Onemli Gunler Banner
Sayfa 241/1004 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341741 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 1,921 - 1,928 arası.

Konu: Viop XXXIV

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,798
    Blog Entries
    1
    Tosuncuk acaba kaç banka ile çalışmıştır.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

2.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    sistemleri açılmış... kızıp başka yere geçenler illa olur ama bankaya bir etkisi olmaz...
    sonuçta ben çalıştığım bankaya bayılıyorum diyen hiç görmedim, ben şahsen 2 haftadır garantiyle uğraşıyorum mesela alakasız bir mesele için... o kadar kızdım ki biraz daha uğraştırırlarsa 20 senelik hesabımı kapatıcam... bugun akbanktan garantiye geçen kadar, yarın yapı krediden akbanka vs vs geçen olur... havuz belli sonuçta, al birini vur ötekine...

haa, döviz mevduatı ayrı mevzu... ben bankalardaki döviz mevduatlarımı çekip kasaya koyalı 1 yılı geçti...
    Bankaya etkisi bencede fazla olmaz.. En fazla batabilir.. Onuda başkası satın alır
    OMAHALI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    Akbank: Siber saldırı iddiası gerçek dışı, müşteri bilgisine yönelik güvenlik problemi yok- Bloomberg HT

Akbank, teknik sorun nedeniyle kredi kartı ödemelerini 1 gün öteledi- Bloomberg HT

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Tosuncuk acaba kaç banka ile çalışmıştır.
    Coin işi yapmıştır eleman.
    Banka zor olur.
    Parayı blokladılar mı gitti...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

5. Mainframe ile ilgili bir sıkıntı olduğu konuşuluyor. IBM dün case ile ilgileniyor diye bilgi almıştık. Bankadaki meslektaşlarıma geçmiş olsun diyorum. Çok zor ve stresli bir süreç

Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    hack olduğuna dönük bir açıklama yok ben ihtimal vermiyorum.
    Sorun direk olarak bankanın bilişim ekibiyle de ilgili olmayabilir.
    Kullandıkları sunucular ve sunucu işletim sistemlerinde yaşanan bir sorun da olabilir. (Bu durumda direkt olarak IBM Microsoft gibi kurumların desteği bile gerekebilir.)
    Bir cihazın fiziksel olarak bozulması sorunu da olabilir bu düşük ihtimal tüm sistem etkilenmezdi. Örneğin router bozulur ve internete çıkamazsın birkaç sistemin etkilenebilir.
    Hack olmadığına dönük argümanlarım:

1)DDOS olsa bu kadar uzun sürmezdi. DDOS basit mantıkla sisteme aşırı yükleme saldırısıdır. Firewall da gerekli kuralları tanımlarsın durur. Bilinen bir saldırı metodu olduğundan bu tip kurumlarda bunları engelllemeye dönük yazılımlar fazlasıyla mevcuttur.
    2) Data sızmasından bahsedenler var. Data sızıntısı veya çalınması saldırıları bu şekilde yapılmaz. Saldırgan belli bir sunucuda privilege access ele geçirir dataya erişir vs. Genelde bunlarda sistem çalışmaya devam eder.
    3) Man in the middle gibi, replay attack gibi birşey olsa tekil sistem etkilenir tüm sistem etkilenmezdi diye düşünüyorum.

Siber güvenlik sadece merak alanım uzmanlığım yok kıt bilgimle bunun saldırı olmadığını düşünüyorum.
    Sorun net olarak sunucu sistemlerinde bence

6. Günaydın ahali,
    Paçadan akmasın deyi paçanın bağlandığı ve kokusunun ortalığı fena rahatsız ettiği şeyin adı neydi yav aklıma geldi de...
    Vatana ihanet edenin gorkhusu,hiç bir gorkhuya benzemez!...
    Eheeey heeyyy....
    Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi içermez.Başkalarının fikirlerine göre yatırım yaparsanız zarar edebilirsiniz.

7. Akbank: Bankamız ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintiler sürmektedir, durumun siber saldırıdan kaynaklandığına dair internet ve sosyal medyada yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır

8.  Alıntı Originally Posted by integrating-factor Yazıyı Oku
    Kuruş bırakmıcam. Kuruş var ya kuruş. Yatırım mevduat altın hepsini yarın çekiyorum. Bitti. Tanıdıgım yüklü mevduat sahipleri de aynısını yapıcak .
    Rezillik ötesiydi olanlar. Güvenim sıfır artık

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    yavaş çekin.. silahlı koruma ve zırhlı araç da lazım mı...

Sayfa 241/1004 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •