Sayfa 233/1032 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333733 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Mehmet Şimşek şimdi tweet attı boşa atmamıştır USDTRY aşağı gider. DXY de bugün çıkmadı nedeni olmasına rağmen . Global Piyasadaki bugünkü hareket Italya bahanesi ile PB ise o zaman Cuma’ya kadar pozitif bir hareket olabilir borsada.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Dogru diyorsun sn. TREND. Hizli gectigim icin "than that of" kismini sadece "than" olarak gormusum. 35 sayfayi tam okuma imkanim olmadi, cok fazla data var, vakit aliyor. Yarin bakacagim detayli.

Bu arada "yabancilar icin konsolide onemli" gorusunu de Citi teyit etmis oldu.
    Biliyorsun en baştan beri ben bunu savunup durdum, herhalde kendim bir yabancı olduğum için böyle yaptım. Tekrar edeyim; HALKB bünyesinde bankanın haricinde 24 tane birbirinden bağımsız iştirakler/ortaklıklar mevcuttur. Mardan Palace bunlara dahil değil (hukuki süreç henüz sona ermedi). Banka da dahil 25 şirket HALKB hissesinin bünyesinde yer aldığı için de konsolide rakamlar baz alınmalıdır.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Çalı altına saklanmak zorunda kaldılar. Baksana sadeleştirilmiş çok kısa vadeli faizler %19'a kadar çıkıyor. Bu kadar faiz verirsen dolar bir yere kıpırdayabilir mi?
    ben bu seviyelerin taban oldugunu dusunuyorum..

4.  Alıntı Originally Posted by Arda41 Yazıyı Oku
    Mehmet Şimşek şimdi tweet attı boşa atmamıştır USDTRY aşağı gider. DXY de bugün çıkmadı nedeni olmasına rağmen . Global Piyasadaki bugünkü hareket Italya bahanesi ile PB ise o zaman Cuma’ya kadar pozitif bir hareket olabilir borsada.
    Mario Draghi kalkıp bir açıklama yapıp İtalyan tahvillerini AMB'nin satın alacağını beyan ederse problem ortadan kalkar. Aynen 2011'de yaptığı gibi. 2011'de o meşhur "whatever it takes" (ne pahasına olursa olsun) lafını eder etmez piyasalar durulmuştu.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    ben bu seviyelerin taban oldugunu dusunuyorum..
    TL şu anda olması gereken seviyenin %20 altından işlem görüyor, değeri olması gerekenin %20 altında (undervalued). Kamu borcu yıllık GSMH'nin sadece %29'u kadar olan TR'nin para birimi buralarda olmamalıydı, şu anki kurlara göre %25 daha değerli olmalıydı. Doların ait olduğu ABD'nin kamu borcu yıllık GSMH'sinin %110'una dayanmıştır, ABD'nin yıllık bütçe açığı 2008'den bu yana son 10 yıldır her yıl 1 trilyon doları (yıllık GSMH'sinin %5'ini) aşmaktadır, ABD'nin yıllık cari açığı 650 milyar dolar civarındadır, ABD'nin yıllık dış ticaret açığı 600 milyar doları aşmaktadır. Böyle dibine kadar batık bir ülkenin para birimi olan dolar hep değer kazanacak mı diyorsun?

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Dört dörtlük bir açıklama olmuş. Eline emeğine sağlık. O kadar güzel özetlemişsin ki ilave edilecek veya düzeltilmesi gereken bir tarafı filan yok. Benim analizim geçmişteki emsallere dayanmaktadır, özelliklede rekor ceza alan BNP Paribas'a.
    Bence BNP Paribas'nın rekor cezasını emsal alma Trend. Adamlar Iran, Sudan, Cuba gibi multi-country operasyonlarında alenen terör örgütleri ile bağlantılı kişilerin işlemlerini senelerce (2004-2012) yapıp, AML KYC kontrollerini pek kafaya takmayıp bir de bu işleri USA deki BNP üzerinden yapmış idi.

BNP USA bir US person'dur. Amerika 'da operate ediyorsan Amerikan kanun ve müeyyidelerine birebir uyacağını peşinen kabul ediyorsun... bilmiyordum, duymamıştım, farketmeden yapmışım di-ye-mez-sin.

Halkbank'ın durumu kesinlikle BNP ile çoook uzak bir örnek ve mukayese edilemez.

Alıntı Originally Posted by wednesday Yazıyı Oku
    Bence Halkbank'a bir ceza gelecekse bile bu tabiri caizse "bankaya koymayacak" bir tutar olacaktır. Halkbank zaten piyasa tarafından fazlasıyla cezalandırılmış durumdadır. Artı şunu unutmayın

Halkbank USA 'de faaliyet gösteren bir US person değildir, USA 'de bir şubesi/iştiraki bulunmamaktadır. Cezaya söz konusu sayılabilecek işlemler sadece bir kişi/gruba ait işlemlerdir ve genele şamil değildir. Herhangi bir terörist grubu doğrudan/dolaylı finanse eden faaliyetler değildir. Banka kendi belge ve kayıtlarını düzgün tutmuştur, denetim sürecinde art niyetle davranmamıştır, şeffaftır.

Sizle burada "kıyas" açısından çok güzel bir örneği detaylarıyla paylaşmak isterdim, ama bence herkes kendi araştırıp bulsun ve okusun

Pakistan'lı Habib Bank Limited'in aldığı ve sonra uzlaştığı ceza, OFAC'ın denetim raporu bunlar hep kamuya açık bilgiler ve internette basit bir aramayla kolaylıkla bulunabiliyor.

Habib Bank'ın tüm olan bitene rağmen aldığı 630 mio $ lık ceza 200 küsür mio $ 'a indirilmiştir, Halkbank'ta oradaki hadiselerin yarısı bile yok.

Herkes baksın araştırsın kararını versin. (Trend yardım etme kimseye pls ) Aşırı derecede ucuz kalmış bir banka var elimizde
    Orta uzun vade potansiyeli muazzam.
    ABD'de subesi olma sarti yok. Davayi hepimiz takip ettik. Neler yapildigini biliyoruz. Karsi taraf da biliyor, senelerdir Zarrab'in hotmailini okuyorlar. Olay oldukca siyasiye dondu zaten, tam olarak kestirmek mumkun degil neyin ne olacaginin. Bilinen su ki bankanin fiyati artik dolar bazli en diplerde ve elbette orada kalmayacak.

Su Habib Bank calismani koysana bilgimiz olsun, sn. Wednesday. Ne ugrastiriyorsun bizi!

Alıntı Originally Posted by wednesday Yazıyı Oku
    BNP USA bir US person'dur. Amerika 'da operate ediyorsan Amerikan kanun ve müeyyidelerine birebir uyacağını peşinen kabul ediyorsun... bilmiyordum, duymamıştım, farketmeden yapmışım di-ye-mez-sin.

Halkbank'ın durumu kesinlikle BNP ile çoook uzak bir örnek ve mukayese edilemez.
    Daha en son Singapur borsasinda islem goren bir tech sirketine ceza kestiler. Evet BNP cok cetrefilliydi, ama burda unutulmamasi gereken sey ABD ile Fransa arasindaki iliski ABD ile Turkiye arasindaki iliski ile bir degil.

Sayfa 233/1032 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •