Sayfa 241/312 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291 ... SonSon
Arama sonucu : 2489 madde; 1,921 - 1,928 arası.

Konu: INTEM - İntema İnşaat ve Tesisat

1. Şirket yönetimi İntema üzerinden Ecyap'a kar transferi yapmaya devam edip Intema'yı aynı şekilde yönettiği sürece bu şirketten hiç bir cacık olmaz. Ama şu an sermaye artışı nedeniyle rüzgar lehine esiyor . Hisseyi götüren her kim veya kimler ise onların bu hareketinden kısa vadede faydalanmak, kârı cebe atıp uzaklaşmak en iyi hareket. Borsa 100 bin üstüne geldi. Borsada fırsat bitmez

2.  Alıntı Originally Posted by borsacı 45 Yazıyı Oku
    Örneğin 1000 lotunuz var bölünme sonrası 4000 lotunuz olacak 9000 lira yatıracaksınız hisse fiyatı 30 dan bölünse 9. 75 fiyatla açılacak ve bedelliye katılırsanız 4000*9.75=39000 tl yani elinizdeki değerlerde birbirine eşit olacak.bi espirisi yok ama trade ediliyor seans içinde 1000in üzerinde olsaydı değer belki iş çıkabilirdi ama şirket zaten zararda hep oyüzden diğer bölünmelerle karşılaştırmamak lazım bence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    rüçhanların prim yapıp yüzde 100 oynamayacağı ne malum rüçhan pazarı farklıdır ? buna göre bölünme sonrası fiyatı değişebilir bölündükten sonra farklı senaryolar çıkabilir rüçhanlar gün içi yüzde 50 civarı marjla çalışıbiliyor üstü varmı bilmiyorum

3.  Alıntı Originally Posted by fatihrustu Yazıyı Oku
    Şirket yönetimi İntema üzerinden Ecyap'a kar transferi yapmaya devam edip Intema'yı aynı şekilde yönettiği sürece bu şirketten hiç bir cacık olmaz. Ama şu an sermaye artışı nedeniyle rüzgar lehine esiyor . Hisseyi götüren her kim veya kimler ise onların bu hareketinden kısa vadede faydalanmak, kârı cebe atıp uzaklaşmak en iyi hareket. Borsa 100 bin üstüne geldi. Borsada fırsat bitmez
    Yatırımcıyı barıştırmalı hisseyle artık o zaman.

ASUS_X00QD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. son gelen kap haberinin anlamı sermayeyi
    4.860.000 sermayeden 10 kat artışla
    48.600.000 yapacak iken
    şimdi
    4.860.000 olan sermaye 19.440.000 e ulaşacak yani hisse sayımız 3 kat artarak 650.000 lottan
    2.600.000 lota çıkacak eski yöntemle olsaydı
    6.500.000 lot olacaktık böyle olması gerçekten hayırlı hisse sayısı az olması düşük sermaye olmak ilerde yapılabilme ihtimali olan bedelsizin olma ihtimalini artırır.yani ben çok olumlu buldum varsa yorumlayabilecek başka arkadaş lütfen oda bildiklerimi yazsın
    not:kişisel düşüncem bu şekilde kimse bana göre işlem yapmasın alan alsın satan satsın ben yatırım danışmanı değilim arkadaşlar bundan önce ve bundan sonra yazdıklarımıda aynı şekilde şahsi düşüncelerimdir.kimse kimseye göre işlem yapmasın ..

ASUS_T00J-D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : hasandemir; 03-02-2019 saat: 23:00.

5.  Alıntı Originally Posted by hasandemir Yazıyı Oku
    son gelen kap haberinin anlamı sermayeyi
    4.860.000 sermayeden 10 kat artışla
    48.600.000 yapacak iken
    şimdi
    4.860.000 olan sermaye 19.440.000 e ulaşacak yani hisse sayımız 3 kat artarak 650.000 lottan
    2.600.000 lota çıkacak eski yöntemle olsaydı
    6.500.000 lot olacaktık böyle olması gerçekten hayırlı hisse sayısı az olması düşük sermaye olmak ilerde yapılabilme ihtimali olan bedelsizin olma ihtimalini artırır.yani ben çok olumlu buldum varsa yorumlayabilecek başka arkadaş lütfen oda bildiklerimi yazsın
    not:kişisel düşüncem bu şekilde kimse bana göre işlem yapmasın alan alsın satan satsın ben yatırım danışmanı değilim arkadaşlar bundan önce ve bundan sonra yazdıklarımıda aynı şekilde şahsi düşüncelerimdir.kimse kimseye göre işlem yapmasın ..

Asus_t00j-d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sermaye yıne dusuk kalacak.pıyasada dolasımdakı lot sayısı cok fazla artmayacak.
    Sermaye dusuk kaldıgı ıcın fıyat egeendekı gıbı afyondakı gıbı sısecekde sısecek..
    Dusuk sermayelı sırketlerın fıyatları devamlı sıser..afyon-egeen eskı brısa......

Ben cok olumlu buldum.sabah olan paramla bıraz daha arttıracagım portfoyde dursun.
    Zaten sırket borclanma yapısı bunca nakıt gırısıyle sona erıyor.borclu yapıyla bu fıyatta oluyorsa borcsuz yapıyla ne olur dusunmek lazım...

Bırde tahtada devamlı mal alınıyor...10*15 kademe tek tus kaldırarak cızılıyor..
    Sırf cuma gunu 29-30 malıyetle 38.000 lota yakın mal aldılar.karı goren sattı ama o alanlar satmadı..

6. Arkadaşlar bu sirketin en büyük sorunu faaliyet karı üretememesi. Yani Eczacı Yapı'dan aldığı ve ithal ettigi diğer yapı gereçlerini satıyor ama , faiz giderleri olmadan dahi , personel giderleri, kiralar vs gibi her türlü gideri çıktıktan sonra zarar ediyor. Üstüne faiz giderleri de eklenince zarar büyüyor. Ama faiz gideri olmasa bile bu yapı ile zarar etmeye devam edecek. Çünkü neredeyse sattığı malların yarısını iskonto uyguluyor. 100 liralık satış yapıyor 50 lirasını iskonto yapıyor. 1 alana 1 bedava yani. İskonto oranını dusurmedikten sonra bu şirket asla kar yapamaz . Bu yönetim İntema üzerinden Ecyap'a kar transferi yapıyor. Temeli beş para etmez. Şu an sermaye artışı nedeniyle rüzgar lehine esiyor . Bundan faydalanın ve fazla da hayalci olmayın. Spek haberi kafasına göre değerlendirir, biz olumlu karşılarken spek bakmışsın hisseyi çakmış, milleti korkutmuş vs. Ne olacağını o kadar verir .

7.  Alıntı Originally Posted by fatihrustu Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu sirketin en büyük sorunu faaliyet karı üretememesi. Yani Eczacı Yapı'dan aldığı ve ithal ettigi diğer yapı gereçlerini satıyor ama , faiz giderleri olmadan dahi , personel giderleri, kiralar vs gibi her türlü gideri çıktıktan sonra zarar ediyor. Üstüne faiz giderleri de eklenince zarar büyüyor. Ama faiz gideri olmasa bile bu yapı ile zarar etmeye devam edecek. Çünkü neredeyse sattığı malların yarısını iskonto uyguluyor. 100 liralık satış yapıyor 50 lirasını iskonto yapıyor. 1 alana 1 bedava yani. İskonto oranını dusurmedikten sonra bu şirket asla kar yapamaz . Bu yönetim İntema üzerinden Ecyap'a kar transferi yapıyor. Temeli beş para etmez. Şu an sermaye artışı nedeniyle rüzgar lehine esiyor . Bundan faydalanın ve fazla da hayalci olmayın. Spek haberi kafasına göre değerlendirir, biz olumlu karşılarken spek bakmışsın hisseyi çakmış, milleti korkutmuş vs. Ne olacağını o kadar verir .
    korkutur basar korkutmaz basmaz tepeden basar basmaz aldırır goturur..hersey mumkun
    gercek su ki hıssenın hıkayesı var onunde..

hısse fıyatı yuksek olan butun bedelllerde hısseyı yukselttler ben bunu gordum..imkb de ısler nıye boyle yuruyor onuda blmıyorum ama gordugum bu

8. 8000 lot satan panikçi bir grupla yüzde 9 eksi açtık hadi bakalım hayırlara olsun inşallah

ASUS_T00J-D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 241/312 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •