Sayfa 244/1003 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344744 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 1,945 - 1,952 arası.

Konu: Viop - XIX

1. oha ne alım oldu dowda.?
    devamı gelmedi asdas.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    Biri
    haldeki domatiz fiyatı,
    biri pazardaki domatiz fiyatı.
    bağlılar ama mutlak olarak değil.
    o zaman boşuna hedge yapıyorum anladığım kadarıyla makas farkı baya açılacak bana makastan zarar yazacak o zaman anladığım kadarıyla doğru mu anladım acaba

3.  Alıntı Originally Posted by manif Yazıyı Oku
    bu pandemi de oynanan pandomim sanırım bugün bitti. Ayılar çalı arasından çıkabilirsiniz artık.
    Yapma etme yakma kendini dostum ayılar biraz daha yedikleri somon balıklarını sindirsinler boğalar yaylaya yeni çıktı.

4.  Alıntı Originally Posted by sahmeran Yazıyı Oku
    merhaba bir soru soracaktım rahatsız olmayacaksanız . thy'den spottan hisse aldığımda viop'ta shortalığım zaman thy spot düşerse viopta düşermi yoksa ikisi arasındaki bağlantı farklı mı acaba veya thy yükselirse viopta yükselirmi aynı anda mı hareket eder cevap için teşekkür ederim şimdiden.
    Thy dayanak varlık. Thy deki fiyat hareketleri normal koşullarda doğrudan etkiler. Ama makas şu an böyle bir işlem için uygun değil.

Normal piyasa koşullarında böyle bir trade e gireceksen VİOP u hedge olarak kullanmış olursun ancak. Kısa vadeli düşüşte spotta zarar yazarsın, Viop ta kar. Spottaki zararını realize etmezsen Viopta elde ettiğin kar ile dönüp spottan tekrar alabilir, yükselmesini bekleyebilirsin. Vade özgürlüğün var.

Normal piyasa koşullarında eğer VİOP ilgili vadesinde temettü vermeyecekse dayanak varlığın üzerinde fiyatlanır. İster faiz de ister palaya makas de. Ama şu ara piyasaya güven o kadar az ve o kadar anormal işler oluyor ki makas ekside.

İşlemlerinde başarılar.

5.  Alıntı Originally Posted by sahmeran Yazıyı Oku
    o zaman boşuna hedge yapıyorum anladığım kadarıyla makas farkı baya açılacak bana makastan zarar yazacak o zaman anladığım kadarıyla doğru mu anladım acaba
    O iş genelde şu amaçlı yapılır.
    15 gün zonra yüklü para gelicek.
    elinde az naktin var.
    hisseyi şimdi almak istiyorsun gibi.

Ama bazen
    harbi traj imkanı veriyorlar makası açarak.
    pegasuzun vadelileri bir efsaneydi 15 gün önce.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    10 dakika izleyince dow u tamamen zoraki suni şekilde bi yerden para enjekte edildiği anlaşılıyor
    Matbaaya karsi zor is ... surekli taze dolari fed enjekte ediyor dow a

Olur da doğa uzeri mucize dow duserse bist cok feci gocer
    Dow un dusmesi gibi bir.mucize imkansız gibi

7.  Alıntı Originally Posted by İlker. Yazıyı Oku
    Thy dayanak varlık. Thy deki fiyat hareketleri normal koşullarda doğrudan etkiler. Ama makas şu an böyle bir işlem için uygun değil.

Normal piyasa koşullarında böyle bir trade e gireceksen VİOP u hedge olarak kullanmış olursun ancak. Kısa vadeli düşüşte spotta zarar yazarsın, Viop ta kar. Spottaki zararını realize etmezsen Viopta elde ettiğin kar ile dönüp spottan tekrar alabilir, yükselmesini bekleyebilirsin. Vade özgürlüğün var.

Normal piyasa koşullarında eğer VİOP ilgili vadesinde temettü vermeyecekse dayanak varlığın üzerinde fiyatlanır. İster faiz de ister palaya makas de. Ama şu ara piyasaya güven o kadar az ve o kadar anormal işler oluyor ki makas ekside.

İşlemlerinde başarılar.
    amacım zaten hedge yapmak ama anladığım kadarıyla makas yüzünden zarara gireceğim düşer amacım beklediğim düşüş yaşanırsa viopu kapatıp oradaki kar'la tekrar hisse alıp ortalamayı düşürmek ama şuan piyasa koşulları buna engel daha doğrusu makas yüzünden saçma bir hale gelmiş cevaplar için teşekkür ederim .

8.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    oha ne alım oldu dowda.?
    devamı gelmedi asdas.
    Alim degil hocam
    Serum gibi dusun surekli enjekte ediliyor
    Birileri yatirim yapayim dow artacak piyasa guzel olcak alimi degil

Sayfa 244/1003 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344744 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız