Sayfa 24/431 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon
Arama sonucu : 3441 madde; 185 - 192 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Biz farklı memleketlerde yaşıyoruz anlaşılan.
    Bu memlekette haksızlığa sesini çıkaran çoğunluk olsaydı çok başka bir ülkede yaşıyor olurduk. Aksine millet koyun gibi önüne verilen yiyor. Bazıları da yetmezz sırtıma daha çok bin, yeterki bekaa sorunuz olmasın diyor. 2008 de abo dramatik düşürüldüğünde, düşüren siyasi iradenin oyları artmaya devam etti diyorum, sen hayal aleminden bi sürü örnek veriyosun. Bu ülkede 80 sonrası kim nereyi ne zaman basmış hakkım gaspedildi diye? Enson ne zaman grev gördün? . Enson hangi sendikanın hükümet le kıran kırana pazarlık yaptığını gördün? Onu bırak enson ne zaman 10 dan fazla kişinin toplanıp polisin dağıtmadığını gördün, şak şak mitingleri hariç.
    İtalyada bir savcı görevinden alınıyor, millet organize değil tek tek eline pankart alıp adalet sarayının önüne gidiyor, bir bakıyorlar bir sürü kişi olmuşlar. Fransa da tarımla ilgili çiftçinin hakkaybı yaşama ihtimali doğuyor adamlar traktörleri paris sokaklarına dolduruyor. Bizde yıllardır alınan herkarar çalışanın aleynine çıktı, bununla ilgili hangi protestoyu gördün,? Bu memleketten benimde ümidim yok ama seninle tam tersi sebeplerden?
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Bu memleket adam olmaz

Muhtarlik dunyanin hicbir yerinde yok ama kaldirmaya kalksan muhtarlar ve ailesi ve akrabalari cocuklari ayaklanir hukumet konagini basar

Kaymakamlik dunyanin hicbir ulkesinde yok ama kaldirmaya kalksan adamlarin ve ailesi ve akrabalari cocuklari ayaklanir hukumet konagini basar

Evlenmemis kiz cocuguna maas diye bir sey dunyanin hicbir ulkesinde yok ama kaldirmaya kalksan adamlar ve ailesi ve akrabalari cocuklari ayaklanir hukumet konagini basar

65 yasin altinda emeklilik diye bir sey cok az sayida ulkede belki vardir ama kaldirmaya kalksan adamlar ve ailesi ve akrabalari cocuklari ayaklanir hukumet konagini basar

Yurtdisindan borclanarak yada ev hanimi olarak borclanmak yada istege bagli borclanmakta dunyanin hicbir ulkesinde yok ama kaldirmaya kalksan adamlar ve ailesi ve akrabalari cocuklari ayaklanir hukumet konagini basar

Ben hukumetede kizamiyorum. Belki bende basbakan olsam oy kaybetmemek icin yukaridaki sacmaliklarin hicbirini kaldirmaya tenezzul edemem. Herseye itiraz ediyor insanlar. Neymis zamaninda hak verilmis

Ilkonce iyi bir vatandas olmayi ogrenmemiz lazim. Ama hic umidim yok. EYT yasasida cikar CKT yasasida cikar oda cikar buda cikar. EYT ye karsi geliyorum diye adam kalkmis ee o zaman milletvekilleride sunu aliyor bunu aliyor diyor.

Baskasinin yanlis yapmasi senin yanlisini mesru kilmaz. Hepsi yanlis. Ilkonce bunu idrak etmeniz lazim.
    Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Emeklilik sistemi maalesef hızla batıyor.
    Bazıları hala eyt myt derdinde.

Kolonları kesilmiş çürük bir binaya girmek için birbiriyle kavga eden bir güruh gibiler.
    Maalesef bu çürük bina bugün kendi üstlerine olmasa bile çocuklarının ve torunlarının üstüne çökecek.
    Babalarının hatalarının bedelini çocukları ödeyecek.

Bilimle, matematikte bu işin içinden nasıl çıkabiliriz, çocuklarımıza çökmeyecek bir emeklilik sistemi nasıl bırakabiliriz diye düşüneceklerine.
    "Önce ben geldim binanın kolonundan çıkan 1kg demir benim hakkım" diye binanın son kolonlarını da sökme derdindeler.

4.  Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku
    Emeklilik sistemi maalesef hızla batıyor.

Kolonları kesilmiş çürük bir binaya girmek için birbiriyle kavga eden bir güruh gibiler.
    Maalesef bu çürük bina bugün kendi üstlerine olmasa bile çocuklarının ve torunlarının üstüne çökecek.

Bilimle, matematikte bu işin içinden nasıl çıkabiliriz, çocuklarımıza çökmeyecek bir emeklilik sistemi nasıl bırakabiliriz diye düşüneceklerine.
    "Önce ben geldim binanın kolonundan çıkan 1kg demir benim hakkım" diye binanın son kolonlarını da sökme derdindeler.
    sanki 3.dünya savaşı çıkmış gibi milyarlarca dolara s400 alan, savaş uçağı alan sistem nasıl çürük bina oluyor anlatsana? daha doğrusu bu paraya sahip olan bir sistem sgk'yı çürük bina olarak terkederken nasıl eyt'liler suçlu oluyor? yahu para var madem bari 10 tane yangın uçağı al memlekette orman kalmadı, bir yığın itfaiye, vatandaş öldü. hadi anlat..derdin gerçekten ekonomiyse tabi..yok cahiller gibi ben aç kalırım ordumuz güçlü olsun yeter edebiyatındaysan vatandaşı eğitimsiz donanımsız bırakılmış, her hakkı devlet tarafından gaspedilmiş bir memleketin ordusu savaşta 1 ay bile dayanmaz. bina ve kolonlar örneğini güzel verdin, hükümet toplumu taşıyan bu kolonları söküp gereksiz işlerde kullanmaktan vazgeçmeli.

Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku
    Emeklilik sistemi maalesef hızla batıyor.

5 milyon Suryeliyi besleyen , s-400 gibi hiç kullanılmayacak silaha , yap işlet garanti benden milyarlarca dolar ödeyen sistem emeklisine de dönüp baksın bir zahmet...

6.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    kazanılmış hak diye birşey var! ben 1998'de 18 yaşımda astsubay olarak işe başladığımda 20 yıl sonra emekli olacağım söylendi. askerler dünyanın her yerinde 20 yılda emekli hakkı kazanır çok zor yıpratıcı bir iştir. evet 38 yaşımda emekli olacaktım ama sen evde annenin elinden yemek yediğin, üniversitede kız arkadaşınla gezdiğin yaşlarda ben dağlarda tükettim gençliğimi. sonra bir gün şak milletin 12 ay dayanamadığı işi 40 sene yapacaksınız dediler, üstelik asgari ücretin 1,5-2 katı maaşa. 40 sene yahu sizin allahınız kitabınız yokmu? 18 yaşımda başladıysam suçum ne benim? haliyle fazladan 5 sene dayanabildim bu ağır gerçeğe istifa ettim. bülent ecevit hayatımı çaldı hakkımı asla helal etmiyorum, iktidarının son 5 yılında yaptıkları yüzünden yatacak yeri yok. bu forumda hakka hukuka saygısız ne kadar çok insan var..hukuk bir gün size de lazım olur o zaman bu tavrınızı unutmayın gençler. sol hükümetler insanı adam yerine koymuyordu aha işte bakın şimdiki hükümet köpek yerine bile koymuyor, sürekli durum kötüleşiyor, başınıza gelecekleri ibretle görücez. siz vatandaşın özlük hakkını külüstür savaş uçaklarına, neye yaradığı belirsiz füzelere, dünyanın en gereksiz projelerine gömen, haram diye faiz düşürüp ekonomiyi cehenneme çeviren ağalarla saf tutmaya devam edin, sanırsın 5 maaş onların değil sizin cebinize giriyor, sen de vatandaşsın kendin gibi vatandaştan yana saf tutsana! la kahvaltı parası bulamıyordunuz bazı günler be, bunu hepimize yaşattılar sorumlusu 500 bin eyt'li mi? nerdeyse k.koreyi sollayacak seviyedeki reyizinize sadakatiniz sayenizde 2071 ruhu gerçek olacak görünen o ki, ama k.kore, rusya, iran gibi 50 dolar emekli maaşı şeklinde.
    Anlamadigim birsey var

Askerler 20 sene hizmetten sonra emekli olur. Bu hep boyledir. Siz diyorsunuzki artik 20 degil 40 sene askerlik yapip emekli olunuyor.

Dogrumu anladim? Bu yasa ne zaman degisti?

Benim 38 yasinda emekli olan tanidiklarimin hicbiri asker degildi poliste degildi

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

7.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Emeklilik modelleri z kuşağı için hiçbir şekilde tatmin edici olmayacaktır. Z kuşağından biri üniversiteyi bitirecek asgari ücretten hafif yukarı bir maaşla işe başlayacak ve 67-70 yaşlarına kadar çalışacak (ortalama 45 yıl) ve asgari ücretten bile az bir maaşla emekli olacak. Bu beklenti ile Z kuşağı büyük oranda iş beğenip çalışmaz, ileride iş gücüne katılımın bu yaş grubunda düşeceğini düşünüyorum. Ne yapacaklar derseniz anne babalarının mal varlıklarını tüketerek asalak şekilde yaşamayı tercih edeceklerdir.
    Anne babasinin mal varligi yoksa ne yapacak?

8.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Anlamadigim birsey var

Askerler 20 sene hizmetten sonra emekli olur. Bu hep boyledir. Siz diyorsunuzki artik 20 degil 40 sene askerlik yapip emekli olunuyor.

Dogrumu anladim? Bu yasa ne zaman degisti?

Benim 38 yasinda emekli olan tanidiklarimin hicbiri asker degildi poliste degildi

1999'da değişti kardeş 1 gecede 20 sene ekledi hükümet. yani yaş 58 olunca bana 20 sene eklenmiş oldu. dünyada gelişmiş tek bir ülke yok askerine böyle acımasız davranan. çoğu zaman haftasonu tatili yok, her sene 1 ay tatbikat, 1 ay da denetleme hazırlığı var eve gitmek yok, normal zamanlarda bile komutan mesaiden ayrılmadan ayrılamazsın akşam 9-10'a kadar mesai devam eder. bi mesaiye gecikirsin veya bir evrakı yanlış yollarsın hemen 10 gün hapis verirler kışlada zindan gibi bi yerde hayvan gibi tutulursun. suratına bağrılır bazen hakaret edilir, gün boyu eğitimde aşırı sıcak veya soğukta hastalanırsın ellerin yüzün mahvolur kendini toparlamak için izin verilmez, doktor rapor verse bile kabul edilmez. yıllık iznini şikayet kanallarını kullanmazan vermek istemezler, şikayet edince de sicilini kötü verirler terfi edemezsin. tamam askerliktir katlanırız, kesinlikle maaş için şimdinin 5 bin lirasına yapılacak iş değil de bari yan haklar ver. en az 10 sene çalışmadıysan lojman vermez, durmadan tayin eder tüm düzenini bozar maaşın beşte biri harçlık gibi yolluk verir, doğuda bilinmeyen bir ucra köşede 5-6 sene görev yaparsın ve bunların hiçbiri için 1 kuruş fazla tazminat ödenmez. sosyal hayatın sıfıra iner, biriyle aile kurmak istersin nişanlanırsın halini görünce seni terkedip gider: ) benim gibi herkes istifa edince istifa yasağı getirmişler 15 sene dolmadan ayrılamıyorsun artık, kaçarsan 2 yıl ertelemesiz paraya çevirmesiz hapis cezası var..hükümetimiz sorunları çözmek yerine polisiye tedbirlerle zorbalıkla işleri halletme yöntemine geçti artık malum.

Sayfa 24/431 İlkİlk ... 1422232425263474124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •