Sayfa 241/1001 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341741 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 1,921 - 1,928 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. Bir de belki inanmayacaksınız ama; faizin yalnızca kredi çekilince ödenen bir mablağ olduğunu zanneden inanılmaz büyük bir kitle var. Öyle bir tüketim toplumu haline getirilmişiz ki, faiz adamlar için sadece ev, araba alırken ödenen bir şey haline gelmiş. Bir çok arkadaşıma paralarını mevduatta, ppf'larında değerlendirebileceklerini falan öğretmem gerekti şu son bir yılda.

2. Altın (değerlenmesi muhtemel olan sınırılı bir meta) satıp, araba (aldığın an değeri düşecek olan bir meta) alan insnalar var bu ülkede. Aklım, havsalam almıyor gerçekten.

3.  Alıntı Originally Posted by karkacxx Yazıyı Oku
    Altın (değerlenmesi muhtemel olan sınırılı bir meta) satıp, araba (aldığın an değeri düşecek olan bir meta) alan insnalar var bu ülkede. Aklım, havsalam almıyor gerçekten.
    Benim yanimda calisan eleman yapti bu isi 2 sene evvel tum altinlari satip uzerinede kredi cekip 2.el golf aldi..

4. Halkbank 2,4 TL mkk ücreti kesmiş

5. Bizim ulke iranda vergi diye bir sey yoktur mevduattan
    Fon gibi bir sey var net 21 civari faiz veriyor yillik. Normalda iranda mevduat 1 yillik sartiyle baglanir yani 1 yil para bloke olmasi gerekir yoksa 21 % yerine 10 faiz isler ustune.
    Ama fon gibi sey var ne zaman istersen sata bilirsin
    Sorum budur
    Neden burada vergi alinir? Bir an mesela 20 faiz mevduat yerine 17 karar versin. Ya bu fondada oyle. Elbet fon fark ede biliyor biraz durumu ama genel olarak bu vergi kafada yaaa
    Bir an bakiyorum 24 demek 20.5 gibi bir seydir !yani faizler yalan dir bir tur!

6.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Bizim ulke iranda vergi diye bir sey yoktur mevduattan
    Fon gibi bir sey var net 21 civari faiz veriyor yillik. Normalda iranda mevduat 1 yillik sartiyle baglanir yani 1 yil para bloke olmasi gerekir yoksa 21 % yerine 10 faiz isler ustune.
    Sorum budur
    Neden burada vergi alinir? Bir an mesela 20 faiz mevduat yerine 17 karar versin. Ya bu fondada oyle. Elbet fon fark ede biliyor biraz durumu ama genel olarak bu vergi kafada yaaa
    Devletimizin gelirleri vergi üzerine olduğu için, İran petrolu unutmayalım.

7.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Devletimizin gelirleri vergi üzerine olduğu için, İran petrolu unutmayalım.
    Evet ama dedigim sey bu
    Mevduat 22 yazmis ya mesela bankalar.
    Onun yerine 22*0.85 yazsin. Cunku turkiyede 22 faiz aslinde 22×0.85 tir. Yani vergini kesme yerine basarken faizin dogrusun yazsin

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Bizim ulke iranda vergi diye bir sey yoktur mevduattan
    Sorum budur
    Butun dunyada faizden vergi verilir

Iran dunyadan kopuk bir yer

Sayfa 241/1001 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •