırmasi dışında çok sorun yok ama isler diğer türlü olup yollar ayrılıyorsa Gesanla ya da bağ çok zayıfliyorsa kesinlikle Gesan'a ilişkin beklentilerimi değistirirm.

Yani öyle sadece muhendislik işi yapar hale gelip üretimden simdikinden çok daha küçük pay alir hale gelecekse e zaten n'apayım ben o zaman Gesan'ı?

Ayrıca ileride ne olur bilemem ama arz onayı,talep toplama v.s sürecinin Gesan'a "yükseliş" olarak yansıyacağını düşünüyorum. Europower işlem görmeye baslayinca bu yükseliş ne olur bilemiyorum.

Ez cümle "hiç olmazsa Europower onayı gelip borsada işlem gördüğü güne kadar" Gesan tutmakta yarar var,ondan sonrası Allah kerim. (Şimdilik benim stratejim bu)

5. Sadece mühendislik yapan gesani ne yapayım dememek lazim. Bu yıl atılan kap tutarlarının yarıdan fazlasının gesan oldugunu unutmamak lazım. Az önce cumhurbaşkanı okullara bile ges kurulacak dedi. Kim yapacak bu gesleri .malzeme tedariki europower dan olacak ama müteahhitlik işini gesan yapacak. Gesan hizmet gelirleri de uzunca bir süre kesintiye ugramayacak gibi görünüyor

Sn Mehmeyun...gerçekleri yazmak bir erdemdir kabul..Ama hisseyi öyle hirpalamissin ki iç kararttı resmen Bunu hakeden bir hisse değil asla...Zirvelerine göre diğer enerji şirketleriyle düzeltme sürecinde nasil saglam durduğuna ve mevcut beklentilerine odaklanın...Yarın güzel bir tepki bekliyorum tüm enerji şirketlerinde...Perşembe günü arz hikayesine eşlik ederek sağlam durur zaten...Perşembe akşamı arz haberi çıkarsa 300 lerde kapatabiliriz yılı...Yok çıkmazsa yine 260-270 aralığında kapatırız yılı...Ama sürekli beklentilerle çok geri gelmesini de beklememek lazım....

7. Hissedeki en büyük sorun , düşen her hisseye eşlik etmemesi. Son zamanlarda uçuk gitmediği için uçuk düşmüyor da. Sevmedigim hisseler bir anda tavan serisi yapar. Umarım o tarz hareket yapmaz. Kontr Sasa smrtg saldikca salacagiz realitesi

Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    Sadece mühendislik yapan gesani ne yapayım dememek lazim. Bu yıl atılan kap tutarlarının yarıdan fazlasının gesan oldugunu unutmamak lazım. Az önce cumhurbaşkanı okullara bile ges kurulacak dedi. Kim yapacak bu gesleri .malzeme tedariki europower dan olacak ama müteahhitlik işini gesan yapacak. Gesan hizmet gelirleri de uzunca bir süre kesintiye ugramayacak gibi görünüyor
    bakın sadece ges işini yapan şirketler borsa da yok bir çok şirket var hatta açın araştırın bakın..

keko ya dedim teknosa ile ilgileniyor teknosanın altında iklimsa diye şirket var gayet güzel işler yapıyor

yani şu ges işini sadece gesan yapıyor diye görmemek lazım.

beni yanlış anlamayın hala elimde var ve hala satmadım ama nasıl yürürken övüyorsak kötü de de konuşmak lazım.

vakti olan bekler ama şimdi girecekler hisse yükselişe geçmeden girmesi zaman kaybı..

Sayfa 231/837 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281331731 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •