Sayfa 240/1024 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340740 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 1,913 - 1,920 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Brut 1 TL ise neti 85krs. Temettuden 1 gun once satan adam vergi odemez. Kapanis fiyatindan brut temettu kadar dusuk acilir.
    0.85 sana verirler 0.15 dovlete.
    Temettu sonrasi hareket cok farkli olabilir her kagitta.
    Genel gecer bir sey diyemeyiz.
    Ben ugrasmam bu islerle.
    Temettumu alir vergimi veriririm.
    Stopaji mahsup ederim.
    Vergi cikarsa martta oderim, alacak cikarsa iademi isterim.
    Syg,
    tereciye tere satmayı öğretiyorlar dudu kardeşim bu mevduatçılar.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by BOZDOĞAN Yazıyı Oku
    Odea %13 günlük (3000 tl boşta olunca) elde edilen net faiz ,İNG e-turuncu %12.75 in altına geliyor herhalde.Rakam olarak hiç hesaplayan oldu mu acaba?
    100,000/103,000×0.13=0.12621359223
    Doğru düşünüyorsun sn. Bozdoğan; e-turuncunun altında kalıyor!

3.  Alıntı Originally Posted by KARA BORA Yazıyı Oku
    100,000/103,000×0.13=0.12621359223
    Doğru düşünüyorsun sn. Bozdoğan; e-turuncunun altında kalıyor!
    Teşekkürler.12.62 yapıyor göründüğü kadarı ile.Oksijen hesabın bir artısı 2 sinema bileti veriyor ama Ankara'da Avşar sinemaları (cinemaximum kadar kaliteli değil,her filmi oynatmıyor ) her yerde yok.Ben kullanıyorum ancak çoğu kişi için pek cazip değil.

4. 2013 mayısta enflasyon 6,50 faiz 6,50 idi .keza haziranda 7,20 enflasyon yüzde 7 faiz oranlarını gördü bu gözler .tabi faiz oranları yine piyasa tezgah altı oranlardı .belki iş ziraat 6 falan veriyordu..bu arada aktif günlü bono oranını mevduat karşılığı 14.76 ya çıkarmış .chucky'den geldi haber..bu bağlamda paramı nerede korurum naraları atılırken dolarda olmayı sevemedim.Dolarda hep beklenti memleketin kötüye gitmesine endekli iyi bir haber duyunca tüyleri ürperiyor insanın.Amerika'nın versi yeşil yansın diye beklerken ülkenin verisi kötü gelsin diye dua ediyorsun.Hisse senedine saygım var ama bilgim hiç yok .arada opsiyon yazıyorum .enflasyonu 3 puan geçecek garanti sayılabilecek yerlere az olsun öz olsun ..arsayı tarlayı zaten önceki yazılarımda hep belirttim.Uzun dönemli(en z 5 sene ) kesinlikle kaybettirmeyen bir yatırım ..

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Brut 1 TL ise neti 85krs. Temettuden 1 gun once satan adam vergi odemez. Kapanis fiyatindan brut temettu kadar dusuk acilir.
    0.85 sana verirler 0.15 dovlete.
    Temettu sonrasi hareket cok farkli olabilir her kagitta.
    Genel gecer bir sey diyemeyiz.
    Ben ugrasmam bu islerle.
    Temettumu alir vergimi veriririm.
    Stopaji mahsup ederim.
    Vergi cikarsa martta oderim, alacak cikarsa iademi isterim.
    Syg,
    Dudu ya ben anlatamadım ya da sen yanlış anladın. Ben hisseyi bir gün önce satan adam vergi öder demedim. Demek istediğim şu idi, bir gün önce satılsa da o hisseye ait vergi hissenin satış fiyatının içinde vardır. Şimdi böyle yazınca aklıma geldi. Bir iki yıl önce İş gmyo lığı mı ne bir hisseyi temettü gününden bir gün önce almış ve ertesi gün o hisseden şu kadar temettü aldım diye yazmıştınız. Kulakları çınlasın Bora Yaşar abimiz sadece bir cümle size bir cevap vermişti. Temettü miktarı aldığınız hisse fiyatının içindeydi şeklinde. Kısa, açık ve net. Temettü sonrası harekete gelince Hektaş belki yerinden kıpırdamaz ama bir Tüpraş için aynı şeyi söyleyebilir miyiz? Dikkat edersen mesajımda "eğer sağlam bir hisse" demişim. Sağlamlıktan kasıt temettü verimliliği analtılmak istenmiştir. Bol kazançlar.

6.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    tereciye tere satmayı öğretiyorlar dudu kardeşim bu mevduatçılar.
    Julia . . .

Ben borsayı sadece alma satma değil teknik, temel analiz yönünden de çok çalışmış hisse senetlerinin tahta yazılmak suretiyle hatta fiziki olarak alıp satıldığı zamanda hisse alıp satmış bir kişiyim. Tereciye tere satmak gibi bir derdim yok. Burada sadece gerçekleri açıklıyorum. Bilmediğim konuda da ahkam kesmem. Bu mesajınızdan alındığımı belirtmek isterim.

7.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Power ben şöyle yapıyorum. Tl mevduat getirisini çekiyorum, onunla dolar alıyorum. Böyle daha iyi gibime geliyor. Bir yakınım büyük miktarda Tl mevduat getirisi ile arsa alıyordu. Şimdi gayrımenkul zengini oldu.
    TL bana artık hiç güven vermiyor,her an deval yiyecek TL enflasyon altı faiziyle beni gece rahat uyutmuyor. Mantık şu: bu dolara zaten %4 civarı faiz alınabiliyor, geriye kalıyor TL ile %9 faiz farkı. bu dolar zaten o yüzde 9'u fazlasıyla katlayacak. Benim gördüğüm şu, 16 nisandan sonra banknot matbaası çılgın atacak.buna mecburlar yoksa betoncular darbe yapmaya kalkar. Betoncular farkında değil ama dolarcının menfaatine çalışıyorlar.

8.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    2013 mayısta enflasyon 6,50 faiz 6,50 idi .keza haziranda 7,20 enflasyon yüzde 7 faiz oranlarını gördü bu gözler .tabi faiz oranları yine piyasa tezgah altı oranlardı .belki iş ziraat 6 falan veriyordu..bu arada aktif günlü bono oranını mevduat karşılığı 14.76 ya çıkarmış .chucky'den geldi haber..bu bağlamda paramı nerede korurum naraları atılırken dolarda olmayı sevemedim.Dolarda hep beklenti memleketin kötüye gitmesine endekli iyi bir haber duyunca tüyleri ürperiyor insanın.Amerika'nın versi yeşil yansın diye beklerken ülkenin verisi kötü gelsin diye dua ediyorsun.Hisse senedine saygım var ama bilgim hiç yok .arada opsiyon yazıyorum .enflasyonu 3 puan geçecek garanti sayılabilecek yerlere az olsun öz olsun ..arsayı tarlayı zaten önceki yazılarımda hep belirttim.Uzun dönemli(en z 5 sene ) kesinlikle kaybettirmeyen bir yatırım ..
    aktif bono günlük 14.29 olacak , yanlış bilgi vermeyelim

Sayfa 240/1024 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340740 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •